Sbírka ukončena:

Auto se speciální úpravou pro Anatolije

Vybráno 0 Kč 500 Kč
250 000 Kč
Auto se speciální úpravou pro Anatolije
1 dárce
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto se speciální úpravou pro Anatolije

Vybráno 0 Kč 500 Kč
250 000 Kč
Tvůrce
Anatolij
Datum přidání
3. 6. 2021
Poslední aktualita

Prosím, pomozte

Stalo se to, čeho jsem se obával. Auto sice mám a mnozí si myslí, že nové nepotřebuji a chci ho jen z rozmaru. To opravdu tak není. Auto mám opět nepojízdné na delší dobu a jsem momentálně bez auta a oprava je dost nákladná.

Moc Vás prosím o jakýkoliv příspěvek.

Dobrý den,

chtěl bych touto cestou požádat o příspěvek na speciálně upravený automobil.

Jmenuji se Anatolij a je mi 32 let. Jsem od roku 2011 upoutaný na invalidní vozík po dopravní nehodě na motorce, při které jsem si poranil páteř a pravou ruku. Od hrudníku dolů jsem ochrnutý a mám pohyblivou pouze levou ruku.

Před úrazem jsem pracoval jako živnostník ve stavebnictví. Ve volném čase jsem hodně sportoval, ale to už bohužel nemůžu a z mých koníčků mně toho moc nezbylo. Snažím se teď žít co nejaktivněji. Trávím volný čas s přáteli a snažím se dělat vše co mi můj zdravotní stav dovolí. Spíš mam teď koníčky spojené s kulturou. Rád cestuji a jezdím na výlety. Snažím se být co nejsoběstačnější a co nejméně závislý na pomoci druhých a auto je v tomto ohledu nepostradatelné. Bydlím sám v domě a auto využívám denně na dopravu k lékařům, rehabilitacím, na nákupy, výlety, volnočasové aktivity atd.

Komu pomůžeme?

Protože se pohybuji na el. vozíku, tak potřebuji dodávku, kde nejsou nutné přesuny na sedačku. Řídit mohu přímo z vozíku, na kterém zajedu přímo do auta na místo řidiče. Potřebuji i dostatek místa pro další pomůcky, které s sebou občas vozím. Auto které teď mám, je často porouchané a jsou na něm často velice nákladné opravy. Již když jsem ho koupil, tak nebylo nové a po osmi letech co ho mám má již něco za sebou a také i úprava v něm. Bohužel se na něj už nemohu spolehnout a mám s ním pořád starosti, kterých mám i bez oprav auta dost.

Je pro mě problém se dopravovat, když je často na opravě. Nemohu si dovolit čekat až vypoví službu úplně, protože bych se pak neměl min půl roku jak dopravovat, než bych pořídil jiné. Raději to tedy řeším teď, aby tato situace nenastala. Moje nynější auto navíc nemůže řídit nikdo jiný kromě mě. Není tam sedadlo řidiče. Po zkušenostech chci nové auto nechat upravit tak, aby se dala přemístit sedačka spolujezdce pro případ toho, aby ho mohl řídit i někdo jiný. To je taky jeden z důvodu proč chci pořídit jiné auto.

Pracuji také třetím rokem jako operátor v sociálních službách tísňové péče. Auto tedy potřebuji i kvůli dopravě do práce a je pro mě téměř nezbytné. Přál bych si pořídit nejlépe nové auto, s kterým by nebylo pár let tolik starostí.

Mám již vybráno 50tis, schválený příspěvek na auto a chci použít i peníze z prodeje stávajícího auta, ale ani to nestačí z daleka na koupi nového.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky použiji na zakoupení nového a spolehlivějšího auta, které musím nechat následně upravit pro své potřeby. Jedná se o VW Tansporter, který stojí nový okolo 1 milonu korun.

Pokud se nepodaří vybrat dostatek peněz na nové, tak se pokusím koupit starší auto v co nejlepším stavu a mých finančních možností. Budu velice rád a předem děkuji za jakýkoliv příspěvek, který mi pomůže se zakoupením auta.

Aktuality

Prosím, pomozte

Stalo se to, čeho jsem se obával. Auto sice mám a mnozí si myslí, že nové nepotřebuji a chci ho jen z rozmaru. To opravdu tak není. Auto mám opět nepojízdné na delší dobu a jsem momentálně bez auta a oprava je dost nákladná.

Moc Vás prosím o jakýkoliv příspěvek.

Laskavý dárce
500 Kč  •  13. 6. 2021 7:30

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám