Sbírka ukončena:

Podpořme společně Opera studio Praha #kulturažije

Vybráno 0 Kč 750 Kč
od 1 dárce
Podpořme společně Opera studio Praha #kulturažije
1 dárce
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
750 Kč
Nejvyšší dar
156 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně Opera studio Praha #kulturažije

Vybráno 0 Kč 750 Kč
od 1 dárce
Datum přidání
27. 3. 2020

Opera studio Praha čtvrtým rokem připravuje představení se začínajícími profesionálními umělci. Pomáhá na jevišti, dělá radost v hledišti. Teď ale potřebuje Vaši pomoc. Koronavirus přináší dobu těžkou pro všechny a každý se s tím vyrovnává jak může. Podpořte Opera studio Praha, výměnou Vás zveme na představení u vás doma.

Komu pomůžete?

Opera studio Praha není jenom opera. Je to pantomima s operou, je to výtvarné umění, je to muzikál, je to hra, je to i všechno co vás napadne a nás ještě nenapadlo. Překračujeme a chceme překračovat svůj stín, i stíny, o nichž se nám nezdálo. Vznikli jsme pro vás, pro diváky, ale také, abychom podporovali začínající profesionály v umění a divákům uváděli představení, která je potěší, zahřejí, anebo dovedou k zamyšlení. Děláme to a každý společný úspěch nás motivuje jít dál. 

Nebudeme vás lákat na hvězdy světového formátu. Ale můžeme vám slíbit, že uvidíte hvězdy v jejich počátcích. Je to náš úkol, a to úkol nelehký. Ale stojí to za to! Umožňujeme u nás umělcům dozrát, získat zkušenosti, rozvíjet se, ale i objevovat nové rozměry svých talentů ve spolupráci s českými i zahraničními kolegy.

Naše koncerty i představení jsou originální syntézou umění, především zpěvu, herectví a pantomimy. V jednom celku navodí výjimečnou atmosféru a poskytnou divákovi zcela nový emoční a umělecký zážitek.

A kdo to celé divadlo vede?

Jsme umělci, kteří bojují za možnost dělat svoji práci. Dělá nás to jen pár – Anita, zpěvačka, která je i vystudovanou učitelkou, se snaží i o management, produkci, a veškerou organizaci našeho studia. Sébastien je dirigent, který má pod palcem všechno co se týče hudby – co se bude hrát, kdo to bude hrát, ale i to, jak to bude hrát. Vojta, třetí z těch kdo to vedou, je režisér a mim, a jak vás může napadnout, ten běhá kolem hraní – má na starosti pantomimu i výtvarníky a další umělce, co se umí vyjádřit lépe, než zpěvák. Trošku jsme si adoptovali externího technika Vikiho, a osvětlovače Šimona. Nikdo nemá představu, co všechno pro nás dělají a oni, při své skromnosti, si možná nepřipouštějí, že jsou těmi sloupy každého našeho představení. Těmi, na kterých stavíme a i se o ně můžeme opřít.

Tohle jsou všechno lidé, kteří do projektu dávají sebe a své srdce, které se snažíme předávat vám, našim divákům. A doufáme, že se nám to bude dařit i dál. Rok 2020 je první rok od našeho vzniku, kdy nebude premiéra nového představení, protože vzhledem k současným opatřením není možný jeho vznik. Paradoxně jsme pro vás připravovali první operní horor Pavouk, který stvořil Heinrich Sutermeister – jeho téma je alegorie morové epidemie a lidské pýchy. Reprízy Časopletu, které byly plánovány na 24. 3. se nám snad podaří uvést později. A rozjeté objednávky, o které jsme se celé tři roky snažili a teď začínaly být realitou, jsou fuč. Proto se přijďte podívat na naše představení online, a pak, až to bude zase možné, pojďme se setkat v divadle. A pokud můžete, podpořte nás prosím. A pokud nemůžete? Držte se a my vám zkusíme aspoň trošku zlepšit náladu svým představením.

DobroDárce
750 Kč  •  3. 4. 2020 13:10

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám