Sbírka ukončena:

Hvězdy dětem pomáhají tanečnici Petrušce z dětského domova

Vybráno 0 Kč 600 Kč
8 000 Kč
Hvězdy dětem pomáhají tanečnici Petrušce z dětského domova
2 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hvězdy dětem pomáhají tanečnici Petrušce z dětského domova

Vybráno 0 Kč 600 Kč
8 000 Kč
Datum přidání
3. 5. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Hvězdy dětem je spolek, který se zaměřuje na podporu volnočasových aktivit dětí z dětských domovů a na přípravu mládeže na jejich zaměstnání. Jejich cílem je podpora zájmů a talentu dětí sociálně ohrožených, dětí v dětských domovech i v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Podpořte s námi děti z dětských domovů, které jsou nyní ve složité situaci, jsou sociálně izolované v dětském domově, bez možnosti návštěv, bez kontaktu s kamarády ze školy, bez návštěv školy a zájmových kroužků. Pomozte dětem naplnit jejich volný čas a zpříjemnit jim tuto složitou dobu.

Spolupracují s DD Litoměřice, Most, Počernice, Solenice, Unhošť, Tábor. V tomto konkrétním případě půjde o pomoc Petrušce, jejíž příběh se dozvíte níže. 

* Fotografie jsou ilustrativní, z archívu spolku Hvězdy dětem.  Z důvodu ochrany osobních údajů jsou použity vlastní autoportréty dětí. Jde zároveň o zajímavou projekci,  jak se děti samy vidí  a věřte, že jsou portréty hodně reálné. :-)

                   

Komu pomůžeme?

Petruška žije v dětském domově od svých osmi měsíců. Byla přijata jako malé miminko, bohužel v době, kdy je to pro malého kojence nejobtížnější, kdy hrozí tzv. separační úzkost z odloučení.  Petruška i díky láskyplné péči tet přechod do péče zařízení zvládla dobře. Byla hodně chována, laskána, bylo o ní s láskou pečováno, a proto její přechod neměl velké psychické následky.  Nejprve byla s krátkými přestávkami v Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc – Mosťáček, a ve třech letech pak byla přemístěna s nařízenou ústavní výchovou rovnou do dětského domova. V domově bydlí společně se starším bráškou Lukášem. V poslední době se o Petrušku zajímá babička, ale maminku skoro nevídá. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Petruška je malá tanečnice, která  tančí nejen v dětském domově, ale začala navštěvovat i hodiny baletu. Sice o hodně výuky během zavřených ZUŠ přišla, ale plánujeme, že v nejbližší době zase nastoupí a bude se učit základy baletu a tance. Proto by potřebovala peníze na školné. Pokud se najde nějaká hodná dobrá duše a podpoří malou Petrušku, budeme vděční.  Děkujeme vám!

Laskavý dárce
500 Kč  •  2. 7. 2021 23:39
DobroDárce
100 Kč  •  7. 5. 2021 13:03

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám