Sbírka ukončena:

Větší auto pro Adámka

Vybráno 0 Kč 238 334 Kč
600 000 Kč
 -
286 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
155 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Větší auto pro Adámka

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Patrik a Kateřina Frýdlovi
Datum přidání
28. 12. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Patrik a Kateřina, rodiče Adámka, který je jejich jediným a milovaným synem a kterým Adámkova nemoc otočila rodinný život o 180 stupňů.

Komu pomůžeme?

Náš syn Adámek je skoro 3 letý klučina, který je naším vymodleným dítětem. V březnu 2019 přišel na svět jako úplně zdravé miminko, které krásně rostlo a prospívalo a nic nenasvědčovalo tomu, že osud převrátí náš spokojený život naruby. V 11 měsících dostal Adámek horečky a vypadalo to na normální angínu, jenže v následujících hodinách bylo vše jinak. Po mnoha hodinách zhoršování zdravotního stavu a mnoha vyšetřeních byla diagnóza jasná – herpetická meningoencefalitida. Díky profesionalitě lékařů a bojovnosti Adámka jsme se po 4 týdnech v nemocnici dostali domů v relativně normálním stavu, kdy nic neukazovalo na další komplikace, ale bohužel jen na 24h. Zdravotní stav se zhoršil natolik, že jsme opět skončili v nemocnici a během několika dní Adámek skoro na pokraji života. Stanovení diagnózy tentokrát nebylo tak lehké a lékaři dokonce několik dní tápali, co vlastně Adámkovi je. Po mnoha vyšetřeních se diagnóza přece stanovila- Anti-MNDAR encefalitida a urgentní převoz do Prahy na dětskou neurologii.

Zde si prošel mnoha specializovanými vyšetřeními a opět bojoval o život. Strávil 2,5 měsíce na ARU a následně 3,5 měsíce na neurologii. Přes komplikace a komplikovanou léčbu si Adámek své místo na slunci vybojoval a přežil i když s trvalými následky. Obě nemoci způsobili trvalé poškození části mozku, psychomotorickou retardaci a epilepsii. Adámek neleze, nesedí ani nechodí, ale díky usilovnému cvičení, lázním a naší neustálé péči dělá pokroky, které jsou sice pomalé, ale JSOU!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finanční prostředky budou využity na koupi nového většího auta, které nám velice ulehčí návštěvy lékařů, cvičení a speciální rehabilitace v lázních. Auto je potřeba z důvodu většího prostoru a pohodlí pro Adámka, který rychle roste a je potřeba stále více místa i pro převoz pomůcek.

Pokud by se  vybralo více finančních prostředků budou použity na nákup potřebných rehabilitačních pomůcek pro cvičení, k úhradě speciálních lázeňských programů a logopedických terapií v Praze, které nehradí pojišťovna. Pokud by se vybralo méně financí, bude jej hradit nejspíše pomocí úvěru. 

Za jakoukoli finanční pomoc moc děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat