Sbírka ukončena:

Pro Olgu, aby mohla žít aktivní život

Vybráno 0 Kč 0 Kč
159 000 Kč
Pro Olgu, aby mohla žít aktivní život
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro Olgu, aby mohla žít aktivní život

Vybráno 0 Kč 0 Kč
159 000 Kč
Tvůrce
Technology & Life, Olga Nováková
Datum přidání
2. 7. 2021

Komu pomůžeme?

Dobrý den, jmenuji se Olga Nováková a je mi 57 let. Dříve jsem pracovala jako servírka, ráda jsem sportovala, zvládala celou domácnost. Byla jsem plnohodnotnou partnerkou, matkou i kamarádkou. Před sedmi lety jsem přišla z práce večer domů, šla spát a ráno jsem se nemohla pohnout. Můj partner mě odnesl na toaletu osprchoval a zavolal rychlou pomoc. Od tohoto okamžiku jsem skončila o berlích a na invalidním vozíku plně závislá na pomoci svého přítele.

S přítelem bydlíme v pronajatém bytě 2+1 ve zvýšeném přízemí. Přítel pracuje jako řidič tramvaje, jeho měsíční příjem je okolo 30 000 Kč. Já nepobírám nic. Jako servírka jsem převážně pracovala na dohodu o provedení práce, tak nemohu prokázat dostatek odpracovaných let, abych mohla pobírat invalidní důchod. Bohužel příjem nám nestačí na ušetření částky pro pořízení elektro tříkolky, která mi pomůže k částečnému osamostatnění. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použitý k nákupu elektro tříkolky.

Váš příspěvek mi pomůže vrátit se aktivně do života a nabýt svobodu pohybu bez doprovodu a nebýt už takovou přítěží. Budu moct sama zajet na nákup a vyřídit si své záležitosti, zlepšit hybnost a zredukovat váhu.

S úctou Olga Nováková

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám