Sbírka ukončena:

Nadační fond Happy Hearts

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
2 000 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
212 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nadační fond Happy Hearts

 -
Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
29. 11. 2021

Nadační fond Happy Hearts

Nadační fond Happy Hearts staví bezpečné školy v oblastech postižených přírodními katastrofami. Založila ho topmodelka Petra Němcová po tsunami v jihovýchodní Asii. Díky partnerství s americkou nadací All Hands and Hearts a dobrovolnickému programu je Happy Hearts Fund schopen postavit školy za šest měsíců a jejich prostřednictvím přinášet naději a podporu generacím dětí a celým komunitám. K dnešnímu dni už bylo postaveno 314 škol v patnácti zemích světa, které slouží 115 tisícům dětí. Mnoho dětí však na svou bezpečnou školu stále čeká, takže práce fondu ještě nekončí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Které dítě by nechtělo mít dva roky prázdnin? U nás v Evropě, kde je vzdělání samozřejmostí snad každé. 

V zemích postižených přírodními katastrofami trvá 2 – 6 let, než se děti mohou vrátit zpět do bezpečné školy. Zpravidla se jedná o země, kde je vzdělání jedinou nadějí na lepší budoucnost. My těmto dětem ke vzdělání pomáháme, aby si v budoucnu uměly pomoci samy. Věříme, že pomáhat může každý, i děti ze základních škol a zároveň, že investice do vzdělání je tou nejlepší investicí do budoucnosti naší planety. Naším cílem je šířit osvětu mezi dětmi na základních a středních školách, rozvíjet u nich filantropii a solidaritu k druhým a zapojit je tak do pomoci dětem, pro které stavíme  školy po celém světě. Prostřednictvím tohoto projektu rozvíjíme u našich dětí důležité dovednosti nutné pro vedení projektu a jeho prezentaci. Podporujeme jejich kreativitu a upevňujeme sebedůvěru.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
2 000 Kč  •  1. 12. 2021 10:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat