Sbírka ukončena:

Přispějme na auto, které Ivance usnadní cesty k lékaři

Vybráno 0 Kč 800 Kč
18 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
11 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispějme na auto, které Ivance usnadní cesty k lékaři

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michal Chaloupka
Datum přidání
22. 7. 2020
Poslední aktualita

5. 8. 2020 14:21

Ukončení sbírky

Milí dárci, rodina si přála sbírku pro Ivanku zrušit z důvodu, že dostane auto od známých. Peníze, které jste přispěli, budou použity na náklady spojené s cestami k lékaři. 

Zobrazit celou aktualitu

Ivanka má neurofibromatózu 1. typu, což je genetické onemocnění (naštěstí nezhoubné), které napadá nervovou soustavu. U Ivanky bylo zjištěno, že jí neurofibromatózu napadla oční nervy, takzvaně oční gliom. Bohužel ho nelze operovat, takže se musí hlídat, aby nádor nerostl.

Komu pomůžete?

Ivanka se narodila jako zdravé miminko. O její nemoci jsme se dozvěděli asi o dva měsíce později, kdy se u Ivanky objevila první skvrna. Postupně se začaly přidávat další a další skvrnky, celkem jich má po tělíčku 23. 

Navštívili jsem proto paní doktorku, a ta nás odkázala do Motolské nemocnice, kde jsme se objednali na magnetickou rezonanci, kde potvrdili právě Neurofibromatozu 1 typu

Ivance bude v listopadu 5 let. Vozíme ji do Motola na pravidelné prohlídky a rádi s ní jezdíme na výlety. Bohužel musíme využívat hromadnou dopravu, což jí nedělá dobře. Z toho důvodu vás žádáme o pomoc.

Informace o nemoci naleznete například zde.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky použijeme na starší auto Škoda Felicia, které Ivance usnadní zdlouhavé cesty k lékaři. Nesnáší totiž moc dobře MHD, proto jí chceme usnadnit život tím, že nebude muset cesty absolvovat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 8. 2020 14:21

Ukončení sbírky

Milí dárci, rodina si přála sbírku pro Ivanku zrušit z důvodu, že dostane auto od známých. Peníze, které jste přispěli, budou použity na náklady spojené s cestami k lékaři. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  31. 7. 2020 20:33
Velkorysý dárce
100 Kč  •  26. 7. 2020 11:18
DobroDárce
100 Kč  •  26. 7. 2020 1:21
Velkorysý dárce
300 Kč  •  25. 7. 2020 20:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat