Sbírka ukončena:

Divadlo do oken dělá radost pod okny domovů pro seniory

Vybráno 0 Kč 100 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
100 Kč
Průměrná výše daru
100 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Divadlo do oken dělá radost pod okny domovů pro seniory

Vybráno 0 Kč 100 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Štěpán Tuček, Daniela Sedláková
Datum přidání
26. 5. 2020

#DIVADLODOOKEN je projekt mladého herce a loutkoherce Štěpána Tučka, který v době „koronavirové“ začal dělat radost svými loutkovými pohádkami před okny domovů pro seniory, aby zlepšil náladu jeho obyvatel, ale i personálu v těžké době izolace.

Poptávka po představeních se přehoupla přes hranice “našeho kraje” a tak touto cestou chceme získat prostředky abychom mohli hrát představení i ve vzdálenějších domovech pro seniory a pečovatelských domech.

Máme za sebou tři dny a 7 představení další jsou již naplánována. vzhledem k velkému zájmu domovů bychom s projektem rádi pokračovali i po skončení koronavirových opatřeních. Pro seniory žijících v sociálních zařízeních jakou jsou domy pro seniory nebo pečovatelské domy sužuje dnes samota a sociální izolace ještě více, než před dobou koronaviru a tak jsme se rozhodli jim rozjasnit monotónní dny loutkovými pohádky pod okny jejich domovů.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  9. 6. 2020 0:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat