Podpořme libeňské Divadlo pod Palmovkou #kulturažije

Vybráno 0 Kč 11 700 Kč
od 17 dárců

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Divadlo pod Palmovkou
Datum přidání
8. 6. 2020

V roce 2002 zasáhla divadlo katastrofální povodeň, kdy výška hladiny v hledišti dosahovala bezmála dvou metrů. V roce 2013 postihly divadlo další velké záplavy, které na čas ochromily chod divadla. Soubor zkoušel v jiných divadlech, prostory musely být celé zrekonstruovány, divadlo pocítilo velké finanční ztráty. Život v Divadle pod Palmovkou se doslova zastavil. Rekonstrukce trvala déle než dva roky. Na prkna Palmovky se divadelní život vrátil úspěšnou divadelní hrou SPOLUPRACOVNÍCI v režii současného ředitele a uměleckého šéfa divadla Michala Langa. Období Covidu 19 bylo pro nás podobné, víc netřeba psát… Vaše podpora pomůže znovu nastartovat Divadlo pod Palmovkou, které je tu pro diváky již 72 let.

Komu pomůžete?

Libeňské Divadlo pod Palmovkou má na repertoáru má bestsellery Žítkovské bohyně, Edith a Marlene, Královu řeč, Pusťte Donnu k maturitě!, Bezrukého Frantíka a další. V roce 2019 získalo Divadlo pod Palmovkou prestižní ocenění Divadlo roku 2018 a zároveň získalo také ocenění za nejlepší inscenaci – režisér Jan Klata – inscenace Něco za něco (pod taktovkou tohoto režiséra vznikla také inscenace Faust). 

Na půdě divadla se každoročně koná festival Palm OFF fest – festival evropského divadla. V divadle od minulé sezóny pořádáme také hudební večery, spolupracujeme s organizací Paměť národa a poskytujeme jejich divadelním kroužkům zázemí a jezdíme na zájezdy do i zahraničí.

Období Covidu-19 bylo pro nás velmi nepříjemnou zkušeností, kdy jsme zjistili, jak ekonomika divadla může být křehká. Vzpomněli jsme si na likvidační povodně, které naše divadlo zasáhly a byly pro všechny zaměstnance tvrdou zkušeností. Podařilo se nám Divadlo pod Palmovkou znovu dostat na nohy a zaplnit divadelní hlediště a tvrdě pracujeme na tom, aby to tak bylo i tentokrát.

Pokud se rozhodnete podpořit Divadlo na Palmovce, budeme vám neskonale vděčni, protože tím nám pomůžete znovu nastartovat divadelní provoz.

Jako dárek jsme si pro vás připravili záznam naší divácky velmi populární komedie, která se už několik let nehraje. Divadelní hra Spolupracovníci Johna Hodge, mj. scénáristy kultovních filmů Trainspotting, Mělký hrob a Pláž, je ironickou komedií o odpovědnosti za své činy i o nejrůznějších nástrahách, které čekají na člověka v každé době. Právě tato inscenace vrátila život na jeviště Palmovky po ničivých povodních. Sledujte jedinečný záznam 15. června od 20.00 na Mall.tv

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Vaše podpora nám pomáhá se vyrovnat s obdobím, kdy se nám rapidně zhoršila ekonomická situace. Ztráty z období zavřeného divadla počítáme v řádech milionů.

Budeme vděčni za jakoukoliv podporu, která nám pomůže překonat těžké období bezprostředně po tříměsíčním zákazu provozování divadel, kdy jsme měli odehrát desítky představení na Velké scéně I ve Studiu PALM OFF a zároveň se zúčastnit prestižních zahraničních festivalů. K premiérám nových inscenací moc pomůže i vaše pomoc.

Už nyní zkouší Tomáš Dianiška svou autorskou hru o pozadí operace Anthropoid 294 statečných a v září bude na Palmovce hostovat režisér Martin Čičvák, který si zpracuje dnes už klasiku ruského dramatu, Čechovův Višňový sad

Díky vaší podpoře budeme moci vytvořit plnohodnotné inscenace s adekvátní scénografií a kostýmy. Pokud přispějete částkou 500 Kč bude mít jeden herec parádní boty pro svou roli a za 1500 Kč pořídíme jeden kostým.

Více o nás:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat