Sbírka ukončena:

Na křídlech motýla – průvodce ztrátou miminka

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 2 dárců
Na křídlech motýla – průvodce ztrátou miminka
2 dárci
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
8 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na křídlech motýla – průvodce ztrátou miminka

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 2 dárců
Tvůrce
Petra Krainová
Datum přidání
28. 2. 2021

Průvodce ztrátou miminka Na křídlech motýla je  určen ženám, které čekaly miminko… a ono už není.

  • Provází ženy procházející perinatální ztrátou (samovolný potrat, indikovaný potrat z důvodu vrozené vady, úmrtí miminka při porodu nebo krátce po něm) těžkým obdobím, kdy šok střídá beznaděj, zoufalství a mnohdy i pocit viny a selhání.
  • Podporuje v období truchlení a konejší ve fázi rozloučení, přijetí a smíření, dodává naději a jemně vede k přirozené transformaci po bolestné zkušenosti setkání se smrtí.

A to vše laskavě, podporujícím a respektujícím  způsobem, s hlubším přesahem, ale bez ezozkratek vedoucích do třináctých komnat plných bolesti. Tak, aby si tyto ženy dovolily vědomě odžít a přijmout, co je potřeba a jít dál bez pocitu viny a potlačování či skrývání toho, co se v nich děje, jen s laskavou vzpomínkou na milovanou dušičku, jejímž je motýl symbolem.

Obsahuje také popis řízených relaxací a vizualizací na podporu fyzické i emocionální regenerace i přípravu na případné další těhotenství a porod.

Průvodce slouží také širší rodině a blízkým k tomu, aby pochopili, jak se maminka po perinatální ztrátě cítí a mohli ji být na blízku a podpořit ji bez obvyklých bagatelizací, nebo popírání a potlačování emocí.

Komu pomůžeme? 

„Působím jako koučka a terapeutka a mám vlastní zkušenost se ztrátou miminka v pokročilé fázi těhotenství díky srdeční vadě neslučitelné se životem mimo dělohu.

Byly to nejhorší okamžiky mého života, byla jsem zmatená, v šoku, plná bolesti a hlubokého smutku…a na emocionální úrovni také hrozně sama. V té době jsem napsala sérii osobních blogů a po jejich uveřejnění se na mě začaly obracet ženy se stejnou či podobnou zkušeností. Velmi často přicházely s tím, že jejich okolí nechápe, jak se cítí a chybí jim skutečná podpora nejbližších.

Po šesti letech naslouchání příběhům a terapeutického provázení jsem se rozhodla své zkušenosti zpracovat do podoby průvodce ztrátou miminka se záměrem, aby už žádná žena nebyla v těžkých chvílích sama a nepochopená. Vím, že je to období, kdy řada žen touží vědět a cítit, že v tom nejsou samy, ale jsou ve stavu, kdy jim činí potíže už samotná existence a nemají sílu se pídit po něčem, co by je mohlo podpořit. Proto chci, aby byl průvodce snadno vyhledatelný a okamžitě dostupný, bez vyplňování formulářů, nutné úhrady apod.

Díky všemu, čím jsem prošla, jsem si uvědomila, jak často si pasivně stěžujeme na věci, které můžeme změnit a zároveň se bráníme s pokorou odžít a přijímat ty, které změnit nelze.“  (Petra Krainová)

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Peníze ze sbírky budou použity vytvoření a správu optimalizované a snadno dohledatelné webové stránky, na které bude možné si průvodce Na křídlech motýla stáhnout v elektronické podobě (PDF) ihned, zdarma a bez registrace. Kromě toho pokryjí náklady na vznik a zpracování průvodce a komunikaci prostřednictvím sociálních sítí a médií vedoucí k tomu, aby se možnost stažení zdarma dostala do širšího povědomí. Autorka v současné době připravuje průvodce komunikací s ženami po ztrátě miminka, který je určen pro jejich rodinné příslušníky a přátele.

Perinatální ztráta je téma, o kterém se nemluví. Ačkoliv jde o jev – bohužel – poměrně častý, jde o jedno ze společenských tabu. To vede k tomu, že jsou ženy procházející ztrátou miminka nuceny své pocity a potřeby potlačovat a to se posléze může projevit jako řada psychických i fyzických neduhů.

Šestinedělí bez dítěte může být nejnáročnějším úsekem života…

a přesto se často s větší otevřenou podporou setká člověk, který prodělá život neohrožující úraz, než matka, která přišla o své dítě. Pokud se žena po perinatální ztrátě chce cítit podporovaná a přijímaná i se svou bolestí, je nucena se obrátit na placené odborníky, což je v pořádku, ale mnohdy to není v jejích možnostech. V horším případě volí cestu (také placenou, ale často nefunkční) ezoterických zkratek, které vedou opět jen k potlačení jen s jinými projevy, které někdy hraničí až s adorací tématu, což u veřejnosti může vyvolávat další odpor.

Cílem autorky je jemným a laskavým způsobem podpořit ženy po perinatální ztrátě a jejich blízké, navést okolí k podporujícím reakcím a odtabuizovat téma tak, aby se o něm dalo hovořit otevřeně bez patosu a afektu, ale i bez strachu z odsouzení i pocitu nepatřičnosti. 

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  5. 3. 2021 12:57
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  4. 3. 2021 17:25

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám