Mladí ladí dětem, hudební cesta světem

Vybráno 0 Kč 1 300 Kč
od 5 dárců
Datum přidání
27. 11. 2020

Hudba je univerzálním jazykem. Ukažme ji našim dětem a vezměme je do světa, kde jsme si všichni rovni.

Žijeme v době, která není lehká pro nikoho, natož pro děti. V době, kdy se hudební výchova neučí, kreativní vzdělávání může být jednou z možností, jak děti nejen vzdělat, ale také pobavit a přivést na jiné myšlenky. Rozhodli jsme se proto natočit pořad, kde spolu s klarinetistou Oranem Etkinem děti procestují svět, poznají různé kultury a naučí se i základy hudební teorie.

Program doporučujeme pro deti od 3 do 10 let. 

Přes všechny komplikace tak přivezeme Orana Etkina, našeho hlavního lektora, z New yorku do Prahy a poprvé přeneseme jeho metodu a know-how na obrazovky. S pomocí dvou režisérů a profesionálního štábu natočíme nový pořad, který bude děti bavit stejně, jako když se Oranových show tisíce z nich účastnily naživo. Vznikne tak pořad Mladí ladí dětem, hudební cesta světem, kdy děti společně s Oranem během série 9 videí procestují svět, seznámí se s různými kulturami i celou řadou hudebních nástrojů a interaktivní formou se naučí základy hudební teorie.

Od počátku existence našich edukačních aktivit chceme dětem zprostředkovávat kvalitní hudební vzdělávání a zároveň je skrze hudbu spojovat. Díky spolupracujícím organizacím tento vzdělávací program dostaneme i k velké části dětí ze složitých sociálních podmínek.

Mladí ladí dětem, hudební cesta světem

Kdo jsme?

Jsme Nerudný Fest. V rámci projektu Mladí ladí dětem se věnujeme kreativnímu vzdělávání již 7. rokem. Za tu dobu jsme si vybudovali síť partnerů, škol i rodičů s dětmi. Základem projektu je spolupráce s newyorským jazzmanem, držitelem Grammy a uznávaným pedagogem, Oranem Etkinem, se kterým běžně realizujeme tour pro 3 000 dětí, polovinu z nich tvoří děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Na základě jeho metody probíhá již dva roky také projekt Timbalooloo do škol. Oranem vyškolení lektoři v jeho rámci chodí a pracují v hodinách hudební výchovy na různých školách po republice. Na ukázku z Děčína z roku 2019 se můžete podívat ZDE.

Naše organizace zároveň pořádá mezinárodní jazzový festival Mladí ladí jazz, jehož součástí je právě projekt Mladí ladí dětem. Podporujeme v Čechách kvalitní hudební scénu, zapojujeme mladé hudebníky a také vzděláváme děti a pedagogy.

Co je Timbalooloo?

Jde o metodu Orana Etkina, která je postavena na hravosti, příbězích, hudbě, rytmu a emocích. To vše je dětem blízké již od útlého věku. Hudba je totiž stejně přirozená jako jazyk a děti si tak, díky této metodě, hravě osvojují základy hudební teorii i praxi. V České republice prošlo metodou Timbalooloo doposud přes dvě desítky tisíc dětí.

Proč potřebujeme vaši podporu?

Natočit kvalitně a zábavně 9 dílů hudebního pořadu pro děti, který zároveň předá kýžené znalosti, s sebou nese nemalé náklady. Během pandemie není možné provozovat kulturu tak jako dřív a i její financování je tím pádem výrazně složitější.

Vaše podpora nám pomůže zrealizovat natáčení a dětem umožní první polovinu natočených dílů sledovat ještě před Vánoci. Díky naší velké základně fanoušků, spolupracujícím neziskovým organizacím a školám jsme schopni tento program dostat ke všem dětem nezávisle na jejich sociálním a ekonomickém statusu.

Protože každý rok zapojujeme do projektu děti ze sociálně nestabilního prostředí, vaše podpora bude znamenat, že se náš program dostane i k nim. S tím nám pomáhají partneři z celé republiky, mimo jiné Člověk v Tísni, IQ Roma servis, Armáda spásy, Vzájemné soužití, Awen Amenca, Centrum Kamarád, Společenství Romů na Moravě (SRNM), nízkoprahové centrum Cinka, Centrum pro všechny a další nízkoprahové kluby a organizace.

Přinášíme alternativu ke klasické výuce hudby

Běžná hudební nauka děti většinou nudí a může jim i znechutit hudbu jako takovou. Dnes, v době dálkového vzdělávání, se pak hudební nauka neučí vůbec a to přestože dnes již víme, jak důležitou roli hraje umění v osobním i sociálním rozvoji.

Naše Timbalooloo video lekce si děti budou moci pustit doma a zároveň je učitelé budou moci využít ve svých hodinách hudební výchovy. Metoda Timbalooloo nabízí alternativní přístup, jak děti seznámit se světem hudby, představit různé hudební vlivy a skrz ně i velice pestrou kulturu spolu s celou řadou hudebních nástrojů. Oranova metoda umožňuje děti seznamovat velice intuitivním a kreativním způsobem se základy hudební teorie.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybranými penězi podpoříte natočení hudebně vzdělávacího pořadu pro děti, který začneme zveřejňovat ještě v prosinci.  Přispějete na pronájem natáčecí a osvětlovací techniky, na honoráře filmařům a hudebníkům, na nájem studia, tvorbu rekvizit, na cestovné a ubytování Orana Etkina a na celou řadu dalších věcí, bez kterých by se natáčení neobešlo. Díky vaší podpoře se společně vydáme do světa Herbieho Hancocka, Esmy Redžepové nebo třeba Bedřicha Smetany. Zazní také africké, české a romské písně.

Odměnou Vám nebude jen dobrý pocit, ale reálný výsledek – série vzdělávacích videí pro děti z celé České republiky.

Velkorysý dárce
500 Kč  •  15. 12. 2020 7:39
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 12. 2020 20:57
DobroDárce
100 Kč  •  28. 11. 2020 10:02
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 11. 2020 22:48
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  27. 11. 2020 19:22

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Dárci

Velkorysý dárce
500 Kč  •  15. 12. 2020 7:39
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 12. 2020 20:57
DobroDárce
100 Kč  •  28. 11. 2020 10:02
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 11. 2020 22:48
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  27. 11. 2020 19:22

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám