Piana pro radost do dětských domovů, domovů důchodců, LDN a nemocnic

Vybráno 0 Kč 0 Kč
180 000 Kč
Tvůrce
Přístav naděje, Markéta Gallová
Datum přidání
15. 1. 2021

Obzvláště minulý rok ukázal, jak velká je izolace klientů dětských domovů, domovů důchodců, LDN a jiných. Chceme jim jejich izolaci alespoň maličko zpříjemnit a rozptýlit je. Rozhodli jsme se, že pořídíme do vybraných organizací piana. Celkem jich chceme realizovat v této vlně 6.

Pomozte nám přinést do těchto zařízení alespoň trochu radosti.

Komu pomůžeme? 

Díky našemu dobrovolnickému působení v jedné z pražských LDN jsme měli možnost vidět realitu izolovanosti klientů a absolutnímu omezení jejich kontaktu s okolím. Bylo to pro nás smutné zjištění. Rádi bychom do jejich běžných dní vnesli alespoň trochu radosti. A protože hudba spojuje, vymysleli jsme projekt, jehož cílem je do těchto zařízení vnést radost prostřednictvím hudby. Chceme touto sbírkou přinést radost osamělým dětem, seniorům i pacientům třeba z LDN a to prostřednictvím pořízení pian. Naším cílem je ideálně probudit opět k životu piana, která již dosloužila či jsou dlouhodobě nepoužívaná. Do projektu se zapojil také pan Jan Douda, nadšenec, který všechna piana z druhé ruky zrenovuje, naladí a vdechne jim tak nový život.

Abychom mohli všechna piana zakoupit a uvést znovu do provozu, prosíme vás všechny opět o pomoc – podpořte nás, prosíme, i drobnou finanční částkou zde na Donio.

Jako bonus zajistíme pro klienty také minimálně dvakrát do roka kulturní program. A jaký jiný program by to měl být, než je koncert na piano. Pokud sami hrajete a měli byste zájem se do projektu koncertů zapojit, určitě se nám ozvěte. Klienti budou rádi za každý kulturní program.

Piana pro radost do dětských domovů, domovů důchodců, LDN a nemocnic

Ať už děti v dětských domovech, senioři v domovech důchodců, pacienti na LDN či klienti různorodých ústavů sociální péče jsou izolováni a trpí pocitem osamění. Sebelepší ústavní péče nemůže nahradit rodinné prostředí. Obzvláště minulý rok ukázal, při absolutním zákazu jakýchkoliv návštěv, jak moc je tato situace palčivá.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Peníze ze sbírky budou použity na pořízení šesti pian, která budou umístěna do dětských domovů, domovů důchodců, LDN a jiných zařízení.

Momentálně máme domluvenou Farní charitu, LDN, domov pro seniory, dvě nemocnice (dětská oddělení) a domlouváme i domov pro mentálně postižené. O konkrétních institucích vás budeme v průběhu sbírky informovat.

Chceme dát primárně druhou šanci pianům, která již nejsou používána, či jsou poškozena, ale je možné je ještě opravit. Počítáme, že jedno piano vyjde přibližně na 30 000 Kč.

Pokud doma máte piano, které již nevyužijete, dejte nám určitě vědět. Zajistíme jeho odvoz, odbornou opravu a naladění a dodání do místa určení.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám