Úspěšně vybráno:

Filmová filharmonie potřebuje vaši podporu

Vybráno 0 Kč 52 327 Kč
od 75 dárců
 -
75 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
812 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Filmová filharmonie potřebuje vaši podporu

Vybráno 0 Kč 52 327 Kč
od 75 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Filmová filharmonie
Datum přidání
12. 3. 2021

Kdo jsme?

Filmová filharmonie je symfonický orchestr, který se od roku 2014 věnuje velkolepému koncertnímu provedení filmové hudby. Od svého vzniku odehrála Filmharmonie desítky koncertů pro tisíce diváků. Vystoupení v pražském Rudolfinu se těší velkému zájmu a jsou týdny dopředu beznadějně vyprodaná.

Čemu se věnujeme?

Filmharmonie se věnuje převážně tematickým koncertům. Jedinečnost těchto vystoupení spočívá v hlubším podání jednotlivých žánrů posluchačům. Stálicemi programu jsou koncerty Fantasy, Sci-fi a Western. Filmovému rámci se vymyká koncert Games, který přiláká i fanoušky PC her. Dramaturgie ředitele orchestru Matěje Lehára již několik let láká fanoušky a společně se vzrůstajícím renomé vynikajícího provedení skladeb pomáhá orchestru vyprodávat všechny pořádané koncerty. Orchestr tvoří profesionální hudebníci a talentovaní absolventi hudebních vysokých škol a konzervatoří. 

Proč vás potřebujeme? 

Současná situace spojena se situací kolem onemocnění Covid-19 nás bohužel nepřipravila pouze o radost z odehraných koncertů, ale také o zisky ze vstupného, které tvoří téměř sto procent našich příjmů. Kulturní odvětví bylo pandemií těžce zasaženo a i my se nacházíme ve zpětné smyčce, ve které investujeme čas do produkce přeložených akcí z minulého roku, abychom je museli opětovně přeložit. Stálé náklady, které jako orchestr máme, ale nezmizely. Přípravy koncertů, pronájem skladů nástrojů a notového materiálu s sebou nesou výdaje i v době, kdy není možné pořádání koncertů.

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Již nyní připravujeme koncerty na sezóny 2021/22, 2022/23 a další. Díky vybraným financím bude možné orchestr udržet do té doby, než bude opět možné koncertovat. Až se opět uvidíme v krásné Dvořákově síni Rudolfina, naše nástroje budou v perfektní kondici, hudebníci se budou moci vrátit ke svému zaměstnání a budeme schopni vám dále předávat krásu a radost z hudby.

Abychom zachovali vysokou profesionalitu a kvalitu vystoupení, i nadále zkoušíme a rozhodli jsme se nahrát několik skladeb z našeho repertoáru v komornějším složení.

Podpořte prosím Filmovou filharmonii v nejtěžších chvílích, abychom po rozvolnění mohli opět vystoupit na pódiích se stejným nasazením, jako předtím.  

Doufáme, že se již brzy uvidíme osobně na nejbližších plánovaných koncertech Fantasy, Games a James Horner!

Více:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat