Sbírka ukončena:

Můj asistent je pěknej pes

Vybráno 0 Kč 81 941 Kč
250 000 Kč
 -
104 dárců
Celkem se zapojilo
788 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
375 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Můj asistent je pěknej pes

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pomocné tlapky o.p.s., Za Pomocné tlapky o.p.s., Hana Pirnerová
Datum přidání
18. 2. 2021
Poslední aktualita

12. 12. 2022 9:25

Poděkování

Děkujeme Vám,  přispěvatelům za finanční podporu. Rádi bychom informovali, že Armány již  doprovází paní Lenku postiženou epilepsií. Tu střeží na každém kroku, dnem, i v noci.  Za celý tým  Pomocných tlapek Vám děkujeme  a informujeme Vás, že otvíráme nový projekt:

https://www.donio.cz/pomocne-tlapky

děkujeme , pokud nám zachováte přízeň

Vaše Pomocné tlapky o.p.s.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Sbírka je určena pro psa Armaniho. Je to zlatý retriever, který  je zatím v předvýchově, v rodině dobrovolníka. Až mu bude jeden rok, bude zařazen na střední a poté na vysokou Tlapkáckou školu, kde se bude připravovat, aby z něho byl pes asistent. 

Pomocné tlapky o. p. s. 

Pomocné tlapky o. p. s. mají za cíl vychovávat a cvičit asistenční psy pro tělesně postižené klienty z celé republiky. Ty poskytuje společnost klientům do užívání zdarma. Poskytuje jim i následnou péči ve formě rekondičních setkání, procvičování povelové techniky a následného vzdělávání především v oblasti péče o psa a zdravovědy. 

Organizace vznikla 6. 2. 2001 . Jako první organizace v ČR začala cvičit asistenční psy a poskytovat své komplexní služby tělesně znevýhodněným spoluobčanům. K dnešnímu datu  bylo předáno klientům 244 psů.

Společnost  je financována formou darů od jednotlivců, firem, nadací, z veřejné sbírky, ale také vlastní výdělečnou činností – pořádáním  přednášek, veřejných akcí a provozováním e-shopu. Tuto sbírku jsme se rozhodli založit s ohledem na celkovou situaci spojenou s COVID-19, kdy nemůžeme pořádat benefici, či provozovat doplňkovou činnost, která přináší  určitý pravidelný finanční přínos, a také protože mnoho našich dárců se dostalo do tíživé situace, kdy nemohou  podporovat dlouholeté projekty.

Od štěněte k hrdinovi

Asistenční pes pomáhá širokému spektru osob se zdravotním postižením při denních činnostech. Díky němu mohou lidé s postižením žít plnohodnotnější a samostatnější život. Dospělí lidé díky psím asistentům žijí bez větší závislosti na pomoci dalších lidí. U dětí s handicapem se jedná o tzv. šikovného společníka, který  má špičkové terapeutické schopnosti, ale také dovednosti asistenčního psa. Rodičům tak pomáhá s péčí o postižené dítě. Dětskými klienty jsou především děti s kombinovanými vadami, s epilepsií, ale také děti a PAS – autismem, ADHD, či s Aspergerovým syndromem.  

K čemu konkrétně budou vybrané prostředky využity? 

Peníze použijeme na speciální přípravu budoucího asistenčního psa Armaniho (cca 10–12 měsíců). Částka 250 000 Kč je na období  speciálního výcviku (od 1 roku psa do předání klientovi). Konkrétně peníze slouží na výbavu a pomůcky pro psa, výživu pro psa (1 200 Kč pytel krmiva), pamlsky, veterinární vyšetření, zdravotní testy LDK, DKK, vyšetření krve a moči, kastrace a očkování (7 000 Kč), výcvikové pomůcky, péči o psa.

Peníze budou také použity k úhradě nákladů spojených s koordinací výchovy, tetování psa před zařazením do  výcvik, zajištění  speciálního výcviku, výcviku v terénu, vyšetření klienta  před obdržením asistenčního psa / psycholog, fyzoiter, trenéři/, zaškolení klienta v rámci  I,II, a III, secvičování  se psem.

Další odkazy

Pomocné tlapky slaví 20 let činnosti

Pomocné Tlapky 2008 – YouTube

Čechomor a Pomocné Tlapky – YouTube

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

12. 12. 2022 9:25

Poděkování

Děkujeme Vám,  přispěvatelům za finanční podporu. Rádi bychom informovali, že Armány již  doprovází paní Lenku postiženou epilepsií. Tu střeží na každém kroku, dnem, i v noci.  Za celý tým  Pomocných tlapek Vám děkujeme  a informujeme Vás, že otvíráme nový projekt:

https://www.donio.cz/pomocne-tlapky

děkujeme , pokud nám zachováte přízeň

Vaše Pomocné tlapky o.p.s.

15. 4. 2021 11:26

Z deníčku budoucího asistenčího psa, Armaniho

Kapitola 2

Tak jsem zase tady.

 U babičky jsem rád. Snažím se, aby byla spokojená, když na mě zavolá Armáníííí běžím jako o život a to mě pak pochválí a jsem „babičinej šikovnej kluk“. 

Ale fujtajblíky mě lákají pořád, vím, že nesmím, ale někdy neodolám…:( A zase čistota ta už mi docela jde. V přepravce  spím celou noc a pak i při poledním klidu. Taky musím vydržet když mi koukají do uší, prohlíží zuby a tlapičky. Začíná se kartáčovaním, to rád ukazuji i pupík, tlapky, zuby, uši  a pak většinou usnu. Nesmím spát na dlažbě, to mě vždycky zvednou a dají pode mně deku, pak pohlazení a zase chrním.

A taky co zase na mně vymyslela – hodí mi měkkou ponožku, něco příjemného, a pošle mě pro ni, ale nikam mě s ní nepustí, snažím si ji donést do pelíšku, ale né – musím ji předat. Sice mě pohladí, poděkuje, ale musím ji pustit, hrát si s ní nesmím, že prej aport…..

Učím se „sedni, stůj“, „hlavu“ při nasazování košilky, obojku a vodítka. Pak musím chodit jak se má, ne tak jak chci já. Žádné očuchávání, předcházení, spěchání, a už vůbec ne, sbírání čehokoliv uf uf  uf .  Taky můžu na zahradě na volno, tam je zase ta tráva a ta tak chutnáááá, nejsem koza tak to taky nesmím.

Eskalátory nic moc, alespoň zkoušíme různé drátěné povrchy, to dám. V nemocnici fotka nic moc, vypadám jako když toho covida mám, ale teď ho nikdo nemáme. Takže až nás pustí do hradeckého okresu, půjde to líp… Budu se snažit, aby  Tlapky byly rády, že jsem jejich.

Myslete na nás  a zůstávejte zdraví.

Váš Armani

               

22. 3. 2021 10:30

Z deníčku budoucího asistenčího psa, Armaniho

Kapitola 1

Tak mě tady máte, a kdyby někdo nevěděl tak jsem Armani. Přijel jsem v době, kdy se nesmí cestovat, přejel jsem přes několik okresů a krajů bez nařízených zastávek a sankcí, a jsem tady.

Máme kousek do Krkonoš, ale jenom malý kopečky a túry, děti nikam nedojdou a velkým už to moc nejde. Takže se těším do zoo, tu máme kousek, ale slibují, že pojedeme i dál.

Pamatujete ze školky básničku, Co všechno musí udělat jaro? Trávu na zeleno natřít atakdále…….

A co všechno musí udělat kluk jako já, abych byl správný asistenční pes. Musím se učit…. učit se pomalu, důkladně a důsledně a tak jsme začali co nejdřív abych přišel když volají Armáníí, taky čistota na tom dlouhým co mě nepustí kam potřebuji a kam chci, ale dá se to, jde mi to čím dál líp, ale někdy se nepodaří….Nesmím honit kočky, kosáky ani listí, ale když je s nimi taková legrace. Babička se zlobí a nejvíc se zlobí, když sbírám co nesmím – to  mi chutná nejvíc. Jak to vidí, nejdřív FUJ, když to neplivnu, tak mi strčí prst do pusy a to je pak fakt fuj. Jo, ještě musím nosit košilku, aby všichni viděli kdo jsem. Nemám tam, že jsem Armani, ale „Štěně ve výcviku“,  taky aby mě nehladili, když se učím a pustili mě skoro všude. A o tom zase příště.

Pac a pusu, a držte nám pěstičky, ať se nám předvýchova daří a jsme všichni zdraví.

Váš Armani

                 

16. 3. 2021 15:01

Armani Vás zdraví

Armani už pár dní bydlí u své pečovatelky Vlasty, která je babičkou několik vnoučat a zkušenou vychovatelkou psích dětí. Prcek už vyzkoušel, jak mu sluší tlapkácká  košilka. I když mu ji Vlasta musela trošku zaheftnout, brzy doroste. Zatím je to 9 kilový prcek, tak využívá možnost pochovat se v náručí, což za pár týdnů bude  problém. Když Armani  prozkoumá zákoutí zahrady, proťape první metry na vodítku okolo domku, očichá  pesemesky /v tlapkácké hantýrce sms/, které na zemi zanechají jiní psi, usne jak  plyšová hračka. To je úplně s zulíbání.

                   

6. 3. 2021 6:54

Pozdrav od Armaniho

Náš malý Armani se o víkendu přestěhoval do rodiny vychovatelky, která se o něj bude rok starat a učit ho slušnému chování. 

             

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  22. 2. 2022 15:01
Dobrosrdečný dárce
3 000 Kč  •  18. 2. 2022 14:44
Milý dárce
300 Kč  •  17. 2. 2022 16:38
Dobrosrdečný dárce
230 Kč  •  11. 2. 2022 21:41
DobroDárce
111 Kč  •  20. 1. 2022 4:30
DobroDárce
100 Kč  •  12. 1. 2022 8:19
Kačenka (11)
100 Kč  •  10. 1. 2022 20:19
Posílám peníze ze své kasičky pro pejska :)
Milý dárce
100 Kč  •  31. 12. 2021 20:56
Milý dárce
250 Kč  •  30. 12. 2021 12:12
Milý dárce
100 Kč  •  24. 12. 2021 12:18
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  22. 12. 2021 9:06
Hájedničky
2 000 Kč  •  20. 12. 2021 15:44
Ať se daří a krásné svátky! <3
Laskavý dárce
100 Kč  •  14. 12. 2021 15:18
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 12. 2021 13:09
Milý dárce
150 Kč  •  14. 12. 2021 13:04
CHS Lowly Pets
300 Kč  •  13. 12. 2021 23:05
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 12. 2021 13:29
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  12. 12. 2021 11:52
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  7. 12. 2021 19:26
Milý dárce
100 Kč  •  6. 12. 2021 12:32
Velkorysý dárce
100 Kč  •  5. 12. 2021 18:04
Milý dárce
100 Kč  •  5. 12. 2021 18:02
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 11. 2021 16:53
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  19. 11. 2021 21:44
Velkorysý dárce
100 Kč  •  19. 11. 2021 20:41
Strunky H+P
2 000 Kč  •  7. 11. 2021 17:37
Je úžasné, že se dvě duše sejdou a jsou si pro sebe navzájem celým světem.
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  5. 11. 2021 9:14
Štědrý dárce
100 Kč  •  12. 10. 2021 13:42
Milý dárce
100 Kč  •  10. 10. 2021 17:55
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  25. 9. 2021 12:12
Kateřina Lipnická
1 000 Kč  •  17. 9. 2021 15:52
Milé tlapky, jste úžasní za to, co děláte pro ostatní...Osobní zkušenost...moc děkujeme za Fredíka
Velkorysý dárce
200 Kč  •  28. 8. 2021 11:49
Laskavý dárce
500 Kč  •  19. 8. 2021 22:45
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 7. 2021 11:20
DobroDárce
250 Kč  •  3. 7. 2021 22:09
Štědrý dárce
300 Kč  •  1. 7. 2021 14:21
Laskavý dárce
50 Kč  •  29. 6. 2021 13:49
DobroDárce
1 500 Kč  •  26. 6. 2021 14:58
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  23. 6. 2021 9:47
Ivčí Dohnalka...
300 Kč  •  22. 6. 2021 21:33
💛
Milý dárce
200 Kč  •  19. 6. 2021 11:47
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  11. 6. 2021 8:52
Laskavý dárce
100 Kč  •  8. 6. 2021 14:41
Milý dárce
500 Kč  •  7. 6. 2021 20:06
Štědrý dárce
100 Kč  •  7. 6. 2021 13:09
Jiří W.
500 Kč  •  7. 6. 2021 13:08
Hodně úspěšných projektů !!!👍
Daniela
1 000 Kč  •  14. 5. 2021 21:17
S dětmi jsme shlédli Vaše video. Děláte velmi smysluplnou práci, vážíme si ji. Děti vybraly, že chtějí podpořit právě Váš projekt. Tak držíme palce, ať se Vám podaří sehnat co nejvíce dárců!
Martina R.
1 000 Kč  •  12. 5. 2021 9:13
Držím palce.
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  3. 5. 2021 20:26
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 5. 2021 19:45
Štědrý dárce
100 Kč  •  17. 4. 2021 17:04
Milý dárce
300 Kč  •  14. 4. 2021 6:41
DobroDárce
1 000 Kč  •  9. 4. 2021 19:24
Kobylky
1 000 Kč  •  5. 4. 2021 17:34
Asisťákům ZDAR❣️
Pavla
500 Kč  •  27. 3. 2021 15:16
Pejsci od Vas jsou super!
Honza
100 Kč  •  25. 3. 2021 18:35
Děláte super věc. Díky ❤️
Milý dárce
500 Kč  •  24. 3. 2021 17:46
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  24. 3. 2021 8:59
Velkorysý dárce
500 Kč  •  22. 3. 2021 10:17
Aneta s Otíkem
1 000 Kč  •  21. 3. 2021 18:34
Pozdrav budoucímu kolegovi Armanimu od Otíka.
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  20. 3. 2021 12:13
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2021 13:50
Daniela
1 000 Kč  •  18. 3. 2021 12:34
Obdivuji vaší práci, držte se v této nelehké době.
Milý dárce
500 Kč  •  18. 3. 2021 10:26
Milý dárce
500 Kč  •  18. 3. 2021 9:30
Miroslava J.
1 000 Kč  •  17. 3. 2021 21:57
Na skvělé záležitosti je radost přispět! Vím, jak jsou pejsci od Vás úžasní!
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 3. 2021 6:46
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  16. 3. 2021 11:27
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2021 9:27
Pavlína M.
500 Kč  •  16. 3. 2021 8:41
Jste super co děláte
Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 3. 2021 21:36
DobroDárce
300 Kč  •  15. 3. 2021 20:56
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2021 18:22
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  14. 3. 2021 17:44
Milý dárce
500 Kč  •  13. 3. 2021 19:36
Štědrý dárce
10 000 Kč  •  13. 3. 2021 10:21
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  13. 3. 2021 0:35
Štědrý dárce
100 Kč  •  12. 3. 2021 2:12
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 3. 2021 18:12
Pavla M.
300 Kč  •  4. 3. 2021 19:07
hodně zdaru! :)
Markéta K.
1 200 Kč  •  4. 3. 2021 17:09
At se daří :-)
DobroDárce
200 Kč  •  4. 3. 2021 12:08
Štědrý dárce
500 Kč  •  3. 3. 2021 17:01
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  2. 3. 2021 15:10
Štědrý dárce
300 Kč  •  2. 3. 2021 9:08
DobroDárce
500 Kč  •  1. 3. 2021 19:40
Štědrý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2021 11:13
DobroDárce
100 Kč  •  28. 2. 2021 17:06
DobroDárce
1 000 Kč  •  25. 2. 2021 12:13
Jan K.
500 Kč  •  24. 2. 2021 21:56
Tohle je to nejmenší, co si tento psí hrdina zaslouží. Ať se daří! :)
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  24. 2. 2021 10:49
Velkorysý dárce
500 Kč  •  23. 2. 2021 20:19
Michaela
1 000 Kč  •  23. 2. 2021 19:33
Držím pěsti ať dokážete vybrat co nejvíc korunek. Práce s výchovou pejsků je však nevyčíslitelná, protože to dokážou jen lidé s velkým a otevřeným srdcem. Držte se!
Jarmila
500 Kč  •  23. 2. 2021 18:44
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  23. 2. 2021 14:37
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  23. 2. 2021 11:34
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  23. 2. 2021 9:13
Laskavý dárce
500 Kč  •  23. 2. 2021 8:54
Honzik (11 let, dítě s poruchou AS)
500 Kč  •  22. 2. 2021 19:29
Ahoj, jmenuji se Honzík a svého asistenčního psa kamaráda mám už 6 let. Můj život se stal mnohem krásnějším a veselejším. Přeji takové štěstí i dalším dětem, jako jsem já.
Dobrosrdečný dárce
3 000 Kč  •  22. 2. 2021 17:58
Petra Benji Sunny Basil
5 000 Kč  •  22. 2. 2021 16:43
Hidne sil a lasky❤️
Dana
1 000 Kč  •  22. 2. 2021 14:37
Hodně radosti s Armanim! Hodně sil Tlapkám.
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  22. 2. 2021 13:51
Lucka
500 Kč  •  22. 2. 2021 11:36
Ať se vám podaří vybrat co nejvíce. Tito pejsci stojí za příspěvek! :)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat