Sbírka ukončena:

Auto pro Daniela

Vybráno 0 Kč 2 900 Kč
200 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
414 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Daniela

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Daniel Gebauer
Datum přidání
29. 10. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Rád bych se Vám představil. Jmenuji se Daniel Gebauer a je mi 56 let. Dojížděl jsem do práce na motorce a jednou ráno mi na křižovatce nedal řidič auta přednost. Utrpěl jsem těžké poranění dolní končetiny, kterou i nakonec museli amputovat. 

Komu pomůžeme?

Nehoda se stala v Hradci nad Moravicí. Při cestě do práce mi náhle vjel řidič osobáku z vedlejší cesty. Nedalo se už nic dělat a došlo ke kolizi. Měl sem 3× zlomenou stehenní kost, rozdrcené koleno a kotník. I tak mě dali lékaři dohromady, ale po letech se nedal zachránit vychozený kotník a noha se musela amputovat. Po absolvování rehabilitace sem se naučil chodit na protéze a začal se zase pohybovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity na nákup přizpůsobeného vozu, který Daniel bude využívat při cestách do práce a za lékařem. Z důvodu zhoršení zdravotního stavu a pracovního uplatnění si Daniel nemůže vůz dovolit. Pokud by se částka nevybrala celá, byl by výběr vozu částečně omezen. Při vybrání částky vyšší by vůz mohl disponovat lepším uzpůsobením. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 12. 2021 21:53
Milý dárce
300 Kč  •  19. 12. 2021 14:13
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 12. 2021 21:35
Velkorysý dárce
400 Kč  •  12. 12. 2021 19:52
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  12. 12. 2021 9:15
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  17. 11. 2021 15:03
R.P
300 Kč  •  29. 10. 2021 17:54
Snad se přání splní :)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat