Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na operaci pro Sandy

Vybráno 0 Kč 16 770 Kč
15 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
1 863 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na operaci pro Sandy

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Renáta Kubisová
Datum přidání
13. 12. 2021

Sandy je téměř 9 létá fenka, kříženec huskyho a německého ovčáka. Ještě před nedávnem byla veselá a šťastná slečna, pak ale její panička Renča při mazlení objevila mnoho drobných hrudek v okolí struků. Po okamžité návštěvě veterinární kliniky byla stanovena krutá diagnóza. Sandy má mnohačetné nádory na mléčné žláze a potřebuje operaci, aby přežila.  

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Renča a tuto sbírku jsem založila pro moji téměř 9 letou fenku křížence Husky/Německý ovčák.

Ještě před nedávnem jsem byla veselá a šťastná slečna, která by se normálně už nemohla dočkat vánoc. Počítala bych dny do Štědrého večera a těšila se na sice malé dárky, ale hlavně na sněhovou nadílku a volné dny, které bych trávila s moji milovanou nerozlučnou parťačkou Sandy. Před týdnem jsem se dozvěděla otřesnou zprávu, která obrátila můj i její život na ruby.

Během mazlení jsem objevila mnoho drobných hrudek v okolí několika struků, ale i mezi nimi. Při okamžité návštěvě na veterinární klinice nám byla stanovená krutá diagnóza. Jedná se o mnohačetné nádory na mléčné žláze. Pokud má Sandy přežít, potřebuje velmi rychle operaci. Přišlo se na to v raném stádiu a tak bychom mohly mít před sebou řadu krásných společných let.

Sandy to neměla lehké už od narození. Byla jedním ze štěňátek z neplánovaného vrhu na nedaleké vesnici. Dostala se do rodiny, kde žila s malými dětmi, které nebyly k ní příliš ohleduplné a občas i nechtíc, ale přesto jí ublížily. Zrovna oslavila svoje první narozeniny a rodina se musela odstěhovat do města. Rozhodli se uveřejnit inzerát, že ji chtějí darovat. Bylo to v době, kdy jsme se stěhovali pro změnu na vesnici my. Hodně jsem toužila po pejskovi. Oplakávala jsem zrovna milovanou fenku jezevčíka, která se také jmenovala Sandy.  Že by to byl OSUD?

Okamžitě jsme reagovali a už druhého dne jsme stáli před jejich brankou. Hned přeskočila jiskra a už jsme si ji nesli v náručí domů. Chvíli trvalo než se naučila nehltat jídlo a nebát. Bylo to takové podvyživené malé klubíčko nervů. Lekala se každého silnějšího zvuku, neustále se schovávala a před dětmi utíkala. Na první pohled bylo znát, že má strach i z mužů. Mne si však hned oblíbila a jak šel čas postupně začínala mít znovu důvěru k lidem. Stala se z nás nerozlučná dvojka. Neustále musí být se mnou, ale stala se i společnicí moji velmi nemocné maminky Katky, která má plný invalidní důchod. 

Před 7 lety byla na akutní operaci pro krvácení do mozku a jako trvalý následek jí zůstaly epileptické záchvaty, na které Sandy dokáže reagovat a hned mne upozorní, abych šla maminku zkontrolovat. Pro tíživou rodinnou situaci jsme si nemohli ani dovolit zaplatit kastraci a tak jsme ji stále odkládali. Nyní však je nutné nejen oboustranné odstranění mléčných lišt, ale i odstranění dělohy a vaječníků, protože hormony silně ovlivňují růst rakoviny dle informací od veterináře.

Dobrou zprávou je, že po operaci bude opět zdravá, ale bohužel si ji nemůžeme z maminčina důchodu dovolit zaplatit. Domluvila jsem si s tetou na víkendy brigády, ale čas je úhlavním nepřítelem novotvarů a peníze budu mít až po vykonané práci. Jsem v prvním ročníku oboru jako cukrářka. Vlastní vydělané peníze použiji na co nejkvalitnější granule a doplňky stravy pro Sandy. Než bych však našetřila na operaci, tak by už bylo pro Sandinku pozdě.

Budu Vám všem dobrosrdečným lidičkám vděčná za každou darovanou korunku a věřte mi, že bez Vaší pomoci to jinak nezvládneme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veterinář vyčíslil cenu za ovarohysterektomii a mastektomii na 12 až 15 000 Kč.

V případě, že by se nevybrala celá potřebná částka bude provedeno jen odstranění obou mléčných lišt a kastrace bude provedená později.

Pro záchranu života Sandinky je však provedení obou zákroků současně nutností.

Kdyby se vybralo více peněz, tak je použiji na pooperační péči pro Sandy, doplňky stravy a krmivo. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
570 Kč  •  8. 2. 2022 11:35
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  30. 1. 2022 0:07
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  12. 1. 2022 17:30
Dobrosrdečný dárce
10 000 Kč  •  14. 12. 2021 12:47
Ať to dobře dopadne!
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 12. 2021 6:30
Štědrý dárce
500 Kč  •  13. 12. 2021 22:24
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  13. 12. 2021 21:42
Irena Č.
3 000 Kč  •  13. 12. 2021 21:35
Přeji brzké uzdravení, a mnoho radostných let spolu.
DobroDárce
500 Kč  •  13. 12. 2021 16:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat