Sbírka ukončena:

Bezpečné teplo pro malého Eliáška a bezprašné prostředí pro Júlečka

Vybráno 0 Kč 3 400 Kč
75 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
680 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bezpečné teplo pro malého Eliáška a bezprašné prostředí pro Júlečka

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Julík Martínka Janovi
Datum přidání
28. 7. 2021

„Ahoj jak se máte?“ Opět běžná a jednoduchá otázka, jakou denně dostává skoro každý z nás.

Pro mě moc jednoduchá není, ne od doby, kdy jsme zjistili, že náš malý Eliášek je autista. Navíc se srdeční vadou, která se bude řešit operací.

Jak bych měl odpovědět? Jak se vlastně mám? No není to jednoduché, musíme na našeho nejmladšího dávat neustále pozor, protože to příslovečné „stačí vteřinka“ je pravdivé. Vše se snažíme přizpůsobit životu s maličkým autistou. Eliášek nemluví, bude mu letos v srpnu pět let. Je moc zvědavý a proto mu říkáme „Kolumbusek“ ale je to náš malý Gentleman. Proč Gentleman? Protože jako správný Gentleman je věrný, má své zvyky, které nemění a je věrný a vděčný, máme ho moc rádi a chceme mu dopřát maximum bezpečí a péče.

Jsem smutný, že to často nedokáži sám a musím se obracet na dobré lidi s prosbou o pomoc. Pomáhání mi není cizí, v roce 2019 jsem sám pomohl při závažné dopravní nehodě a byl za to oceněn titulem „189 Gentleman Silnic“ Proč o tom píšu? Protože prostě věřím, že pomáhat má smysl a budu opravdu vděčný za jakoukoliv pomoc od vás, dobrých lidí.

Komu pomůžeme?

Kdybych měl popsat slovy díků, vděčnost za vaši pomoc, tak jsem opravdu bezradný, díky vám se náš malý autistický Eliášek houpe v novém houpacím křesle a jeho zoubky jsou opět zdravé a bez kazů.

Náš boj ale neskončil, nejvíce bojujeme o jeho bezpečí a to je vždy náročnější v topné zimní sezóně. V našem útulném bytečku jsme vše přizpůsobili Eliáškovu bezpečí, jedna věc nás ale ještě trápí. Náš starý plynový kotel už před lety dosloužil a v zimě si topíme dřevem nebo dřevěnými briketami v krbových kamnech, která máme napojená na radiátory. Krbová kamna máme v obývacím pokoji a jsou velkým lákadlem pro našeho maličkého Kolumbuska. Máme velkou obavu o to, aby se o ně Elíšek nepopálil, snažíme se mu všemožně zabránit v přístupu k nim, ale jeho vynalézavost nezná mezí. Zároveň má jeho starší bráška Júleček astma a toto topení, i když je levné a romantické (hlavně večer když děti spinkají a je doma klid), chceme opustit.

Přáli bychom si nový kondenzační plynový kotel, ovšem nezvládáme potřebné finance našetřit, a to nejen proto že Eliáškova léčba je náročná. Nejbližšího lékaře ať už psychiatra nebo kardiologa máme 35 km v jednom směru. Věřím že nám plynový kotel ušetří hodně starostí a krbovky zůstanou jenom na občasnou večerní klidnou chvilku. Moc děkuji každému z vás, kdo dočetl až sem, jsme vděční za každou pomoc.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance ze sbírky budou použity na nový plynový kondenzační kotel, včetně montáže a zapojení. Bude to vhodné a bezpečné topení především pro našeho autistického syna Eliáška.

Děkujeme.

Odkazy:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  19. 9. 2021 13:25
👍
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  19. 8. 2021 5:16
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  13. 8. 2021 11:17
Laskavý dárce
500 Kč  •  29. 7. 2021 9:07
Romana
500 Kč  •  28. 7. 2021 14:06
Na Boží dílo

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat