Podpořme Chráněné bydlení Ovečka

Vybráno 2 748 Kč
8 000 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Podporit.cz
Datum přidání
7. 5. 2020

Tým Podpořit.cz se vzhledem k aktuální situaci, která zasáhla nás všechny, rozhodl podpořit další příběh. Proto jsme navázali kontakt s brněnskou pobočkou Diakonie ČCEDiakonie navazuje na více než 150letou tradici diakonických spolků v České republice a je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb a jednička ve speciálním školství. Diakonie ČCE pomáhá každý den tisícům lidí, kteří se nacházejí v nepříznivých životních situacích a provozuje více než 150 zařízení po celé ČR.

Náš nový příběh je o brněnské pobočce Diakonie ČCE, která sídlí ve čtyřpodlažním domě na ulici Hrnčířská. Na dveřích v prvním a ve druhém patře jsou nyní upevněné cedulky s nápisem ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Za těmito dveřmi bydlí lidé s dlouhodobým duševním onemocněním, klienti Chráněného bydlení Ovečka. Chráněné bydlení Ovečka je určené pro lidi s dlouhodobým duševním onemocněním, a to s různými psychotických, afektivních a úzkostných poruch, kteří jsou vlivem duševní nemoci omezeni ve své soběstačnosti a potřebují službu chráněného bydlení jako podporu.

Podpořme Chráněné bydlení Ovečka

Tým Podpořit.cz spolu se spolu s Chráněným bydlením Ovečka rozhodli zajistit klientům chráněného bydlení hygienické pomůcky, které jim v tuto chvíli nejvíce pomůžou. Jednorázové roušky s gumičkou, které budou snadno uchopitelné pro klienty, jednorázové rukavice a dezinfekční mýdla.

Jedná se o osoby, které nejsou schopny samy ani s pomocí rodiny zajistit sv životní potřeby nebo jim rodinné prostředí nevyhovuje a mají zájem žít samostatně v chráněných podmínkách. Chráněné bydlení Ovečka je určeno pro dospělé klienty od 18 do 70 let. Do Chráněného bydlení Ovečka jsou přijímány osoby primárně z Jihomoravského kraje.

Navzdory svému hendikepu mohou tito lidé v chráněném bydlení žít běžným způsobem života v bezpečném domácím prostředí. Vzhledem k situaci s onemocněním COVID-19 a událostmi, které se aktuálně dějí kolem nás všech, klienti Chráněného bydlení Ovečka tuto současnou situaci nesou obtížněji než zdraví lidé. Nemohou se setkávat se svými blízkými či chodit do práce, ne všichni jsou schopni zvládat online komunikaci. Pro některé z klientů je nepochopitelné, proč je třeba nosit roušky, jiní si roušky nedokážou sami zavázat. Každý z klientů vnímá napětí a tlak z pandemie COVID-19 velmi citlivě.

Podpořme Chráněné bydlení Ovečka

Poslední příspěvky

  • 970 Kč 3. 6. 2020 23:24
  • 100 Kč 31. 5. 2020 12:54
  • 500 Kč 25. 5. 2020 9:57
  • 1 000 Kč 15. 5. 2020 22:58
  • 78 Kč 14. 5. 2020 0:28
  • 100 Kč 13. 5. 2020 19:34

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám