Úspěšně vybráno:

Pomoc pro rodinu Veselých, kterým tornádo poničilo dům i zahradu

Vybráno 0 Kč 138 550 Kč
od 64 dárců
 -
64 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro rodinu Veselých, kterým tornádo poničilo dům i zahradu

Vybráno 0 Kč 138 550 Kč
od 64 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michaela Kristová
Datum přidání
30. 6. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Rodina, které ničivé tornádo poškodilo dům a jeho okolí. Tyto prostory rodiče využívají nejen k bydlení, ale také k hospodaření a odpočinku.

Komu pomůžeme?

Sbírku jsem se rozhodla založit rodičům, kterým tornádo poničilo dům v Mikulčicích. V tomto domě jsem celé dětství vyrůstala s dalšími dvěma sourozenci. Chceme rodičům pomoci, nejen fyzicky a psychicky, ale i touto cestou. Dům chceme dát do pořádku, ať se máme do budoucna kam vracet. Na domě chybí střecha, jsou zničena okna. Dům je dvoupodlažní, horní patro se musí celé zrekonstruovat, protože živel zničil celé horní patro. V celém domě jsou poškozeny podlahy, stěny a nábytek. V zahradě, která k domu náleží nezůstal jediný plot ani brána do domu již neexistuje. Rodiče obdělávají zahradu, kde si pěstují vlastní zeleninu a ovoce, tento rok nebude možné úrodu sklidit. Z ovocných stromů jim také nic nezůstalo.

Situaci, kterou si zažili, si nikdo z nás, kdo to nezažil, nedokáže ani představit.

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Výtěžek z této sbírky se použijí na opravy celého domu – střechy, oken, interiéru domu, zahrady, hospodářského stavení a oplocení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat