Sbírka ukončena:

Spolehlivé auto pro Miušku

Vybráno 0 Kč 261 478 Kč
650 000 Kč
 -
764 dárců
Celkem se zapojilo
342 Kč
Průměrná výše daru
8 900 Kč
Nejvyšší dar
150 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Spolehlivé auto pro Miušku

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
28. 12. 2021
Poslední aktualita

13. 9. 2022 11:38

Poděkování ❤️

Chtěli by jsme tímto příspěvkem poděkovat všem díky, kterým se nám podařilo vybrat tuto neuvěřitelnou částku. Peníze nám pomůžou uhradit terapie, pomůcky a neurorehabilitace pro dceru..❤️

Přidáváme Vám zde odkaz na náš instagram. Kde můžete vidět  veškeré pokroky dcery, fotografie a videa ze cvičení, pomůcky a spoustu dalších věcí. 🌸

https://www.instagram.com/nadeje_pro_miu/?fs=e&s=cl

Zobrazit celou aktualitu

Miušce se v bříšku dařilo velmi dobře krásně přibývala na váze a všechny výsledky byly v pořádku. Bohužel, ale tohle vše se změnilo v sedmém měsíci těhotenství. Kvůli HELLP syndromu byl nutný akutní císařský řez. Po kterém její zdravotní stav byl v pořádku. Týden po narození byla ve stabilizovaném stavu, krásně jedla i přibývala na váze. Po tomto týdnu se, ale vše změnilo Mia začala být mramorově bílá a měla křeče. Zjišťovalo se kvůli čemu se tohle vše děje. Příčinou bylo masivní krvácení do hlavičky. Musela podstoupit pět operací, aby se jí začalo nějakým způsobem dařit. 

I přes tyhle všechny nepříjemné operace a dobu strávenou v nemocnici se Mia usmívá a bojuje ze všech sil.

Mia potřebuje nový automobil, aby měla dostatek místa na veškeré speciální pomůcky, které, potřebuje a především kočárek. Naše auto je bohužel v takovém stavu, že nevíme jak dlouho pojede 😞. 

Komu pomůžeme?

Jméno naši holčičky je Mia Baxová, která se narodila 1. 6. 2020. Mia měla velmi složitou cestu na svět. Díky HELLP syndromu co nastal, se narodila předčasně v 30+6 týdnu. Mii váha byla pouhých 1290g.

Týden po narození bylo zjištěné krvácení do hlavičky, u kterého byl nutný převoz do nemocnice v Ústí nad Labem, kde byla provedená první operace. Jednalo se o operaci kde byla vložena ,,houbička'' do hlavičky přes, kterou se odpichoval přebytečný mok. Bohužel, ale tato operace nestačila. Mii hlavička se nadále plnila mokem a tím narůstal i její obvod hlavičky. Po téhle operaci ji čekala druhá náročnější operace, kde byl operován VP SHUNT. Po operaci bylo vše v pořádku, akorát dva dny po ní kvůli zánětu musela jít na třetí operaci, kde byl VP SHUNT vyndán. Po té následovala léčba zánětu. Po léčbě zánětu musela být provedena čtvrtá operace kde byla vyvedena hadička se sáčkem z hlavičky, kam odtékal přebytečný mok. Zdálo se, že už je vše v pořádku, ale bohužel nebylo. Neodtékalo dostatečné množství moku, které mělo. Po těchto neúspěšných operacích jsem se spojili s panem doktorem v Olomoucké nemocnici, kde byl operován nový VP SHUNT, který reguluje hladinu mozkomíšní tekutiny v mozku a umožňuje, aby se maličké lépe dařilo, a hlavička už dále nerostla. Tato operace byla poslední a úspěšná.

Mia je vážně velká bojovnice. Usilovně dohání ve svém vývoji vše, co se dá. V současné době vnímá své okolí, reaguje úsměvem čí pláčem na různé situace ve své blízkosti. Snaží se sahat na hračky, občas se na věci kolem sebe i krátce podívá. Velkým pokrokem je momentálně jídlo ze, kterého ji sílí tělíčko.

Kromě celkového kombinovaného postižení (DMO- kvadruparetická forma) má také centrální vadu zraku a mentální postižení spolu s epilepsií.

Mie už je rok a sedm měsíců a nemá bohužel sílu na to aby udržela tu těžkou hlavičku, která je větší než by měla být. Takže momentálně jen leží a snaží se otáčet do boku. Aby se Mia zlepšila cvičíme 4× denně Vojtovu metodu a trénujeme to co jsme se naučili na ergoterapii. Byly by jsme rádi za každou finanční pomoc, kterou by bylo možné nám poskytnout.
Mii léčba je velice finančně náročná.
1 hodina ergoterapie stojí 600,- Kč na hodinu (doporučené absolvování 2× do týdne). Kr
aniosakrální terapie 800 Kč – 40 minut. Osteodynamika, která řeší blokády na těle 800 Kč/1 hodina. Dále tu jsou pobyty kvůli pravidelným rehabilitacím a kompenzační pomůcky .

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Abychom mohli dojíždět na veškeré lékařské kontroly a cvičení by jsme potřebovali větší automobil, který se nám jen tak neporouchá. Vetší automobil je potřebný z důvodu převozu velkých a těžkých pomůcek (kočárek, jídelní židle a dalších pomůcek, které budou potřebné..)

Finance budou také využity na neurorehabilitace.

Automobil je pro nás důležitou součástí života a je potřebný pořád. Každý týden máme naplánovaných několik prohlídek a cvičeních v různých městech, které jsou pro nás důležité pro zlepšení Mii zdravotního stavu. 

Pokud by se částka vybrala menší, využijeme ji na neurorehabilitace a potřebné terapie. Při cestě na rehabilitační pobyt byl náš stávající automobil nabourán a musel projít celkovou opravou, a tím nám i ztratil hodnotu na prodej, aby jsme si k těmto financím přidali potřebné peníze. Byly jsme nuceni přidat naše úspory pro opravu vad, které našli mimo vady způsobené nehodou. Dali jsme do něj několik tisíc a už by se nám nevyplatilo ho prodat, protože z něj nedostaneme tolik peněz, které k většímu autu potřebujeme. Za tuto částku by jsme sehnali automobil stejného provedení jako máme tenhle a bojíme se jaké vady by se časem prokázali. Zároveň potřebujeme peníze na neurorehabilitace na, které jsme měli našetřeno a museli jsme doplatit zbylé opravy. 

Chtěli by jsme všem poděkovat za jakýkoliv příspěvek.

Mia a rodiče Jakub a Klára

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 9. 2022 11:38

Poděkování ❤️

Chtěli by jsme tímto příspěvkem poděkovat všem díky, kterým se nám podařilo vybrat tuto neuvěřitelnou částku. Peníze nám pomůžou uhradit terapie, pomůcky a neurorehabilitace pro dceru..❤️

Přidáváme Vám zde odkaz na náš instagram. Kde můžete vidět  veškeré pokroky dcery, fotografie a videa ze cvičení, pomůcky a spoustu dalších věcí. 🌸

https://www.instagram.com/nadeje_pro_miu/?fs=e&s=cl

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 5. 2022 23:20
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  19. 5. 2022 14:51
Miroslava M.
320 Kč  •  13. 5. 2022 8:02
Za aukci hrnečku od Lucky K.
Velkorysý dárce
420 Kč  •  9. 5. 2022 21:10
DobroDárce
100 Kč  •  30. 4. 2022 6:53
DobroDárce
2 000 Kč  •  19. 4. 2022 17:50
Velkorysý dárce
100 Kč  •  17. 4. 2022 21:12
Ivana K.
1 000 Kč  •  17. 4. 2022 20:46
Miusko, drz se. Myslime na tebe. Iva a Iveta a jeji krabička
Lucie Říhová
1 777 Kč  •  13. 4. 2022 20:22
Kamínek od Monika Fialová-pro Miušku❤️🙏🍀
Laskavý dárce
400 Kč  •  12. 4. 2022 20:41
Ivana Š.
300 Kč  •  12. 4. 2022 20:37
Ať je každý den lépe holčičko ❤
Milý dárce
100 Kč  •  11. 4. 2022 21:46
Štědrý dárce
200 Kč  •  11. 4. 2022 21:33
Milý dárce
450 Kč  •  11. 4. 2022 20:41
Žaneta B.
700 Kč  •  11. 4. 2022 19:54
Aukce pro Miu
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 4. 2022 18:54
DobroDárce
200 Kč  •  11. 4. 2022 15:28
Laskavý dárce
300 Kč  •  11. 4. 2022 13:48

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat