Roční osobní asistence pro Jakuba

Vybráno 700 Kč
91 200 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Jakub Kremer
Datum přidání
29. 6. 2020

Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou a jsem upoután na invalidním vozíku. Jsem závislý na pomoci druhé osoby, která mi pomáhá. Nyní mám potřebu žít samostatnější život a odlehčit své mamince, která se o mě stará a už začíná mít zdravotní problémy, jako jsou bolesti zad. Zajištění osobní asistence pomůže nejen mě v osamostatnění, ale i mé rodině, zejména mé mamince.

Komu pomůžete?

Jmenuji se Jakub Kremer a narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Jsem upoután na vozíku, a tím pádem jsem závislý na pomoci druhé fyzické osoby. Pomoc druhé osoby potřebuju při osobní hygieně, při jídle, k oblékání, jako doprovod k lékařům a na pomoc při manipulaci s mechanickým vozíkem.

Od mého narození se o mě stará moje maminka. Nástupem dospělosti mám potřebu žít samostatnější život a tím i odlehčit mé mamince, která už začíná mít také zdravotní problémy (bolesti zad, astma). Mým snem je samostatné bydlení, ale to je vzhledem k mému postižení jen těžko realizovatelné. Rád bych tedy byl alespoň co nejvíce samostatný. Chtěl bych se s dopomocí asistentů postarat sám o sebe – vyřídit si své záležitosti u lékaře, na úřadech, jsem s pomocí schopen pracovat na PC. Vadí mi, když místo se mnou lidé jednají automaticky s maminkou, která mě často doprovází. Většině věcí, které se týkají mé osoby, plně rozumím a jsem schopen se domluvit sám. Mé omezení je hlavně fyzické a proto potřebuji doprovod asistenta.

Také svůj volný čas chci trávit mimo svou rodinu sám a mít soukromí. Rád si zajdu do kina, na koncert, do divadla, na ples. Setkávám se s přáteli. Bez asistentů bych měl velmi omezené možnosti. Bez osobní asistence bych byl nucen svůj život strávit doma mezi čtyřmi zdmi a spoléhat se pouze na pomoc maminky a babičky, které už mají vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu také svá omezení. Osobní asistence mi dává zažít pocit svobody.

O nemoci

Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou s kvadruparetickou formou, což znamená, že jsem na celý život upoután na vozíkuV dětství jsem toho ještě zvládl daleko více, například sednout si na zem, byl jsem ohebnější a měl jsem lepší motoriku v rukou. Postupem času se můj zdravotní stav začal zhoršovat. Jsem méně samostatný v sebeobsluze, dokážu se z části sám najíst, napít, či se podepsat s ostatními věcmi potřebuji dopomoc.

Aby se můj zdravotní stav nezhoršoval navštěvuji rehabilitace v Krásná rehabilitace. Docházím tam 1 x za dva týdny. Zde se snažíme protahovat svalstvo tak, aby zůstalo alespoň trošku pružné a trénujme stabilitu. Pomáhá mi to také od bolesti zad a kloubů.

Roční osobní asistence pro Jakuba

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky poputují na zajištění osobní asistence u organizace Centrum pro rodinu a sociální péči. Tato částka mi zajistí osobní asistenci na rok. Zajištění osobní asistence pomůže nejen mě v osamostatnění, ale i mé rodině, zejména mé mamince.

Osobní asistenci nyní využívám 5 hodin každý den. Osobní asistenti mi pomáhají s hygienou, podáváním jídla, oblékáním, doprovázením na schůzky, podnikají se mnou výlety, doprovází mne na různé konference, k lékařům anebo mi pomáhají s prací na PC. Odlehčuji tak především své mamince od každodenní péče o mou osobu. 

Žijeme ve společné domácnosti ještě s mou nezletilou sestrou. Maminka z důvodů dlouholeté péče o mě nepracuje. Její jediný finanční zdroj je vlastně můj příspěvek na péči. Ze svých ostatních příjmů přispívám na bydlení, stravu, zajišťuji si své osobní věci (oblečení, hygiena, telefon, volný čas, platím služby osobní asistence). V rámci společné domácnosti přispívám na pojistky a benzín. Rád bych prostřednictvím příspěvků ulehčil své rodině finanční situaci.

Roční osobní asistence pro Jakuba

Poslední příspěvky

  • 300 Kč 3. 7. 2020 10:03
  • 100 Kč 1. 7. 2020 14:19
  • 300 Kč 1. 7. 2020 13:56

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Vybráno 700 Kč
91 200 Kč

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám