Sbírka ukončena:

Pomoc Lukáškovi, aby mohl rehabilitovat

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
48 870 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
667 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc Lukáškovi, aby mohl rehabilitovat

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
48 870 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
maminka Lukáška
Datum přidání
18. 5. 2021

Jmenuji se Lukášek, mám dva a půl roku a před rokem jsem utrpěl těžký úraz mozku z důvodu tonutí. Dříve mě rodiče rádi začleňovali do všemožných sportovních činností. Teď už na kolo ani na túry nechodíme, protože na to nemáme vhodné vybavení. Rodiče si nemohou finančně dovolit pomůcky tohoto typu. Byli bychom moc rádi, kdybychom mohli zase spolu všichni někam vyrazit.

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Lukášek a narodil jsem se v roce 2019. Rostl jsem a vyvíjel jsem se jako úplně zdravé dítě plné energie. Osud mi zkřížila událost, při níž jsem utrpěl těžké poškození mozku.

Můj stav byl kritický. Při převozu do nemocnice mne museli několikrát oživovat. V nemocnici jsem pak bojoval o každý další den. Umělý spánek trval 10 dní a dýchal jsem jen díky vysokofrekvenčnímu plicnímu ventilátoru. Od bolesti jsem dostával vysoké dávky léků a opiátů. Vypracoval jsem si na nich závislost, ze které jsem se těžko a dlouho dostával. Tyto chvíle byly pro mne i pro mé rodiče utrpením. Nikdo nevěděl, jak na tom budu.

Po probuzení jsem nevnímal okolní svět a dlouhé dny tomu tak bylo i dále. Jakmile to bylo možné, podstoupil jsem 12 terapií v hyperbarické komoře. Hodně mi pomohli lékaři, sestry a rehabilitační odborníci, kteří o mne v nemocnici pečovali a ihned učili mé rodiče, jak se mnou rehabilitovat.

Za tu dobu jsem již podstoupil mnoho neurorehabilitací a pobytů, díky kterým jsem velmi zlepšil ve svých dovednostech. Jde to však pomalu a moc bych si přál, kdybych mohl někdy zase chodit a říkat slova.

Ve zlepšování mi však brání mimovolní pohyby a záškuby. Mému cvičení také vůbec nepomáhá epilepsie, získaná po tom neštěstí. Ta mi už jedenkrát velmi uškodila a vrátila mě o několik, poctivě vybojovaných dovedností, nazpátek. Celkově se jedná o psychoorganický sociální syndrom s oboustranným poškozením mozku a chabou tetraparézou a centrální hypotonii.

Jsem ještě docela malý kluk, ale velký bojovník.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na zakoupení cyklovozíku/kočárku Kozlík od Benecykl pro handicapované.

Část peněz by byla použita na neurorehabilitace v zařízeních FyzioBeskyd a SenzaErgo.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
900 Kč  •  16. 7. 2021 10:58
Milý dárce
1 000 Kč  •  1. 7. 2021 23:25
Milý dárce
100 Kč  •  19. 5. 2021 15:05

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat