Sbírka ukončena:

Lepší bydlení pro maminku a tři holčičky

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Lepší bydlení pro maminku a tři holčičky
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
28 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší bydlení pro maminku a tři holčičky

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Tvůrce
Zdeňka Malinová
Datum přidání
1. 7. 2021

Komu pomůžeme?

Dobrý den,

chtěla bych vás tímto poprosit o pomoc pro mou rodinu. Jsem maminka 3 holčiček, žiju v domě, kde to není vždy lehké, mám tady suchý záchod, což není moc praktické v zimě, okna jsou už stará, takže přes ně fouká, voda zde není pitná. Když prší, tak mi teče do domu, holčičkám se snažím dát vše, co jde.

Už delší dobu se snažím dát to tu alespoň trošku do kupy, ale mé finanční prostředky na to nestačí, mám jen 10 tisíc – to je rodičovský příspěvek a nic víc.

Přeju si pro své holky lepší bydlení, aby se nemuseli stydět za to, kde bydlí, aby si mohli jako každý jiný zajít na normální záchod, aby se cítili dobře tam, kde se jim snažím udělat domov.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použiji na novou střechu, ústřední topení a toaletu, rekonstrukci pokojíčku, případně nových oken a vchodových dveří.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám