Sbírka ukončena:

Kauce na bydlení pro rodiče samoživitele

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Kauce na bydlení pro rodiče samoživitele
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Kauce na bydlení pro rodiče samoživitele

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Tvůrce
WOMEN FOR WOMEN, o.p.s.
Datum přidání
23. 6. 2021

Mnoho samoživitelů nemá dostatek finančních prostředků na zaplacení kauce na nájemné, což jim brání v získání dostupného, kvalitního a udržitelného bydlení pro sebe a své děti. Občas dokonce dochází k naprosto paradoxní situaci, kdy se z důvodu absence finanční rezervy nemohou přestěhovat do levnějšího podnájmu. Jsou tak nuceni vydávat za bydlení neúměrné množství prostředků, které občas ani nemají. Tyto peníze jim pak chybí na zajištění dalších životních potřeb a celá situace je následně často vede do dluhové pasti. Vaše příspěvky tak prostřednictvím programu „Kauce na bydlení“, projektu „Bydlím, tedy jsem“, organizace WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. pomohou samoživitelům získat důstojné a mnohdy i bezpečnější bydlení pro sebe a své děti. Cílem programu je finančně podpořit konkrétní samoživitele po celé České republice a pomocí příspěvku na kauci, až do výše 25 000 Kč, jim umožnit získat stabilní domov.

BYDLÍM, TEDY JSEM – Program KAUCE NA BYDLENÍ

V České republice patří domácnosti samoživitelů mezi jedny z chudobou nejohroženějších vůbec. Náklady za bydlení v domácnostech s jedním příjmem často pokryjí velkou část rodinného rozpočtu, kdy už nezbývají prostředky na základní životní potřeby. Z tohoto důvodu jsou někteří samoživitelé ohroženi ztrátou bydlení, putují po azylových domech či ubytovnách a případně jim hrozí i odebrání dětí.

Zajištění dostupného a adekvátního bydlení pro rodiče samoživitele a jejich děti vnímáme jako prioritu od začátku našeho působení, jelikož tato oblast je východiskem k překonání dalších životních překážek, se kterými se tyto rodiny potýkají. Vlastní bydlení je obecně pro jednopříjmové domácnosti s dětmi, tedy rodiče samoživitele, často nedosažitelné. Tyto rodiny jsou tak odkázány na nájemní bydlení. Mnoho samoživitelů však nemá dostatečnou finanční rezervu na zaplacení vratné kauce na nájemné ve výši několika měsíčních nájmů, což jim brání v získání adekvátního bydlení. Zůstávají tak na nevyhovujících ubytovnách či v azylových domech, kde riziko ztráty bydlení je velmi vysoké, nemluvě o nevhodném prostředí pro děti. V mnoha případech tak těmto rodičům zcela stačí poskytnout jednorázový finanční příspěvek na kauci na bydlení, aby se mohli postavit na vlastní nohy a žít kvalitní a samostatný život. Cílem programu Kauce na bydlení je finančně podpořit konkrétní samoživitele pomocí úhrady kauce na nájemné. Příspěvek poskytujeme rodinám po celé České republice až do výše 25 000 Kč. Program je určen všem samoživitelům, kterým jejich příjmy neumožňují složit potřebnou kauci na bydlení, ale svou situaci se snaží aktivně řešit a mají potenciál k pravidelnému hrazení nájemného tak, aby poskytnutou kauci po případném ukončení nájemního bydlení získali od pronajímatele zpět a mohli ji využít na bydlení nové.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance budou využity na úhradu kaucí na bydlení pro konkrétní samoživitele prostřednictvím programu „Kauce na bydlení“. Kauce hradíme přímo na účet majitele daného bytu či domu dle nájemní smlouvy, maximálně do výše 25 000 Kč, a to vše na základě darovací smlouvy se samoživitelem.

Další odkazy

Bydlím tedy jsem

Web společnosti Women for Women

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám