Úspěšně vybráno:

Složili jste se na handbike pro Honzu

Vybráno 0 Kč 247 900 Kč
245 000 Kč
 -
61 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
88 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na handbike pro Honzu

Vybráno 0 Kč 247 900 Kč
245 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Bláha
Datum přidání
19. 8. 2021
Poslední aktualita

19. 11. 2021 9:13

Obrovské díky

Zobrazit celou aktualitu

Boj už od narození

Rád bych se Vám představil. Jmenuji se Jan Bláha, je mi 34 let. Od narození jsem tělesně postižený, v důsledku dětské mozkové obrny, konkrétně se jedná o typ spastická diparéza.
Chodím o francouzských holích, ale i přes svůj hendikep se snažím žít život co nejvíc jako každý jiný člověk. Dosahovat vytyčených cílů a plnit si svoje sny. A i proto se teď obracím na Vás všechny o pomoc.

Můj životní příběh

Než jsem se však dostal tam, kde jsem teď, tak jsem musel ujít velice dlouhou a náročnou cestu, která trvala několik let. A kterou bych bez podpory mých rodičů, mladší sestry a přátel rozhodně zvládal jen velice těžko.
Obzvláště díky vytrvalosti a bojovnosti mojí mamky, která se mnou bojovala za to, abych se pohyboval co možná nejvíce bez pomoci a neskončil tak podle prognóz lékařů po mém narození na invalidním vozíku.

Což se po několika letech díky lékařům, několika operacím a nespočetně velkému množství rehabilitací v dětské léčebně Vesna v Janských Lázních nakonec podařilo.

Nikdy nezapomenu na ten pocit, kdy jsem se poprvé postavil na nohy a s pomocí francouzských holí a přišel za svou rodinou do návštěvní haly této léčebny.
Díky této dřině jsem si ve svých 21 letech mohl udělat řidičský průkaz a řídit auto bez jakékoliv úpravy. Což je věc, která mne neskutečně baví.

Nesnáším pocit toho, když mi někdo řekne, že něco nedokážu, nemůžu nebo že něco nesmím. A to jen proto, že mám tělesný hendikep. Bohužel jsem se s tímto přístupem u lidí setkával poměrně často a setkávám se s ním i nyní. Naštěstí ale ne už tak často jako dřív.
Moc dobře vím, že jsou věci, které bohužel přes svůj hendikep nikdy nebudu moct dělat. Ale vždy se nejdříve snažím aspoň zjistit, jestli tu opravdu není žádná šance, abych to mohl dělat.

Vždy se prostě snažím žít svůj život tak, abych co nejvíce zapadl do společnosti a fungoval stejně jako každý jiný.

Chodil jsem na Základní školu v Tanvaldě a poté vystudoval Obchodní školu v Jedličkově ústavu v Liberci, později pak Obchodní akademii v Janských Lázních.

Vystřídal jsem několik zaměstnání, do kterých jsem jezdil každý den stejně jako spousta z nás. Ale až na začátku roku 2018 se mi podařilo najít zaměstnání, které dělám dodnes.

Bohužel v září téhož roku (2018) jsem skončil s popáleninami dolních končetin v nemocnici Královské Vinohrady na popáleninové klinice v Praze.
Kde jsem strávil půl roku operacemi a následnými rehabilitacemi.
I po propuštění z nemocnice do domácího léčení byla následná rekonvalescence velice náročná. Bohužel došlo i k několika omezením v mém životě, se kterými se stále tak nějak vypořádávám. Rozhodně to ale nevzdávám, opět díky podpoře rodiny a přátel s tím bojuji a věřím, že bude líp.
Do práce teď však bohužel jezdit nemohu a jen díky ochotě mého zaměstnavatele jsem o práci nepřišel a pracuji z domova.

Chtěl bych se ale začít více hýbat a nesedět jen doma u počítače. Což vzhledem k mému hendikepu a omezení kvůli jizvám od popálenin není tak jednoduché. Protože teď musím být na svou kůži po všech těch operacích mnohem opatrnější než dřív.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Proto se teď obracím na Vás všechny kteří čtete tyto řádky s prosbou o pomoc. Abych jsi mohl pořídit handbike Crosswind-xe od výrobce Maddiline o celkové hodnotě 245.000 Kč (který můžete vidět na jedné z fotek).
A mohl tak začít aspoň trochu sportovat a nesedět jen doma. Pořízení tohoto handbiku je totiž mimo mé finanční možnosti. Sám nemám šanci si tento handbike pořídit.

Za každý finanční příspěvek z Vaší strany, díky kterému budu mít možnost dalšího pohybu a sportovního vyžití budu velice vděčný.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

19. 11. 2021 9:13

Obrovské díky

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat