Sbírka ukončena:

Podpořme společně Opera studio Praha #kulturažije

Vybráno 0 Kč 750 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
750 Kč
Nejvyšší dar
156 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně Opera studio Praha #kulturažije

Vybráno 0 Kč 750 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Opera studio Praha čtvrtým rokem připravuje představení se začínajícími profesionálními umělci. Pomáhá na jevišti, dělá radost v hledišti. Teď ale potřebuje Vaši pomoc. Koronavirus přináší dobu těžkou pro všechny a každý se s tím vyrovnává jak může. Podpořte Opera studio Praha, výměnou Vás zveme na představení u vás doma.

Komu pomůžete?

Opera studio Praha není jenom opera. Je to pantomima s operou, je to výtvarné umění, je to muzikál, je to hra, je to i všechno co vás napadne a nás ještě nenapadlo. Překračujeme a chceme překračovat svůj stín, i stíny, o nichž se nám nezdálo. Vznikli jsme pro vás, pro diváky, ale také, abychom podporovali začínající profesionály v umění a divákům uváděli představení, která je potěší, zahřejí, anebo dovedou k zamyšlení. Děláme to a každý společný úspěch nás motivuje jít dál. 

Nebudeme vás lákat na hvězdy světového formátu. Ale můžeme vám slíbit, že uvidíte hvězdy v jejich počátcích. Je to náš úkol, a to úkol nelehký. Ale stojí to za to! Umožňujeme u nás umělcům dozrát, získat zkušenosti, rozvíjet se, ale i objevovat nové rozměry svých talentů ve spolupráci s českými i zahraničními kolegy.

Naše koncerty i představení jsou originální syntézou umění, především zpěvu, herectví a pantomimy. V jednom celku navodí výjimečnou atmosféru a poskytnou divákovi zcela nový emoční a umělecký zážitek.

A kdo to celé divadlo vede?

Jsme umělci, kteří bojují za možnost dělat svoji práci. Dělá nás to jen pár – Anita, zpěvačka, která je i vystudovanou učitelkou, se snaží i o management, produkci, a veškerou organizaci našeho studia. Sébastien je dirigent, který má pod palcem všechno co se týče hudby – co se bude hrát, kdo to bude hrát, ale i to, jak to bude hrát. Vojta, třetí z těch kdo to vedou, je režisér a mim, a jak vás může napadnout, ten běhá kolem hraní – má na starosti pantomimu i výtvarníky a další umělce, co se umí vyjádřit lépe, než zpěvák. Trošku jsme si adoptovali externího technika Vikiho, a osvětlovače Šimona. Nikdo nemá představu, co všechno pro nás dělají a oni, při své skromnosti, si možná nepřipouštějí, že jsou těmi sloupy každého našeho představení. Těmi, na kterých stavíme a i se o ně můžeme opřít.

Tohle jsou všechno lidé, kteří do projektu dávají sebe a své srdce, které se snažíme předávat vám, našim divákům. A doufáme, že se nám to bude dařit i dál. Rok 2020 je první rok od našeho vzniku, kdy nebude premiéra nového představení, protože vzhledem k současným opatřením není možný jeho vznik. Paradoxně jsme pro vás připravovali první operní horor Pavouk, který stvořil Heinrich Sutermeister – jeho téma je alegorie morové epidemie a lidské pýchy. Reprízy Časopletu, které byly plánovány na 24. 3. se nám snad podaří uvést později. A rozjeté objednávky, o které jsme se celé tři roky snažili a teď začínaly být realitou, jsou fuč. Proto se přijďte podívat na naše představení online, a pak, až to bude zase možné, pojďme se setkat v divadle. A pokud můžete, podpořte nás prosím. A pokud nemůžete? Držte se a my vám zkusíme aspoň trošku zlepšit náladu svým představením.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
750 Kč  •  3. 4. 2020 13:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat