Neurorehabilitace pro Jáchymka

Vybráno 0 Kč 0 Kč
49 000 Kč
35 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
24. 4. 2024

Představení sbírky

Jáchymek se narodil jako druhé z dvojčat předčasně v roce 2017. Bohužel, již v prenatálním období došlo v 21. týdnu těhotenství ke krvácení do mozku, pravděpodobně v důsledku mrtvice způsobené prasknutím cévky v mozku. Tímto nešťastným způsobem se narodil s nejistou prognózou. Lékaři nedávali mnoho nadějí, že bude schopen jednou chodit a fungovat samostatně. Nicméně, v současné době je Jáchymek šestiletý chlapec, který chodí. Možná ne zcela běžně, s pomocí speciálních ortéz získaných ze zahraničí, ale chodí. 

I přes diagnózu středně těžké mentální retardace, mluví Jáchymek plynule a srozumitelně. Navštěvuje běžnou školku s asistentem a od září se připravuje na vstup do speciální školy. Jáchymek má zdravotní postižení v III. stupni a trpí epilepsií. Aby se jeho stav nadále zlepšoval, potřebuje pravidelné terapie, rehabilitace a speciální pomůcky. Tyto náklady jsou však velmi vysoké. Maminka zůstala Jáchymkovi a jeho dvěma sourozencům sama. Ačkoli pracuje jako sociální pracovnice a speciální vychovatelka, pomoc fyzioterapeuta je pro rodinu nezbytná.

Pobyt v neurorehabilitačním centru, na který je sbírka otevřena, je finančně náročný. I přesto je maminka Jáchymka vděčná za každou příležitost, kdy může syna takovými programy posílit. 

Komu pomůžeme?

Šestiletému Jáchymkovi, který od svého narození v roce 2017 již překonal mnoho překážek. S podporou Nadačního fondu Slavie a široké veřejnosti má nyní možnost zlepšit své zdraví díky neurorehabilitaci a pravidelným terapiím.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Výtěžek ze sbírky bude použit na pokrytí nákladů na nákladný neurorehabilitační program pro malého Jáchymka, který je pro zlepšení jeho stavu nezbytný. Pomozme Jáchymkovi a jeho mamince postavit se pevně na nohy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat