Sbírka ukončena:

Nadace Leontinka

Vybráno 0 Kč 2 050 Kč
od 6 dárců
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
342 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
216 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nadace Leontinka

 -
Vybráno 0 Kč 2 050 Kč
od 6 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
15. 11. 2021

O nadaci

Nadace Leontinka už více než šestnáct let pomáhá zrakově postiženým, zejména dětem a mladým lidem, obstát ve světě, který na zrak spoléhá. Nadace dlouhodobě finančně podporuje osobní asistenci, financuje speciální pomůcky pro zrakovou stimulaci a diagnostické nástroje pro včasné rozpoznání zrakových vad. Jednou z priorit je podpora služby rané péče, která pomáhá dětem se zrakovým postižením od narození do sedmi let a jejich rodinám. Leontinka také financuje výcvik asistenčních pejsků pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. 

Na co konkrétně budou peníze použity?

Získanou finanční podporu chceme využít na výcvik dalších asistenčních pejsků pro lidi s kombinovanými vadami, kteří budou šikovnými pomocníky a budou vycvičení dle konkrétních potřeb jednotlivých klientů. Výcvik jednoho psa stoji cca 230 000 Kč. Nadace Leontinka dofinancovala výcvik více než 75 pejsků.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  23. 4. 2022 15:51
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2022 20:49
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  12. 12. 2021 15:39
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  5. 12. 2021 19:06
KT
100 Kč  •  1. 12. 2021 12:57
Díky za vaši práci!
Velkorysý dárce
50 Kč  •  20. 11. 2021 23:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat