Pomozme mamince Michaele, aby její úsměv opět zářil

Vybráno 0 Kč 1 050 Kč
od 3 dárců
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Michaela Linková
Datum přidání
22. 9. 2020

Rakovina velmi zasáhla můj život jak fyzicky, tak psychicky. Nemohu dělat věci, které jsem dělávala – jízda na kole, procházky, zábava. Mívám návaly horka, nízký tlak, bolesti v podbříšku a motá se mi hlava při zvedaní ze židle. Mé tělo si zvyká na to, že nemám vaječníky. Musím být ale silná, hlavně kvůli mému synovi.

Kvůli rakovině se mi hodně zkazily zuby a já bych si moc přála jejich opravu, na kterou mi bohužel z invalidního důvodu nezbývají finance.

Můj příběh

Jmenuji se Michaela, je mi 25 let. Ještě před dvěma lety jsem žila normální život obyčejné šťastné maminky, mám dvouletého syna Filípka. S přítelem a synem jsme bydleli v pronajatém bytě. 

V pondělí 4. 3. 2019 jsem cítila bolest v podbříšku a měla jsem pocit, že mi roste břicho. Měla jsem obavy, co se děje, tak mě přítel odvezl do nemocnice na gynekologickou pohotovost. Po vyšetří na gynekologii mi řekli, že to vypadá na 13 cm cystu a že mi jí budou muset pravděpodobně odopervat. Nechali si mě přes noc v nemocnici na pozorování a druhý den mi při vizitě doktoři řekli, že mě převezou do Pardubické nemocnice.

Na gynekologii v Pardubicích mě vyšetřili a oznámili mi, že to není cysta ale nádor na levém vaječníku o průměru 13 cm a že mi ho odoperují společně s tím vaječníkem.

Operace trvala hodinu a půl. Po operaci jsem měla bolesti ale musela jsem se vzchopit, aby mě pustili po několika dnech domů. Po propuštění z nemocnice jsem čekala měsíc na výsledky z rozboru nádoru.

Pomozme mamince Michaele, aby její úsměv opět zářil

Pro výsledky jsem si došla do onkologického konzília, kde na mě čekalo 6 doktorů a 1 sestra. Sdělili mi, že byl nádor zhoubný s že se jedná o vysoce agresivní formu rakoviny, která se objevuje u mladých žen ve věku kolem 23 let. Také mi řekli, že budu muset podstoupit další operaci, kde mi odstraní dělohu i s vejcovody a vaječníky, slepé střevo a 63 uzlin.

Celá operace trvala 8 hodin. Po týdnu mě pustili domů a začaly chemoterapie, musela jsem podstoupit 6 cyklů. Chemoterapie jsem velmi špatně snášela, měla jsem velmi silné nevolnosti a často jsem zvracela. Nyní chodím na kontroly a zatím se držím…

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Během celé chemoterapie se mi velmi zkazily zuby. Moc bych si přála, abych si je mohla nechat opravit.

Ze zubaře mám panickou hrůzu, takže bych chtěla podstoupit úpravu zubů pod anestezií. Celkem mi budou trhat 7 zubů, dají mi implantát a budou mi opravovat jedem zub vepředu. Celá operace by měla stát přibližně 30 000 korun.

Dovolit si jí nemohu, pobírám pouze invalidní důchod, proto vás moc prosím o pomoc.

Pomozme mamince Michaele, aby její úsměv opět zářil
M.
200 Kč  •  25. 10. 2020 9:55
:)
<°(((><
750 Kč  •  15. 10. 2020 23:26
><)))">
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  24. 9. 2020 15:10

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Dárci

M.
200 Kč  •  25. 10. 2020 9:55
:)
<°(((><
750 Kč  •  15. 10. 2020 23:26
><)))">
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  24. 9. 2020 15:10

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám