Auto se speciální úpravou přímo pro Káťu

Milník 1/2

Budu si moci pořídit nové auto, konkrétně dodávku.

Vybráno 0 Kč 744 Kč
350 000 Kč

Milník 2/2

Auto bude speciálně upraveno. Bude mít nájezdovou rampu, ruční řízení a další příslušenství.

Vybráno 0 Kč 744 Kč
739 170 Kč
Tvůrce
Kateřina Sasáková
Datum přidání
18. 12. 2020

Jmenuji se Kateřina a mám spastickou kvadruplegii a myasthenii gravis. Z důvodu těchto onemocnění se často dopravuji k lékařům, mám slabou imunitu a tím pádem bych neměla jezdit veřejnou dopravou. Díky autu bych se stala zase o něco samostatnější, a navíc by to ulehčilo i mé mamce, která se o mě stará. 

I přes svá onemocnění jsem velice aktivní člověk. Kromě častých návštěv lékařů se snažím účastnit i sportovních akcí. Abych s sebou mohla vozit potřebné pomůcky, potřebuji velké auto. Je pro nás ale velmi finančně náročné, proto vás prosím o pomoc.

Komu pomůžeme? 

Narodila jsem se předčasně o měsíc a to 20. 11. 2001, protože mamka byla nemocná a začínalo se to ukazovat i na mně, a tak se lékaři rozhodli pro předčasný porod. Všechno se zdálo v pořádku a dělala jsem mamce radost. Byla jsem hodné, šťastné dítě, a to mi zůstalo do teď. První problémy se začali projevovat okolo 1,5 roku, kdy jsem začínala chodit. Chodila jsem špatně a hodně jsem padala, když mě někdo chytil za ruku nebo jsem se někde chytla, tak se mi hned vyhodila a museli jsme k doktorovi. Když už jsme tam byly 3× do měsíce, tak doktoři začínali podezřívat mamku z týraní, a tak nás poslali na genetiku, kde mi nakonec diagnostikovali Ehler – Danlos (volné klouby a vazy). Nic z toho mi nezabránilo být aktivní dítě, ať už jsem měla sádru nebo ortézu, stejně jsem byla pořád venku a bylo jedno jestli na kole, in-line bruslích anebo po svých, udržet mě v klidu bylo téměř nemožné stejně jako teď.

Auto se speciální úpravou přímo pro Káťu

Tohle všechno se změnilo v roce 2012 a to, když mi ortoped zpevňoval kolena a rovnal kotníky sádrou, 2× se mu to povedlo, ale na po 3 už ne a nerozchodili mě, proč to už nikdo neví. Prognóza byla že na vozíku budu už v 5 letech, ale sportem se to oddalovalo. I přes časté sádry, vykloubeniny a úrazy nic mě nemohlo zastavit ve sportu a nepovedlo se to ani, když jsem zůstala na vozíku.
 
V roce 2019 přišel další ošklivý ‘’pád’’ a to jen pár dní po 18. narozeninách. Už delší dobu jsem měla potíže s polykáním a mluvením, ale všichni to přisuzovali zhoršené spasticitě a říkali, že se to spraví s balkonovou pumpou, která do té doby byla v plánu. Došlo to do až k tomu, že jsem se nemohla najíst, a tak si mě nechali v nemocnici, kde jsem se druhý den po obědě začala dusit, a to i přes kyslík. Lékařce jsem se moc nelíbila, a tak volala na Aro aby se na mě přišly podívat, no dopadlo to tak, že si mě odváželi k sobě a intubovali.

Celé 3 týdny si absolutně nepamatuji, ale mamka říkala, že mě budili a komunikovala jsem, ale já si to nepamatuju. Pamatuju si až jak mi udělali tracheostomii a přemístily mě dolů na box, tam za mnou chodila i nadále mamka s Maxem (asistenční pes), kamarádi jak z organizace Černí koně anebo SKV (Sportovní klub vozíčkářů) a i přes nepříznivé prognózy, že budu už pořád na kyslíku jsem se nakonec tracheostomie zbavila. Pomalu se vracím ke sportu a aktivnímu životu. K tomu bych potřebovala vaši pomoc s pořízením auta, které usnadní život mě a zároveň i mamce.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Peníze ze sbírky by byly použity na auto a jeho následnou úpravu, kterou potřebuji pro nakládání a řízení. Konkrétně se jedná o nájezdovou rampu a ruční řízení.

Aby auto bylo vyhovující, musí to být typ dodávky, a to je dražší, než je příspěvek na auto od státu. Navíc na něho ještě nemám nárok z důvodu 7 leté lhůty. Staré auto už se nedalo opravit, proto máme zatím auto z půjčovny, ale to je mále a navíc v něm není úprava, kterou bych potřebovala. 

Auto se speciální úpravou přímo pro Káťu
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 1. 2021 20:45
Dobrosrdečný dárce
111 Kč  •  28. 12. 2020 20:50
Dobrosrdečný dárce
333 Kč  •  27. 12. 2020 11:38

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Dárci

Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 1. 2021 20:45
Dobrosrdečný dárce
111 Kč  •  28. 12. 2020 20:50
Dobrosrdečný dárce
333 Kč  •  27. 12. 2020 11:38

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám