Cyklovozík pro Lukáška

Vybráno 0 Kč 100 Kč
48 870 Kč
26 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
maminka Lukáška
Datum přidání
18. 5. 2021

Jmenuji se Lukášek, mám dva a půl roku a před rokem jsem utrpěl těžký úraz mozku z důvodu tonutí. Dříve mě rodiče rádi začleňovali do všemožných sportovních činností. Teď už na kolo ani na túry nechodíme, protože na to nemáme vhodné vybavení. Rodiče si nemohou finančně dovolit pomůcky tohoto typu. Byli bychom moc rádi, kdybychom mohli zase spolu všichni někam vyrazit.

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Lukášek a narodil jsem se v roce 2019. Rostl jsem a vyvíjel jsem se jako úplně zdravé dítě plné energie. Osud mi zkřížila událost, při níž jsem utrpěl těžké poškození mozku.

Můj stav byl kritický. Při převozu do nemocnice mne museli několikrát oživovat. V nemocnici jsem pak bojoval o každý další den. Umělý spánek trval 10 dní a dýchal jsem jen díky vysokofrekvenčnímu plicnímu ventilátoru. Od bolesti jsem dostával vysoké dávky léků a opiátů. Vypracoval jsem si na nich závislost, ze které jsem se těžko a dlouho dostával. Tyto chvíle byly pro mne i pro mé rodiče utrpením. Nikdo nevěděl, jak na tom budu.

Po probuzení jsem nevnímal okolní svět a dlouhé dny tomu tak bylo i dále. Jakmile to bylo možné, podstoupil jsem 12 terapií v hyperbarické komoře. Hodně mi pomohli lékaři, sestry a rehabilitační odborníci, kteří o mne v nemocnici pečovali a ihned učili mé rodiče, jak se mnou rehabilitovat.

Za tu dobu jsem již podstoupil mnoho neurorehabilitací a pobytů, díky kterým jsem velmi zlepšil ve svých dovednostech. Jde to však pomalu a moc bych si přál, kdybych mohl někdy zase chodit a říkat slova.

Ve zlepšování mi však brání mimovolní pohyby a záškuby. Mému cvičení také vůbec nepomáhá epilepsie, získaná po tom neštěstí. Ta mi už jedenkrát velmi uškodila a vrátila mě o několik, poctivě vybojovaných dovedností, nazpátek. Celkově se jedná o psychoorganický sociální syndrom s oboustranným poškozením mozku a chabou tetraparézou a centrální hypotonii.

Jsem ještě docela malý kluk, ale velký bojovník.

Cyklovozík pro Lukáška

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na zakoupení cyklovozíku/kočárku Kozlík od Benecykl pro handicapované.

Část peněz by byla použita na neurorehabilitace v zařízeních FyzioBeskyd a SenzaErgo.

Cyklovozík pro Lukáška
Milý dárce
100 Kč  •  19. 5. 2021 15:05

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Vzkazy

Milý dárce
100 Kč  •  19. 5. 2021 15:05

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám