Sbírka ukončena:

Pomoc pro sousedy, kteří mají zničenou střechu po silném krupobití

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
3 000 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro sousedy, kteří mají zničenou střechu po silném krupobití

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zbyněk Filípek
Datum přidání
6. 7. 2021

Chci poprosit o pomoc pro moje sousedy Aničku Kulykovou a jejího partnera Mirka Donáta, kteří přišli v důsledku silného krupobití komplet o střechu a po vyplavení stropem i o nábytek.

Komu pomůžeme?

Většina lidí rychle zapomněla, že pouhé 3 dny před tornádem proběhlo silné krupobití v Dolních Bojanovicích a zničilo střechy, pergoly, zahrady a vyplavilo domy. Sám mám zničené střechy a čekám na pojišťovnu, jak se k tomu postaví, abych mohl začít shánět pokrývače na kompletní výměnu, zatím mi teče do domu…

Momentálně chci ale poprosit o pomoc pro moje sousedy Aničku Kulykovou a jejího partnera Mirka Donáta, kteří přišli komplet o střechu a po vyplavení stropem i o nábytek. Jsou to důchodci bez úspor a bez možnosti vzít si úvěr, jejich potomci taky nemůžou pomoci. 

Momentálně mají dům zčásti zakrytý modrou plachtou a děsí se dalšího deště… Na Bojanovice se okamžitě zapomnělo, i v krizovém centru v Hodoníně, kam jsem je poslal, jim řekli, že pomoc se na ně nevztahuje.

Prosím Vás o jakoukoli pomoc, která jim zajistí výměnu střechy a předem Vám za oba dva děkuji. Sousedé jsou srdeční lidé, kteří žijí pro sebe, dům, zahradu, děti a vnoučana.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na opravu střechy, bude potřeba vyměnit laťování, parozábranu a střešní krytinu, vše od pokrývače. Také na novou sedačku a jednoduchý nábytek.

Děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
3 000 Kč  •  8. 7. 2021 18:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat