Sbírka ukončena:

Složme se Viktorce na koníka, který ji posouvá vpřed

Vybráno 0 Kč 0 Kč
35 000 Kč
Složme se Viktorce na koníka, který ji posouvá vpřed
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složme se Viktorce na koníka, který ji posouvá vpřed

Vybráno 0 Kč 0 Kč
35 000 Kč
Tvůrce
Monika Znamenáčková (kamarádka)
Datum přidání
15. 3. 2021

Viktorka je sedmiletá holčička, jejíž život nebyl od začátku jednoduchý. Byla ji zjištěna sluchová vada, kvůli které nosí naslouchátka. Své štěstí našla v koních, se kterými si moc rozumí, ženou ji vpřed a pomáhají v rozvoji.

Velmi si oblíbila koníka jménem Kuky, kterého máme v nájmu. Jeho majitelka ho musí prodat a my ho chceme Viktorce pořídit, pomůžete nám?

Viktorčin příběh

Viktorka je sedmiletá holčička, která neměla start do života moc jednoduchý. Narodila se jako několikáté dítě v rodině a moc pozornosti se jí nedostávalo. Když byla malinká, ujala se jí rodina, která ji přijala za vlastní a dala jí rodinné zázemí a hlavně tolik nepoznanou lásku.

Viktorka má sníženou funkčnost sluchového aparátu a zdá se, že je to vada vrozená. Tím, že má tuto vadu už od malinka, naučila se částečně odezírat z úst. I přesto jí tento hendikep dělá problémy. Nedávno se jí dárci složili na naslouchátka, která jí velmi ulehčila život.

Viktorku rodiče vedou jejím směrem, a to láskou ke zvířatům a hlavně jezdectvím, které ji naplňuje a neskutečně baví. Viktorčina komunikace a začleňování do normálního života jdou ruku v ruce se zvířaty. Když vidí koně, zapomene na vše a jde. Jde se o ně starat, pečovat a hlavně je mazlit.

Viky si našla koníka, který jí rozumí, který ji vnímá. Dostala tak další pocit štěstí. Bohužel současná majitelka musí tohoto koníka prodat. Viky si s ním ale vytvořila pouto, proto si moc přejeme aby byl její. Majitelka ho prodává za 55 tisíc korun. Nyní máme 20 tisíc a zbytek se nám nějak nedaří sehnat.

Koník je ten, který Viktorku nakopává a posouvá kupředu. My se bojíme, že pokud o koníka přijde, vrátí se o kus zpět.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penízky budou použity na odkup koníka od majitelky, který je aktuálně k prodeji. Majitelka prodává koníka za 55 000 Kč a rodičům chybí 35 000 Kč, aby dali dohromady celou částku. 

Ze srdce vás prosíme o pomoc, koník je to, co Viktorku žene vpřed a pomáhá jí v rozvoji.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám