Podpořme společně Opera studio Praha #kulturažije

Vybráno 750 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Donio Tým Donio
Datum přidání
27. 3. 2020

Opera studio Praha čtvrtým rokem připravuje představení se začínajícími profesionálními umělci. Pomáhá na jevišti, dělá radost v hledišti. Teď ale potřebuje Vaši pomoc. Koronavirus přináší dobu těžkou pro všechny a každý se s tím vyrovnává jak může. Podpořte Opera studio Praha, výměnou Vás zveme na představení u vás doma.

Komu pomůžete?

Opera studio Praha není jenom opera. Je to pantomima s operou, je to výtvarné umění, je to muzikál, je to hra, je to i všechno co vás napadne a nás ještě nenapadlo. Překračujeme a chceme překračovat svůj stín, i stíny, o nichž se nám nezdálo. Vznikli jsme pro vás, pro diváky, ale také, abychom podporovali začínající profesionály v umění a divákům uváděli představení, která je potěší, zahřejí, anebo dovedou k zamyšlení. Děláme to a každý společný úspěch nás motivuje jít dál. 

Nebudeme vás lákat na hvězdy světového formátu. Ale můžeme vám slíbit, že uvidíte hvězdy v jejich počátcích. Je to náš úkol, a to úkol nelehký. Ale stojí to za to! Umožňujeme u nás umělcům dozrát, získat zkušenosti, rozvíjet se, ale i objevovat nové rozměry svých talentů ve spolupráci s českými i zahraničními kolegy.

Naše koncerty i představení jsou originální syntézou umění, především zpěvu, herectví a pantomimy. V jednom celku navodí výjimečnou atmosféru a poskytnou divákovi zcela nový emoční a umělecký zážitek.

A kdo to celé divadlo vede?

Jsme umělci, kteří bojují za možnost dělat svoji práci. Dělá nás to jen pár – Anita, zpěvačka, která je i vystudovanou učitelkou, se snaží i o management, produkci, a veškerou organizaci našeho studia. Sébastien je dirigent, který má pod palcem všechno co se týče hudby – co se bude hrát, kdo to bude hrát, ale i to, jak to bude hrát. Vojta, třetí z těch kdo to vedou, je režisér a mim, a jak vás může napadnout, ten běhá kolem hraní – má na starosti pantomimu i výtvarníky a další umělce, co se umí vyjádřit lépe, než zpěvák. Trošku jsme si adoptovali externího technika Vikiho, a osvětlovače Šimona. Nikdo nemá představu, co všechno pro nás dělají a oni, při své skromnosti, si možná nepřipouštějí, že jsou těmi sloupy každého našeho představení. Těmi, na kterých stavíme a i se o ně můžeme opřít.

Tohle jsou všechno lidé, kteří do projektu dávají sebe a své srdce, které se snažíme předávat vám, našim divákům. A doufáme, že se nám to bude dařit i dál. Rok 2020 je první rok od našeho vzniku, kdy nebude premiéra nového představení, protože vzhledem k současným opatřením není možný jeho vznik. Paradoxně jsme pro vás připravovali první operní horor Pavouk, který stvořil Heinrich Sutermeister – jeho téma je alegorie morové epidemie a lidské pýchy. Reprízy Časopletu, které byly plánovány na 24.3. se nám snad podaří uvést později. A rozjeté objednávky, o které jsme se celé tři roky snažili a teď začínaly být realitou, jsou fuč. Proto se přijďte podívat na naše představení online, a pak, až to bude zase možné, pojďme se setkat v divadle. A pokud můžete, podpořte nás prosím. A pokud nemůžete? Držte se a my vám zkusíme aspoň trošku zlepšit náladu svým představením.

Poslední příspěvky

  • 750 Kč 3. 4. 2020 13:10

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám