Sbírka ukončena:

Nemoce/emoce – (skoro)interaktivní beseda, sbírka na podporu prostoru Rybalka

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
115 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nemoce/emoce – (skoro)interaktivní beseda, sbírka na podporu prostoru Rybalka

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lukáš Zajíček

Sbírka je určena na podporu prostoru Rybalka, který díky nečekané situaci musel být zavřen a tudíž nemohl získávat finanční prostředky ze své běžné činnosti. Sbírka vznikla z inciativy Lukáše Zajíčka, který se rozhodl tuto besedu uspořádat v online prostředí. 

Sbírka je vázána na online besedu, která proběhne 13. 5. 2020 od 18:00, odkaz naleznete na FB stránce události. (= Stream bude probíhat přímo na Facebooku, na který se dostanete skrze událost.)

Kdo sbírku organizuje?

Sbírku jsme zorganizoval Lukáš Zajíček ve spolupráci s prostorem Rybalka.

Proč ji organizuje?

Tuto sbírku jsme zorganizovali, aby mohla proběhnout předem plánovaná beseda a zároveň jsme tím tak mohli podpořit proctor Rybalka do budoucna.

(Skoro)Interaktivní beseda na téma sociálních struktur. Co jsou to sociální struktury a jak ovlivňují naše životy. Každý z nás vyrůstal v určitém prostředí, kde nás ovlivňovali členové úzké či širší rodiny, později další sociální skupiny a s nimi pravidla a standardy. Každý z nás se v určitém životním období přizpůsoboval těmto standardům bez toho, aniž bychom si většinou uvědomovali, jak moc ovlivňují naše rozhodování, jak vnímáme sami sebe a utváří tak okolnosti našich životů.

Pojetí tohoto tématu vzniklo z dlouhodobého pozorování různých kultur, lidí a společností. Beseda bude o tom jak různé struktury ovlivňují společnost a to jak žijeme jako jednotlivci. Samozřejmě budeme mluvit nejvíc o ČR, ale spoustu poznatků vychází z cestování a žití v Asii ale i dalších destinací. Besedu inicioval a povede Lukáš Zajíček.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na podporu prostoru Rybalka a drobnou odměnu účinkujícím za jejich práci.

Odkazy:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat