Sbírka ukončena:

Auto pro Vladíka se srdeční vadou

Vybráno 0 Kč 62 384 Kč
90 000 Kč
 -
66 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
122 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Vladíka se srdeční vadou

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
13. 10. 2021
Poslední aktualita

13. 2. 2022 21:46

Poděkování

Touto cestou bych chtěla strašně moc poděkovat za tak obrovskou podporu všem dárcům, ale i lidem, kteří sbírku pro mého syna sdíleli. Jsem šťastná, že syna budu moci převážet v bezpečí. 

Je to pro nás velice náročné a moc nám to ulehčí naší složitou situaci. Později Vas samozřejmě budu informovat o stavu Vladíka. 

Jeste jednou a z celého srdíčka Vám mnohokrát děkuji. 

maminka Lucie 

Zobrazit celou aktualitu

Kdo sbírku organizuje?

Jsem maminka Vladíka, který má 7 měsíců a narodil se s kombinovanou vrozenou srdeční vadou. Během těhotenství tato vada nebyla zjištěna. Přišlo se na to až v den propouštění z porodnice, kdy byl přivolán dětský kardiolog a ten tyto vady potvrdil.

Následující den byl Vladík v kritickém stavu převezen do FN Motol v Praze, kdy byl následující den operován- koartace aorty a bandáž plícnice. Nyní se mu vede v rámci možností dobře. V budoucnu bude znovu operován, protože těch defektů na srdíčku má více. Proto je pro něj velice rizikové cestovat v MHD, protože je zde riziko respirační nákazy, která pro něj může být velmi nebezpečná.

Touto cestou bych Vás chtěla poprosit o pomoc s pořízením automobilu, ve kterém bych mohla v bezpečí převážet syna k lékaři a na kontroly, které musí podstupovat. Jsem maminka samoživitelka dvou synů, proto je pro mě velice těžké si pořídit auto na vlastní náklady.

Komu pomůžeme?

Mamince se dvěma dětmi, z toho jedním těžce nemocným s kombinovanou vrozenou srdeční vadou, která to potřebuje, aby její dítě se vyhnulo cestování v MHD z důvodu rizika respiračních nemocí, které jsou pro něho velice nebezpečné.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na automobil, na cestu k lékaři pro mého težce nemocného syna. Vozidlo mi stačí, aby bylo pojízdné, nezáleží na značce, pouze čím bychom mohli cestovat k lékaři a po dalších různých vyšetřeních, které můj syn musí absolvovat. Pokud se nevybere celá částka, pak budou peníze využity ke koupi cenově dostupnějšího auta. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 2. 2022 21:46

Poděkování

Touto cestou bych chtěla strašně moc poděkovat za tak obrovskou podporu všem dárcům, ale i lidem, kteří sbírku pro mého syna sdíleli. Jsem šťastná, že syna budu moci převážet v bezpečí. 

Je to pro nás velice náročné a moc nám to ulehčí naší složitou situaci. Později Vas samozřejmě budu informovat o stavu Vladíka. 

Jeste jednou a z celého srdíčka Vám mnohokrát děkuji. 

maminka Lucie 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat