Sbírka ukončena:

#diky2020 na podporu seniorů

Vybráno 0 Kč 2 735 Kč
od 13 dárců
 -
13 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
349 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#diky2020 na podporu seniorů

Vybráno 0 Kč 2 735 Kč
od 13 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
21. 12. 2020

Senioři kvůli uzavření domovů trpí samotou a odloučením, které mají negativní dopad na jejich fyzické zdraví i psychiku. Odloučení od blízkých může mít na seniory stejně vážné důsledky jako možná nákaza nemocí COVID-19, absence sociálního kontaktu totiž zvyšuje riziko úmrtnosti až o polovinu. 

Nadace Krása pomoci už 12 let pomáhá seniorům, aby mohli žít důstojný život. S vaší pomocí dokážeme ulehčit babičkám a dědečkům situaci, do které se nyní dostávají doma i v ústavních zařízeních.

Na co budou finance ze sbírky použity?

Výtěžek se sbíky poputuje do Fondu vděčnosti. Z vybraných financí budeme financovat žádosti o pomoc, které do Nadace Krása pomoci chodí od jednotlivých seniorů.

Pomůžeme tak těm seniorům, kteří už vyčerpali všechny možnosti a nemají se na koho jiného se v nelehké situaci obrátit. Zpravidla žádají o speciální vozíky a jiné pomůcky, úpravy bytů apod.

Společně jim pomůžeme žít kvalitní a samostatný život doma. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat