Pro Kubíka a jeho pokroky

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
136 000 Kč
23 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Lucie Dolejšová
Datum přidání
17. 6. 2021

Kubík se narodil ve 27 tt jako extrémně nezralé miminko. Druhý den se u něj objevilo krvácení do mozku. Dva měsíce po té Kubíkovi byl voperován Shunt (hadička, která odvádí mozkomíšní mok do bříška). Následně byla u Kubíka diagnostikována DMO kvadrupostižení s převahou na dolní končetiny. Po třech letech se ještě přidala epilepsie. Jeho psychomotorický vývoj je značně opožděn.

Kubíkovi velmi pomáhají nákladné neurorehabilitace v Centru Hájek, které si nemůžeme dovolit bez významné pomoci nadací, přátel a rodiny.

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Kubík, nyní je mi 6 let. Narodil jsem se velmi brzy ve 27 tt, druhý den se u mě objevilo krvácení do mozku. Dva měsíce po té mi byl voperován Shunt (hadička, která odvádí mozkomíšní mok do bříška). Po operaci mozku, mi kvůli hydrocefalu (patologicky zvýšené množství mozkomíšního moku v centrálním nervovém systému), byla následně diagnostikována dětská mozková obrna – kvadrupostižení s převahou na dolní končetiny. Před 3 lety se navíc u mě projevila epilepsie.

Už jsem byl 2× na operaci očí kvůli šilhání.

Můj vývoj je oproti mým vrstevníkům velmi opožděn. Sám nesedím, nelezu, nenajím se, nezvládám osobní hygienu.. Jsem odkázán na pomoc ostatních, výhradně rodičů a asistentky ve školce. Ve školce se mi moc líbí. Třetím rokem chodím do běžné MŠ s asistentkou pedagoga.

Po školce skoro každý den jezdím na různé rehabilitace, ergoterapie, hipoterapie. Zhruba 4× do roka jezdím s maminkou na neurorehabilitace do Centra Hájek, které mi moc pomáhají. Letos v dubnu jsem tam byl už na jedenáctém pobytu. Letos mám v plánu ještě dva pobyty. A na příští rok už máme s maminkou vybrané termíny a rád bych na něj vybral finanční prostředky dopředu.

Pro Kubíka a jeho pokroky

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané prostředky budou použity výhradně na terapie Therasuit, v rehabilitačním zařízení Centrum Hájek. Jedna dvoutýdenní terapie stojí 58 tisíc korun a 10 tisíc korun ubytování. Příští rok máme v plánu čtyři tyto terapie.

V případě že se vybere více než je cílová částka, zůstanou peníze na účtu rehabilitačního Centra Hájek a postupně se budou odčerpávat na další plánované terapie.

Další odkazy

Centrum Hájek

Pro Kubíka a jeho pokroky
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 6. 2021 8:35

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 6. 2021 8:35

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám