Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na infralampu a inhalátor pro Zdeničku

Vybráno 0 Kč 6 300 Kč
6 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
3 150 Kč
Průměrná výše daru
6 000 Kč
Nejvyšší dar
14 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na infralampu a inhalátor pro Zdeničku

Vybráno 0 Kč 6 300 Kč
6 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdeňka Kotyzová
Datum přidání
22. 12. 2021

Rád bych se Vám představila. Jmenuji se Zdeňka Kotyzová a je mi 27 let. V lednu 2015 jsem si vyjela autem, bohužel led na vozovce se mi stal osudným. Měla jsem vážnou autonehodu, při které došlo k těžkému poranění mozku s mentálním postižením a zůstala jsem na invalidním vozíku.

Jsem plně odkázaná na péči své maminky, která o mě s láskou pečuje a o vše se mi stará. Jsem teď jako 8leté dítě a to budu mít 30,12, 28let. Maminka přestala pracovat a zůstala se mnou.

Komu pomůžeme?

Následky po mé autonehodě jsou těžké a mnohdy i pro maminku, která se snaží ze všech sil a někdy jak říká jí docházejí. Protože nemám pohyb, což je teď nemožné tak jsem i pro ni dost těžká.  Maminka je často moc unavená i proto, jak moc se snaží sehnat pro mne jakoukoli pomoc. Trpím i epilepsií a astmatem. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na pořízení domácího inhalátoru a infralampy, což pomůže na mé astma a já se budu cítit lépe. Můj život je teď jiný nejen pro mě, ale i pro rodinu. Ale já jsem šťastná, že žiju a mám svou maminku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  5. 1. 2022 22:30
DobroDárce
6 000 Kč  •  23. 12. 2021 13:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat