Za asistenta pro Vláďu nabízí Bára Hrzánová setkání

Vláďa má vlivem spinální svalové atrofie oslabené svaly. Od šesti let je na vozíku, ve svých šestadvaceti váží třicet kilo a ruce zvedne jen pár centimetrů nad desku vozíku – víc mu nemoc nedovolí. Navzdory nelehké situaci má ale tenhle kluk spoustu snů, které by si v ústavu mohl jen těžko splnit. Pomozme mu na cestě za svobodou a složme se mu na asistenta, kterého potřebuje k tomu, aby mohl žít život, po kterém touží.

Komu pomůžete? 

Vladimír Šmilauer se narodil se spinální svalovou atrofií, kvůli které je od šesti let na vozíku. Maminka mu zemřela, když bylo Vláďovi čtrnáct. Už dvacet let tak potřebuje něčí pomoc. Jenže za tuhle, asistenční, se platí. 

Náklady na asistenta jsou zhruba 120 Kč na hodinu, každý měsíc se tak částka vyšplhá na astronomických 65 000 Kč, na které Vláďa nemá prostředky, a tak musí spoléhat na pomoc druhých. Tenhle optimistický kluk má totiž spoustu snů, které by si v ústavu nemohl splnit. 

Přes všechny nesnáze, které nemoc způsobuje, dokončil Vláďa magisterské studium na mediálních a komunikačních studiích a nyní pracuje jako grafik v kopírovacím centru a grafickém studiu (na počítači i rukou kreslí překrásné obrázky). Grafika ho sice živí, ale ani zdaleka mu neuhradí potřebné náklady na péči. 

Aby mohl Vláďa fungovat mimo ústavní zařízení, potřebuje asistenta 24 hodin denně. Už nyní má sice k sobě skvělého parťáka Toma, ten ale na veškerou péči nestačí. Vláďu je totiž nutné pravidelně kontrolovat, přetáčet, občas mu zvednout hlavu, pomáhat mu s jídlem, pitím i vším ostatním.  

Co můžete získat? 

Na jednoho z vás čeká za pomoc Vláďovi setkání s herečkou a zpěvačkou Bárou Hrzánovou a následná návštěva jejího legendárního představení Hrdý Budžes. A dokonce ani nemusíte jezdit do Prahy – Bára vás nechá vybrat divadlo, které je vašemu bydlišti nejblíže.

Motto této sbírky by tak s nadsázkou bylo být: Hrdý Buď, žes podpořil atrofika Vláďu a získej setkání s Bárou Hrzánovou.

„Lidé, kteří uvažují, že by někoho podpořili nebo už někoho podporujou, by měli vědět, že je úplně jedno, jakou částkou nebo mírou pomoci se zapojí. Už samotná podpora je pro člověka, který se do takové situace dostane, hrozně hezká. I kdyby mu někdo poslal jen 2 koruny,“ dodává Vláďa. 

O Vláďově nemoci 

Spinální svalová atrofie je vrozené onemocnění, při němž dochází k postupnému ubývání svalstva, a tedy schopnosti se pohybovat. Více bývají postiženy dolní končetiny. Nemocní také mívají potíže s polykáním, později i s dýcháním. Postup nemoci je individuální, ovlivňuje ho řada faktorů. Jednou z vážných a častých komplikací je dechová nedostatečnost, která se může stát i příčinou smrti.

Za asistenta pro Vláďu nabízí Bára Hrzánová setkání

Jak to funguje

1
1. Potřeba

Donio vybere osobu nebo organizaci, která potřebuje pomoc

2
2. Příspěvek

Donio společně s vámi vybere peníze na konkrétní účel

3
3. Pomoc

Zakoupíme produkt nebo službu, kterou osoba/organizace potřebuje

4
4. Setkání

Z přispěvatelů vylosujeme 1-5 osob, kteří zažijí setkání s patronem sbírky

Vlož a vyhraj

Další akce Donio

Zkvalitněte život Andrejce a užijte si snídani s Klusovými

Přispěním na kočár a úpravu koupelny ulehčíte život těžce postižené Andrejce a její starostlivé mamince, pro kterou je péče velmi náročná.

Za mobilní zvedák setkání s Helenou Třeštíkovou

Zajistěme sestřičkám z Hospice sv. Zdislavy mobilní zvedák, který zdůstojní manipulaci s pacienty se značně omezeným pohybem.

Neurorehabilitace pro Amálku a hokejový den

Přispějte Amálce na intenzivní neurorehabilitaci, která jejímu tělu pomůže se vyvíjet a fungovat i přes vzácnou metabolickou poruchu. Rehabilitace musí podstupovat dvakrát ročně.