Sbírka ukončena:

Podpořte největší centrum nezávislého divadla v Brně BuranTeatr #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 800 Kč
od 6 dárců
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
136 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte největší centrum nezávislého divadla v Brně BuranTeatr #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 800 Kč
od 6 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
BURANTEATR

Podpořte největší nezávislý tvůrčí prostor pro novou činohru, pohybové divadlo a hraniční divadelní formy v Brně. Díky vaši podpoře můžeme nadále vytvářet profesionální divadlo pro diváky pravidelné i náhodné, pro otrlé, hravé i tradičnější; s dospělou i dětskou duší.

Jako poděkování Vám nabízíme pestrý online program inscenací, autorských pohádek a mnoho dalšího. 

Komu pomůžete?

Důsledkem všudypřítomného a rozpínajícího se koronaviru jsme od počátku přijali zodpovědná opatření, a proto je náš provoz v současné chvíli značně omezen. Každým dalším měsícem tak přicházíme spolu s Vámi o desítky akcí. Naší prioritou se aktuálně stal boj o udržení stálého prostoru pro nezávislou scénickou tvorbu v Brně spolu se zavedeným týmem, který jsme dosud dokázali v BuranTeatru vybudovat. 

I když jsou dveře do našeho divadelního sálu na čas zavřené, nezahálíme! 

Nadále zkoušíme (z bezpečné vzdálenosti), tvoříme (z kreativního prostředí našich obýváků) i experimentujeme (nejen se způsoby komunikace elektronické, ale i té opravdové) a postupně se adaptujeme v nově vzniklém online divadelním prostoru a přinášíme stále více a více zajímavých projektů. Současně intenzivně pracujeme na přípravě příští sezony 2020/2021, ve které, jak doufáme, se s Vámi opět shledáme.   

Bez Vás se neobejdeme.

V současné chvíli jsme bohužel přišli o veškeré příjmy, ze kterých za běžných okolností zajišťujeme divadelní provoz, platy Buranských tvůrců, režisérů, dramaturgů, herců, lektorů, techniků a všech, kteří se podílejí na fungování divadla. Vaše dary nám pomohou překlenout období zavřených bran až do chvíle, kdy se opět společně shledáme na představeních, workshopech, výstavách, dílnách, rezidencích, festivalech i při dvířkách sdílené lednice. 

Izolace nekončí, tudíž Burany dostaneme až k vám domů.

Tvoříme! A vy můžete být přímo ze svého křesla, gauče či postele součástí toho všeho! 

KINO BURAN, edice korona 

Každou sobotu v 19:30 s námi můžete sledovat záznam inscenací s lektorským úvodem, vytvořeným speciálně pro tuto příležitost.  

BURÁNEK, Buranský večerníček i pro děti 

Pro potěchu oka i srdce malého i velkého diváka si každé pondělí, středu a pátek nalaďte přesně v 19:00 pohádky psané, čtené a interpretované Vašimi Burany! Celý archiv naleznete zde.

A mnoho dalšího…

Celý program online akcí naleznete ZDE

Sledujte nás na Facebook, Instagram, Youtube a Web.

Děkujeme, že nám pomáháte tvořit!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2020 21:57
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 5. 2020 9:34
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 4. 2020 20:27
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 4. 2020 9:06
Laskavý dárce
300 Kč  •  23. 4. 2020 15:57
Štědrý dárce
100 Kč  •  19. 4. 2020 17:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat