Úspěšně vybráno:

Přispěli jste Honzovi na nový řečový procesor

Vybráno 0 Kč 54 600 Kč
51 532 Kč
 -
81 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste Honzovi na nový řečový procesor

Vybráno 0 Kč 54 600 Kč
51 532 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Slezák
Datum přidání
2. 11. 2020

Jmenuji se Honza a jsem neslyšící. Když mi bylo 14 měsíců, tak jsem onemocněl meningitidou s následným ohluchnutím. V necelých třech letech jsem byl na kochleární implantaci, která mi umožnila znovu vnímat zvuky a řeč.

Kochleární implantát je neuroprotéza skládající se z vnitřní a vnější části. Vnější část je minipočítač, který přenáší elektroakustické impulsy a mozek je vnímá jako řeč. Má životnost asi jako běžný PC. Pojišťovny přispívají na jeho výměnu jen částečně jednou za deset let. Můj procesor přestal fungovat již před dvěma lety. Nyní mám z důvodu jeho neopravitelnosti procesor jen zapůjčený. Až nyní řeší ZP moji žádost o nový. Výměna procesoru je podmíněna doplatkem částky 51 532 Kč.

Díky KI jsem vystudoval střední školu a poté jsem se mohl zařadit do pracovního procesu. Jsem otcem dvou kluků (2 měsíčního a dvouletého), manželka je na mateřské dovolené. 

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky by byly použity na doplatek zdravotní pojišťovně na pořízení nového řečového procesoru, bez něhož bych nemohl vykonávat své povolání. Doplatek činí 51 532 Kč.

Předem všem moc děkuji za podporu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat