Podpořme společně galerii Holešovická Šachta #kulturažije

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Galerie a kulturní prostor Holešovická Šachta
Datum přidání
16. 4. 2020

Šachta je náš koníček, ale také naše práce. Všechny kulturní akce a výstavy pro tuto sezónu jsme pro vás poctivě naplánovali a připravili. Bohužel zavřením galerie přicházíme měsíčně o výrazné fixní náklady (zejména za pronájem prostor, poplatky za elektřinu a ostatní služby), které činí desítky tisíc měsíčně. 

Bohužel se nás jako firmy podle aktuálních informací netýká žádná státní podpora, proto se obracíme na vás.

Komu pomůžete?

Za necelé tři roky jsme z bývalé konírny mezi ulicemi Bubenská a Na Šachtě vytvořili kreativní prostor, kde se prolínají kulturní, společenské i sportovní aktivity – místo, ve kterém se snažíme propojovat autory s jejich publikem. Dosud jsme v Šachtě během tří výstavních sezón připravili více než 50 uměleckých projektů, kterými jsme představili zejména kolektivní výstavy vybraných autorů, včetně prezentací studentů uměleckých ateliérů z AVU, UMPRUM, FAMU či Fakulty umění VUT v Brně.

Dramaturgie galerií je zaměřena zejména na začínající autory a studenty, máme rádi odvážné kurátorské projekty a podporujeme také zahraniční autory, kteří v Praze dosud nevystavovali. Mimo akcí zaměřených na výtvarné umění pořádáme také divadelní představení, autorská čtení, přednášky, koncerty, workshopy, promítání filmů a sportovní aktivity – dosud více než 130 akcí.

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Chceme dát šanci mladým autorům, proto jsme se rozhodli na současnou situaci zareagovat a připravit Digitální galerii pro prezentaci audiovizuálních projektů. Naším záměrem je dát možnost umělcům prezentovat svá díla v online prostoru, a zároveň využít výhody rozšířeného publika, kterou právě online prezentace poskytuje.

Jak nám můžete pomoct?

Podpořte nás libovolnou částkou, budeme rádi za jakýkoliv příspěvek. Veškeré finanční dary budou využity na nový projekt Digitální galerie, a provoz a organizaci výstavního programu Holešovické Šachty pro tuto sezónu.

Více o nás:

Podpořme společně galerii Holešovická Šachta #kulturažije

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám