Podpořme Jasmínku, aby mohla dělat další pokroky

Vybráno 0 Kč 5 700 Kč
95 798 Kč
29 dnů
do ukončení
Tvůrce
Jana Kovaříková (maminka)
Datum přidání
11. 3. 2021

Jasmínka je jedenáctiletá holčička, která trpí těžkou mozkovou dysfunkcí a autismem. K posunu kupředu jí velmi pomáhají finančně nákladné neurorehabilitace, které musí absolvovat několikrát do roka.

Na jarní neurorehabilitační pobyt jste se Jasmínce již složili, pomůžeme jí vybrat i na ten podzimní?

O Jasmínce

Jasmínka se narodila jako zdravé dítě, které se hezky vyvíjelo. Najednou se změnila, byla uzavřená do sebe a neměla oční kontakt, také nevnímala své okolí jako doposud a co bylo nejhorší, nerozuměla řeči. Bylo to strašné. Museli jsme okamžitě zavést náhradní kartičkovou komunikaci.

Po mnoha týdnech různých vyšetření a testů mi lékaři sdělili, že je moje holčička postižená pravděpodobně neverbálním dětským autismem a vývojovou dysfází. Noční můra se tak najednou zhmotnila. Rozhodli jsme se po prvotním šoku a zoufalství, bez ohledu na to, jak to vzniklo a kdo za to může, pracovat co nejvíce na tom, aby se její stav zlepšil a Jasmínka byla soběstačná. 

Podpořme Jasmínku, aby mohla dělat další pokroky

Díky intenzivní neurorehabilitaci, kterou pravidelně dvakrát ročně absolvujeme v Sanatoriích Klimkovice, se její stav opravdu zlepšuje. Jasmínka je moc milá, šikovná a společenská holčička. Má ráda zvířata, ráda jezdí na koloběžce a plave. Fyzicky je naprosto v pořádku. Je velmi zručná a praktické věci ji skvěle jdou. Má velmi citlivý sluch a vnímavost na energii lidí. Samozřejmě s ohledem na její stav potřebuje neustálou asistenci a doprovod.

Jasmínce je 11 let, naše rodina již vyčerpala na procedurách a terapiích všechny úspory a nyní potřebujeme pomoc. Na nápravu všech mozkových funkci je vymezen vždy jen určitý čas do dospělosti.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Peníze ze sbírky budou použity na konkrétní neurorehabilitační programy v Sanatoriích Klimkovice (Senzorické cvičení, Fyzioterapie, Ergoterapie, terapie Snoezelen a Snoezelen dark, speciální logopedie, terapie Optimusic, jodobromové koupele, speciální logopedie a biofeedback). Komplex procedur je naprosto unikátní a nejefektivnější pro Jasmínčino postižení.

Věříme ve skutečný úspěch, když napneme nyní všechny síly.

Blíže o nemoci

Jasmínka má podle neurologa těžkou mozkovou dysfunkci, do diagnozy ji napsali i autismus a vývojovou dysfázii. Za typického autistu by ji ale nikdo nepovažoval. Hlavní problém je u ní v řeči a komunikaci. Díky náhradní komunikaci, kterou jsme používali od ranných let, se naučila zase rozumět a tím získala trochu více jistoty.

Dnes už rozumí téměř všemu. Hlavně má chuť se zase učit, napodobovat i mluvit. Sama chce, což je velmi důležité ve fázi ozdraveného procesu. Je ve věku kdy je správný čas na intenzivní práci, která má smysl. 

Podpořme Jasmínku, aby mohla dělat další pokroky
Tomáš C.
3 000 Kč  •  8. 4. 2021 12:09
Hodně štěstíčka, držím moc pěsti a myslím na vás! Tom
Hanka
1 000 Kč  •  4. 4. 2021 21:57
Držím palce. Hodně sil!
Věra P.
1 500 Kč  •  22. 3. 2021 20:46
Držím palce ;)
Filip
200 Kč  •  21. 3. 2021 22:15
Hodne stesti a sil:)

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět

Dárci

Tomáš C.
3 000 Kč  •  8. 4. 2021 12:09
Hodně štěstíčka, držím moc pěsti a myslím na vás! Tom
Hanka
1 000 Kč  •  4. 4. 2021 21:57
Držím palce. Hodně sil!
Věra P.
1 500 Kč  •  22. 3. 2021 20:46
Držím palce ;)
Filip
200 Kč  •  21. 3. 2021 22:15
Hodne stesti a sil:)

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám