Sbírka ukončena:

Podpořte perkusionistu Antona Ždanoviče #kulturažije

Vybráno 0 Kč 2 800 Kč
od 3 dárců
Podpořte perkusionistu Antona Ždanoviče #kulturažije
3 dárci
Celkem se zapojilo
933 Kč
Průměrná výše daru
1 500 Kč
Nejvyšší dar
152 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte perkusionistu Antona Ždanoviče #kulturažije

Vybráno 0 Kč 2 800 Kč
od 3 dárců
Tvůrce
Anton Ždanovič
Datum přidání
1. 4. 2020

Nařízení spojená s koronavirem jsou těžká pro všechny. Je smutné, když tyto okolnosti zcela zásadně ovlivní náš život a jeho podmínky. Podpořte perkusionistu Antona Ždanoviče v této nelehké době.

Komu pomůžete?

Anton Ždanovič je běloruský a český perkusionista působící v Česku. Na svém kontě má řadu významných ocenění ze soutěží v Itálií, Slovinsku, Česku, Moldavsku a Bělorusku. Vystudoval hru na bicí nástroje na pražské HAMU, během studia prošel orchestrálními akademiemi předních českých orchestrů: Česká Filharmonie, PKF – Prague Philharmonia a Filharmonie Brno. Jako sólista vystupoval s Janáčkovou Filharmonií Ostrava, Běloruským Státním Komorním Orchestrem, PKF-Prague Philharmonia, Czech Virtuosi a dalšími orchestry. V loni do Česka přinesl dvě premiéry koncertů pro sólové bicí nástroje s orchestrem, jež patří ke světovému repertoáru.

„Milí přátelé,

kromě řady koncertů, které mi v březnu a dubnu odpadly, jsem přišel i o důležitá sólová vystoupení, jež se měly stát výsledkem mého dlouhodobého úsilí, práce a snahy. Je to velká finanční zátěž pro mě, samozřejmě jako i pro mnohé z nás v podobné situaci, t.j. hudebníky bez stálého zaměstnání. V tuto chvíli mi jakákoliv podpora pomůže ke snazšímu překonání této situace, neboť se momentálně potýkám s komplikacemi stran úhrady základních životních potřeb. Bohužel, vzhledem ke specifikaci mého nástroje, se Vám nemohu zatím odvděčit koncertem, o mé tvorbě se však hodně dozvíte na mém YouTube kanálu a na umělecké stránce na Facebooku. Pokud se Vám bude má hudba líbit, budu poctěn Vaší podporou – nesmírně si toho budu vážit.“

Reportáž České televize.

Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  8. 4. 2020 12:18
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 4. 2020 20:04
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 4. 2020 18:11

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám