Sbírka ukončena:

Léčba kmenovými buňkami pro Martínka

Milník 1/1

stačí vybrat půlku na léčbu

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
150 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Léčba kmenovými buňkami pro Martínka

Milník 1/1

stačí vybrat půlku na léčbu

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
20. 9. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuje se Martínek, je to nízkofunkční autista SMR s ADHD. Od malička je usměvavý, čilý chlapec s milujícím srdcem na správném místě, minimálně mluvící. Když vidí vrstevníka plakat, jde ho bez váhání obejmout. Má hodně rád děti a malá domácí zvířata, neublížil by ani mušce. Bohužel se ve třech letech přestal vyvíjet jako jeho vrstevníci, v 6 letech je na mentální úrovni 2,5 let (jeho mozek neměl dostatek kyslíku v mozku – následné odumření několik nervových buněk).

Komu pomůžeme?

Je velmi těžké najít správnou léčbu pro Martina, která by mu pomohla, vše jsme si museli sami vyhledat. Aby se mohl Martin posunout o malinký kousek dopředu. Přes veškerou snahu a veškeré terapie posunuli o malinko dále. Po kontaktovaní krevní banky měli štěstí, že Martina vybrali jako vhodného pacienta na léčbu. Jediná možnost posunutí dále je následná léčba v Německu. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na následnou léčbu v Mnichově, speciální kmenové buňky z pupečníkové krve, která by měla pomoc a nahradit odumřelé mozkové buňky novými. Peníze budou použity na tuhle speciální léčbu v Německu a následnou rehabilitaci v lázní. Cena se pohybuje kolem 10 tisíc eur.

Moc si vážíme každého, kdo pomáhá. Děkují za každou pomoc. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  29. 10. 2021 17:53
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  24. 10. 2021 17:41
Laskavý dárce
300 Kč  •  22. 10. 2021 12:05
DobroDárce
200 Kč  •  17. 10. 2021 15:24
Laskavý dárce
500 Kč  •  22. 9. 2021 1:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat