Sbírka ukončena:

Piana pro radost do dětských domovů, domovů důchodců, LDN a nemocnic

Vybráno 0 Kč 0 Kč
180 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
234 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Piana pro radost do dětských domovů, domovů důchodců, LDN a nemocnic

Vybráno 0 Kč 0 Kč
180 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Přístav naděje, Markéta Gallová
Datum přidání
15. 1. 2021

Obzvláště minulý rok ukázal, jak velká je izolace klientů dětských domovů, domovů důchodců, LDN a jiných. Chceme jim jejich izolaci alespoň maličko zpříjemnit a rozptýlit je. Rozhodli jsme se, že pořídíme do vybraných organizací piana. Celkem jich chceme realizovat v této vlně 6.

Pomozte nám přinést do těchto zařízení alespoň trochu radosti.

Komu pomůžeme? 

Díky našemu dobrovolnickému působení v jedné z pražských LDN jsme měli možnost vidět realitu izolovanosti klientů a absolutnímu omezení jejich kontaktu s okolím. Bylo to pro nás smutné zjištění. Rádi bychom do jejich běžných dní vnesli alespoň trochu radosti. A protože hudba spojuje, vymysleli jsme projekt, jehož cílem je do těchto zařízení vnést radost prostřednictvím hudby. Chceme touto sbírkou přinést radost osamělým dětem, seniorům i pacientům třeba z LDN a to prostřednictvím pořízení pian. Naším cílem je ideálně probudit opět k životu piana, která již dosloužila či jsou dlouhodobě nepoužívaná. Do projektu se zapojil také pan Jan Douda, nadšenec, který všechna piana z druhé ruky zrenovuje, naladí a vdechne jim tak nový život.

Abychom mohli všechna piana zakoupit a uvést znovu do provozu, prosíme vás všechny opět o pomoc – podpořte nás, prosíme, i drobnou finanční částkou zde na Donio.

Jako bonus zajistíme pro klienty také minimálně dvakrát do roka kulturní program. A jaký jiný program by to měl být, než je koncert na piano. Pokud sami hrajete a měli byste zájem se do projektu koncertů zapojit, určitě se nám ozvěte. Klienti budou rádi za každý kulturní program.

Ať už děti v dětských domovech, senioři v domovech důchodců, pacienti na LDN či klienti různorodých ústavů sociální péče jsou izolováni a trpí pocitem osamění. Sebelepší ústavní péče nemůže nahradit rodinné prostředí. Obzvláště minulý rok ukázal, při absolutním zákazu jakýchkoliv návštěv, jak moc je tato situace palčivá.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Peníze ze sbírky budou použity na pořízení šesti pian, která budou umístěna do dětských domovů, domovů důchodců, LDN a jiných zařízení.

Momentálně máme domluvenou Farní charitu, LDN, domov pro seniory, dvě nemocnice (dětská oddělení) a domlouváme i domov pro mentálně postižené. O konkrétních institucích vás budeme v průběhu sbírky informovat.

Chceme dát primárně druhou šanci pianům, která již nejsou používána, či jsou poškozena, ale je možné je ještě opravit. Počítáme, že jedno piano vyjde přibližně na 30 000 Kč.

Pokud doma máte piano, které již nevyužijete, dejte nám určitě vědět. Zajistíme jeho odvoz, odbornou opravu a naladění a dodání do místa určení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám