Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Nele, aby se mohla vrátit zpět k životu

Milník 1/2

Nela je po těžkém úrazu na vozíku a potřebuje bezbariérový byt.

Vybráno 0 Kč 2 880 476 Kč
2 500 000 Kč

Milník 2/2

Nela potřebuje akutní intenzivní rehabilitaci, aby se její celkový stav zlepšil, zamezilo se bolestem a mohla se postavit na nohy.

Vybráno 0 Kč 2 880 476 Kč
3 652 000 Kč
 -
4 956 dárců
Celkem se zapojilo
581 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
45 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Nele, aby se mohla vrátit zpět k životu

Milník 1/2

Nela je po těžkém úrazu na vozíku a potřebuje bezbariérový byt.

Vybráno 0 Kč 2 880 476 Kč
2 500 000 Kč

Milník 2/2

Nela potřebuje akutní intenzivní rehabilitaci, aby se její celkový stav zlepšil, zamezilo se bolestem a mohla se postavit na nohy.

Vybráno 0 Kč 2 880 476 Kč
3 652 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nela
Datum přidání
9. 8. 2021
Poslední aktualita

22. 4. 2022 18:30

Se zármutkem oznamujeme

Se zármutkem oznamujeme, že nás v pátek 22. dubna 2022 ve večerních hodinách, po krátké a intenzivní nemoci, opustila Nela. Prosíme o tichou vzpomínku a respekt k soukromí truchlící rodiny a nejbližších.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Dobrý den, jmenuji se Nela, je mi 30 let a mám za sebou události, které můj život změnily o 180 stupňů. Rozhodla jsem se se svým příběhem svěřit. 

Nelin příběh

V roce 2017 jsem ve svém předchozím bydlišti natrefila na souseda, který na mě cca o měsíc a půl později zazvonil s tím, že mi jde vrátit peníze za svého partnera, co jsem mu půjčila. Bohužel jsem mu uvěřila a dveře otevřela. Během vteřiny byl za mými zády a 21 cm dlouhý kuchyňský nůž pod mým krkem.

“Buď zticha – chci si jen popovídat” – samozřejmě jsem věděla, že to nebude pouze o prohození pár vět. Věděla jsem, hluboko ve mně jsem věděla, co přesně se bude odehrávat, až se zavřou dveře do jeho bytu, do kterého mě silou dostrkal, i když se má kolena vzdávala. Strávila jsem mnoho času nad tím, jak přistupovat ke sdílení tohoto příběhu, protože i když mě to velmi negativně ovlivnilo, tak podrobnosti by byly příliš drásavé. V době, kdy mě znásilňoval pěstí do obou intimních otvorů, kde jsem měla i řezné rány nožem, kdy mě mlátil a škrtil hlava nehlava, tak jsem si stále opakovala “Nelo, ještě ne… ještě nemůžeš odejít, ještě jsi tu nesplnila vše, co potřebuješ.” Myslela jsem na svojí mámu, na svého tehdejšího snoubence, že jim nemůžu říct sbohem a obejmout je. Bojovala jsem. Až policie, která byla na místě činu, mi později sdělila, že přesně toto mi umožnilo přežít. Bezprostředně jsem byla převezena na ARO do Vojenské nemocnice, a když mě podruhé probudili z umělého spánku, napsala jsem na papír rodině “Zůstaňte silní.”

Pachatel byl zatčen na místě činu. Nebylo vůbec třeba si pokládat otázky, že by to udělal někdo jiný. Všude byly fakta a důkazy. Sám dokonce ihned po zatčení přiznal vinu – a nakonec byl odsouzen k výkonu trestu v trvání 20ti let. Odborníci tento čin shledali jako velmi traumatický, vzhledem k mému věku a skutečnosti, že jsem byla celou dobu při vědomí. Pachatel mi má zaplatit částku 1 500 000 Kč, kterou bohužel nikdy neuvidím, protože nic nevlastní a ve vězení nepracuje. O peníze by mi nešlo, důležité pro mě bylo se přes toto trauma dostat a žít dále svůj život. Chvíli to vypadalo, že mám vyhráno… ale post-traumatický stres mě dohnal.

V roce 2019 věci vyeskalovaly do té míry, že jsem v prosinci skočila ze 4tého patra. Nevěděla jsem, co mám jiného dělat, komu se svěřit, jak si pomoci, i když jsem se snažila a dělala jsem pro to úplně všechno. Výčet zranění byl obrovský. Lékaři dokonce tvrdili, že nepřežiji první operaci, poté druhou, třetí. Měla jsem natržené vnitřní orgány, velké krvácení do břicha, zlomenou páteř na dvou místech a rozdrcenou pánev. V nemocnici jsem byla dlouhý rok, kdy jsem trpěla bolestmi tak velkými, že jsem chtěla jen spát. Bylo to v Covidové době, takže jsem byla celou dobu sama. Až jsem se jednoho dne rozhodla, že o tom napíši knížku. Že chci sdílet svůj příběh. Že chci pomoci ostatním, co se nachází v podobné nebo stejné situaci. Že chci opět žít. A plnit si sny.

Bohužel nemám dostatek financí na to, aby můj každodenní život byl ulehčen, proto bych si moc přála vybrat peníze na pronájem bezbarierového bytu a jeho vybavení. Takový, jaký jsem chtěla vždy mít. Světlý, minimalistický, s uměním od svých kamarádů na zdech, se stropem v ložnici vymalovaným jako nebe. S možností výtahu. S dostatkem místa, abych za pár let na svět mohla přivézt miminko… S tím, že pokud se nám to společně podaří, bude toto místo zahrnuto láskou a pocitem naprostého vděku.

Vím, že skok z okna, byla moje chyba. Vím to. Ale za to, jak mi bylo ublíženo, opravdu nemohu.

Moc Vás prosím – pomozte mi opět najít klid v duši, i když se snažím každým dnem zapomenout, odpustit a bojovat a bojovat.


Moc děkuji, Nela

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pomůžeme Nele zařídit útulný domov, který potřebuje kvůli mnoha zraněním, které ji upoutali jak na lůžko, tak na invalidní vozík.
Pomůžeme Nele, aby mohla žít život tak, aby ji neomezovalo nic v tom, co má tak strašně ráda a čemu věří. Peníze budou použity na bezbariérový byt, který by mohl být částečně upraven pro její potřeby. 

Pokud by se vybralo více peněz, budou využity na vybavení bezbariérového bytu, nájemné, fyzioterapie/rehabilitace a psychoterapie, případně na zakoupení lepšího vozíku pro usnadnění mobility.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 4. 2022 18:30

Se zármutkem oznamujeme

Se zármutkem oznamujeme, že nás v pátek 22. dubna 2022 ve večerních hodinách, po krátké a intenzivní nemoci, opustila Nela. Prosíme o tichou vzpomínku a respekt k soukromí truchlící rodiny a nejbližších.

20. 10. 2021 17:11

Jsem tu pro vás

Většina z vás asi zná můj příběh, to, čím jsem si prošla. Ale mám dojem, že jsem ještě dostatečně nemluvila o tom, co mi pomohlo na cestě ke zlepšení, co mi umožnilo prožívat každodenní život tak, jak jsem si ani nedokázala představit.


Vím, že to chce hodně odvahy, odhodlání, ale i krůčků zpět, protože je to nesmírně těžké. A každý si zaslouží velkou dávku podpory a porozumění v tom, čím si zrovna prochází.


Moc ráda bych Vám tu pomocnou ruku podala. Stejně tak, jako jste ji Vy, ať už příspěvkem, vzkazem a nebo i pár slovy na ulici, pomohli Vy mně.


Prosím, neváhejte se na mě kdykoliv obrátit s čímkoliv. I kdyby se Vám to zdálo jako „prkotina“, co za to nestojí.


Jsem tu a jsem tu pro Vás.
S láskou, Nela


IG: @moravcova_nelaa

email: nela.moravcova@yahoo.com

29. 9. 2021 15:32

Obrovské díky

Sbírku jsem ukončila předčasně.

Chtěla jsem se zaměřit na budoucnost místo toho, aby mě nadále pronásledovala minulost. Měla jsem dojem, že co jsem „měla za povinnost“, bylo už splněno. Že jsem všechno vykřičela do světa a i když se mi tím strašně moc ulevilo, byla tam pořád nějaká tíha.

Děkuju všem, co přispěli, co mě podporovali, co mi dali možnost mluvit.

Teď potřebuju splnit dluh, který mám vůči svému tělu, vůči svému svědomí a nějakým kreativním potřebám.


KNÍŽKA BUDE !!! <3


Všem moc děkuju, bez vás bych to nezvládla.

14. 9. 2021 18:08

Nela potřebuje akutní intenzivní rehabilitaci, aby se její celkový stav zlepšil, zamezilo se bolestem a mohla se postavit na nohy

Nela po úraze utrpěla množná zranění, která byla téměř neslučitelná se životem. Kromě páteře zlomené na dvou místech a roztříštěné pánve měla také natržené vnitřní orgány a bylo nejasné, jestli vůbec přežije první operace, kdy se do oblasti jater, plic, musela dát tamponáda. Nejenže fixace páteře byla velmi bolestivá, ale zejména stabilizace pánve zevním fixátorem utvářela nemožnost nutné rehabilitace.  Zapříčinila i neprůchodnost střev a početné plastické operace v oblasti zad, po kterých musela ležet dlouhé týdny pouze na břiše.

„Bylo to velmi bolestivé, měla jsem otlačené kyčle, žebra… byla jsem zkroucená v jedné poloze, nemohla jsem vůbec natáhnout, natož ohnout ruce. Když mi poněkolikáté po operacích bylo sděleno, že zase musím ležet v této poloze, brečela jsem… I když jsem se snažila bojovat, bolest byla silnější. A tak nesnesitelná, že jsem na opiových náplastech prosila o další medikaci.“

Bez dvou měsíců jsou to dva roky, kdy je Nela připoutaná víceméně na lůžko, jelikož defekt po plastice není zahojený a tak nemůže dlouho sedět, aby nepraskl.

Sakrální oblast - současnost
Prognóza je dle primářky z Neurorehabilitační kliniky Axon jasná:

  • Bez cvičení nemá Nela prakticky žádnou naději na chůzi
  • Nerehabilitovat by neznamenalo pouze zhoršení zdravotního stav, ale také žít každý den v bolesti
  • Nela má aktuálně oslabený a nestabilní trup, spastické končetiny, zkrácené achilovky a komplexní oslabení svalstva horních i dolních končetin. 
  • Na klinice budeme individuálně pracovat na posílení trupu, horních i dolních končetin. Nela má potenciál, který jsem viděla už během vyšetření. Čeká nás ale dost práce. Terapie bude probíhat ve schématu: 4 týdny intenzivního cvičení, a to 4 h denně. Poté měsíc odpočinku, na který naváže opět další měsíc cvičení.

Nela by měla neprodleně absolvovat 12 měsíců cvičení, aby došlo ke zlepšení celkového zdravotního stavu, kdy by byla soběstačná, s možností se pomocí podpůrných pomůcek, dostat zpět na své nohy.

25. 8. 2021 20:22

Nela a aktuální situace – 25.8,

Současná situace se poněkud změnila a chtěla bych se s ní podělit. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  23. 9. 2021 10:49
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  23. 9. 2021 1:04
Ahoj Nelo ,váš příběh je sice silný, ale jak jste sama říkala, bez něj by jste nebyla tam kde jste teď.
Milý dárce
300 Kč  •  22. 9. 2021 23:12
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  22. 9. 2021 22:28
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  22. 9. 2021 20:03
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  22. 9. 2021 14:42
DobroDárce
1 000 Kč  •  22. 9. 2021 9:50
Velkorysý dárce
300 Kč  •  22. 9. 2021 7:50
Pohadkov
300 Kč  •  21. 9. 2021 22:27
Drzime palce at se vybere koncova castka a sdilime na FB.
Štědrý dárce
500 Kč  •  21. 9. 2021 21:46
Štědrý dárce
100 Kč  •  21. 9. 2021 21:29
Milý dárce
300 Kč  •  21. 9. 2021 21:05
Adéla J.
300 Kč  •  21. 9. 2021 20:20
Děvče milé, držte se.
P.
300 Kč  •  21. 9. 2021 19:09
Ahoj Neli, jsi neuvěřitelně inspirativní člověk. Knihu určitě napiš, máš pěkný sloh. Určitě je třeba, aby se o tvém příběhu dozvědělo co nejvíc lidí.
Milý dárce
100 Kč  •  21. 9. 2021 19:03
Verča
500 Kč  •  21. 9. 2021 18:13
Drž se!
Ivan
1 000 Kč  •  21. 9. 2021 16:45
Přeji mnoho krásných chvil v novém bytě!
Laskavý dárce
500 Kč  •  21. 9. 2021 14:22
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 9. 2021 13:38
Štědrý dárce
100 Kč  •  21. 9. 2021 12:26
Štědrý dárce
100 Kč  •  21. 9. 2021 12:20
Milý dárce
200 Kč  •  21. 9. 2021 11:49
Velkorysý dárce
500 Kč  •  21. 9. 2021 10:57
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 9. 2021 9:32
Milý dárce
300 Kč  •  21. 9. 2021 9:25
Zuzana G.
5 000 Kč  •  21. 9. 2021 9:09
Nelo, drž se. Něco tak strašného co si prožila si neumím ani představit a to mám za sebou dost, a posttraumaťák. Obdivuju Tě, posílám hodně lásky a přeju, abys byla zase šťastná a aby rehabky pomohly.
DobroDárce
150 Kč  •  21. 9. 2021 8:49
Velkorysý dárce
500 Kč  •  21. 9. 2021 8:48
Velkorysý dárce
50 Kč  •  20. 9. 2021 22:44
Milý dárce
2 000 Kč  •  20. 9. 2021 22:31
Dobrosrdečný dárce
501 Kč  •  20. 9. 2021 22:20
Velkorysý dárce
300 Kč  •  20. 9. 2021 18:23
DobroDárce
333 Kč  •  20. 9. 2021 13:51
DobroDárce
500 Kč  •  20. 9. 2021 1:29
Milý dárce
1 000 Kč  •  19. 9. 2021 22:31
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  19. 9. 2021 18:32
Velkorysý dárce
100 Kč  •  19. 9. 2021 17:40
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  18. 9. 2021 22:07
Hodně sil, máte na to!
Milý dárce
100 Kč  •  18. 9. 2021 12:51
Štědrý dárce
500 Kč  •  18. 9. 2021 9:29
Laskavý dárce
500 Kč  •  17. 9. 2021 22:41
Maru
500 Kč  •  17. 9. 2021 22:36
Drž se! Seš bojovnice! Teď už bude jen líp :)
Petra Růžková
300 Kč  •  17. 9. 2021 18:48
Neli, jsi neskutečně krásná a silná osobnost. Věřím, že to zlé již máš za sebou a jsi inspirací pro strašnou spoustu lidí. Moc ti fandím!
Roman
1 000 Kč  •  17. 9. 2021 17:53
Moc a moc držím palce. Jste neuvěřitelně silná žena.
Gabriela J.
1 000 Kč  •  17. 9. 2021 17:21
Hrozně moc Vám držím pěsti a věřím, že se Vám Vaše sny splní!
DobroDárce
100 Kč  •  17. 9. 2021 16:23
Klára
300 Kč  •  17. 9. 2021 15:00
hodně štěstí, lásky
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  17. 9. 2021 13:27
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 9. 2021 12:50
DobroDárce
500 Kč  •  17. 9. 2021 12:23
Milý dárce
2 000 Kč  •  17. 9. 2021 11:40
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  17. 9. 2021 10:32
Petra
365 Kč  •  17. 9. 2021 9:25
Ahoj Nelo, přeji Ti at´ jsi každý den v roce ráda na světě a přeji Ti štěstí...jsi statečná...s pozdravem...P.V.
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  17. 9. 2021 8:54
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 9. 2021 22:45
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  16. 9. 2021 20:31
Štědrý dárce
500 Kč  •  16. 9. 2021 19:38
Štědrý dárce
516 Kč  •  16. 9. 2021 16:12
Milý dárce
100 Kč  •  16. 9. 2021 14:21
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  16. 9. 2021 14:11
DobroDárce
500 Kč  •  16. 9. 2021 10:02
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 9. 2021 9:48
Šárka
300 Kč  •  16. 9. 2021 6:07
Nelo, děkujeme! Jste inspirací nejen pro ženy, ale i muže 🍀 ať vás síla provází!❤️
Štědrý dárce
500 Kč  •  15. 9. 2021 22:46
Velkorysý dárce
500 Kč  •  15. 9. 2021 22:41
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  15. 9. 2021 21:47
Laskavý dárce
500 Kč  •  15. 9. 2021 20:40
Milý dárce
55 Kč  •  15. 9. 2021 20:19
Bára
1 000 Kč  •  15. 9. 2021 19:57
Btw. Neznám Tě, ale i tak přeju spoustu štěstí, radosti a lásky všude kolem
Bára
1 000 Kč  •  15. 9. 2021 19:37
Neli, je těžké vyjádřit, jak moc bych Ti přála, abys to zlé vůbec nezažila. Jak moc bych chtěla, abys už měla kolem sebe jen dobré lidi, které si zasloužíš, kteří pomůžou a budou tu pro Tebe.
DobroDárce
1 000 Kč  •  15. 9. 2021 19:21
Milý dárce
300 Kč  •  15. 9. 2021 18:58
Milý dárce
500 Kč  •  15. 9. 2021 18:06
Velkorysý dárce
100 Kč  •  15. 9. 2021 17:58
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  15. 9. 2021 17:30
Štědrý dárce
500 Kč  •  15. 9. 2021 17:29
Velkorysý dárce
500 Kč  •  15. 9. 2021 16:54
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  15. 9. 2021 15:19
Milý dárce
100 Kč  •  15. 9. 2021 14:36
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  15. 9. 2021 13:25
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 9. 2021 12:12
Štědrý dárce
500 Kč  •  15. 9. 2021 11:12
Martin
2 000 Kč  •  15. 9. 2021 10:10
Děkuji za pomoc v boji s vlastními bubáky.
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 9. 2021 9:47
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 9. 2021 7:34
Milý dárce
500 Kč  •  14. 9. 2021 23:53
DobroDárce
500 Kč  •  14. 9. 2021 22:39
beze jména
500 Kč  •  14. 9. 2021 21:13
neopouštěj víru v lepší budoucnost.
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 9. 2021 20:34
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 9. 2021 20:05
DobroDárce
500 Kč  •  14. 9. 2021 13:32
Petra
500 Kč  •  14. 9. 2021 13:29
Hodně sil, potkal Vás těžký osud a moc Vám přeji, aby jste měla už jenom lepší budoucnost!
Laskavý dárce
100 Kč  •  14. 9. 2021 9:31
Milý dárce
300 Kč  •  14. 9. 2021 7:56
DobroDárce
500 Kč  •  14. 9. 2021 3:56
Velkorysý dárce
7 777 Kč  •  14. 9. 2021 2:00
Velkorysý dárce
200 Kč  •  13. 9. 2021 23:57
Držím palce Nelo! Přeji jen to nejlepší, to špatné už máš do konce života vybrané… Hodně štěstí!!! A těším se na knížku 😉
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 9. 2021 21:08
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  13. 9. 2021 21:07
DobroDárce
300 Kč  •  13. 9. 2021 19:17
DobroDárce
300 Kč  •  13. 9. 2021 18:26
Štědrý dárce
300 Kč  •  13. 9. 2021 16:02
Klára
200 Kč  •  13. 9. 2021 15:02
Dobrý den, pozdravujte Nelu. Moc na ni myslíme a přejeme ji mnoho sil, aby začala žít normální život.
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  13. 9. 2021 14:25
DobroDárce
500 Kč  •  13. 9. 2021 13:55
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 9. 2021 11:58
Laskavý dárce
500 Kč  •  13. 9. 2021 11:52
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  13. 9. 2021 10:34
Laskavý dárce
200 Kč  •  13. 9. 2021 10:28
Laskavý dárce
3 000 Kč  •  13. 9. 2021 10:04
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  13. 9. 2021 8:59
Filip L.
300 Kč  •  13. 9. 2021 0:24
Přeji úspěšnou rehabilitaci, Nelo!
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  12. 9. 2021 23:29
Michal
300 Kč  •  12. 9. 2021 23:20
DobroDárce
100 Kč  •  12. 9. 2021 22:45
DobroDárce
500 Kč  •  12. 9. 2021 21:07
DobroDárce
50 Kč  •  12. 9. 2021 13:43
Milý dárce
100 Kč  •  12. 9. 2021 13:37
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  12. 9. 2021 12:07
DobroDárce
2 000 Kč  •  12. 9. 2021 10:41
Miroslava K.
500 Kč  •  12. 9. 2021 9:09
Máte dobré srdce👍❤️
DobroDárce
500 Kč  •  12. 9. 2021 3:05
Alice Bernadetta
100 Kč  •  12. 9. 2021 1:56
Mila Nelinko, boli me srdce, kdyz ctu, co jste musela vytrpet, a moc Vam fandim!!
DobroDárce
500 Kč  •  11. 9. 2021 22:29
Laskavý dárce
200 Kč  •  11. 9. 2021 21:37
Hanka
1 000 Kč  •  11. 9. 2021 20:59
Milá Nelo, přeji vám hodně síly, štěstí, lásky a především plné uzdravení!
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  11. 9. 2021 20:31
Velkorysý dárce
100 Kč  •  11. 9. 2021 19:39
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 9. 2021 14:36
DobroDárce
1 000 Kč  •  11. 9. 2021 14:33
Milý dárce
500 Kč  •  11. 9. 2021 13:12
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  11. 9. 2021 12:09
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 9. 2021 11:28
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  11. 9. 2021 9:00
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 9. 2021 8:03
DobroDárce
500 Kč  •  10. 9. 2021 23:12
Milý dárce
200 Kč  •  10. 9. 2021 21:47
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  10. 9. 2021 20:05
Tomáš24
100 Kč  •  10. 9. 2021 19:19
Jen bych Vám chtěl Neli vzkázat, že ji přeji hodně síly a hrozně moc si cením toho, jak to zvládla. Pro většinu lidí nepředstavitelné...
Milý dárce
1 000 Kč  •  10. 9. 2021 16:20
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  10. 9. 2021 15:10
Laskavý dárce
500 Kč  •  10. 9. 2021 15:08
Milý dárce
500 Kč  •  10. 9. 2021 14:31
Aleš
200 Kč  •  10. 9. 2021 11:36
Přeji vše dobré a splnění vašeho životního snu.
Mirka
500 Kč  •  10. 9. 2021 7:48
Ahoj Nelo, jsi silna a krasna ženska. Nepřestavej bojovat za svuj lepši život a lasku❤😉
Milý dárce
100 Kč  •  10. 9. 2021 7:33
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 23:13
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  9. 9. 2021 22:34
Ilona Chaloupkova Lenkerova
500 Kč  •  9. 9. 2021 22:14
Nelo drzim Vam palce. Preji Vam at to vyjde tak jak si prejete 🌹
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 9. 2021 20:51
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  9. 9. 2021 19:10
René Dula
500 Kč  •  9. 9. 2021 16:42
Děkuji :-D
Milý dárce
1 000 Kč  •  9. 9. 2021 15:25
DobroDárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 15:18
DobroDárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 14:15
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 13:46
DobroDárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 13:15
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 9. 2021 12:51
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  9. 9. 2021 11:42
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  9. 9. 2021 11:36
Milý dárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 10:40
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 10:33
Jana z Prahy
500 Kč  •  9. 9. 2021 9:47
Ahoj Nelo, držím palce, ty to zvládneš.
Markéta F.
200 Kč  •  9. 9. 2021 9:42
Hodně štěstí, Nelo! ☀️
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  9. 9. 2021 8:25
Maruska
300 Kč  •  9. 9. 2021 8:03
Ahoj Nelo, hodně štěstí ♥♥♥
Milý dárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 7:56
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  9. 9. 2021 7:38
Štědrý dárce
500 Kč  •  9. 9. 2021 6:44
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  9. 9. 2021 4:46
Laskavý dárce
200 Kč  •  8. 9. 2021 23:39
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 9. 2021 22:06
Marie
100 Kč  •  8. 9. 2021 22:02
Opatrujte se zlatíčko❤
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 9. 2021 21:16
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  8. 9. 2021 20:53
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 9. 2021 20:51
Tomáš K.
300 Kč  •  8. 9. 2021 20:24
Držím palce, ať už je vše jen lepší !
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  8. 9. 2021 20:22
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  8. 9. 2021 20:21
DobroDárce
300 Kč  •  8. 9. 2021 19:59
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 9. 2021 19:53
Lenka
300 Kč  •  8. 9. 2021 19:34
Nelo,přeji ti hodně štěstí a už jen to dobré.Lenka♥️🍀
Dobrosrdečný dárce
700 Kč  •  8. 9. 2021 19:10
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  8. 9. 2021 18:46
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  8. 9. 2021 18:16
Štědrý dárce
100 Kč  •  8. 9. 2021 18:07
Milý dárce
1 000 Kč  •  8. 9. 2021 16:49
Milý dárce
200 Kč  •  8. 9. 2021 16:11
Milý dárce
500 Kč  •  8. 9. 2021 15:23
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 9. 2021 15:22
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  8. 9. 2021 15:09
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 9. 2021 14:43
Tereza
300 Kč  •  8. 9. 2021 13:36
Hodne sily na nove projekty, hodne radosti v novem bydleni! 🌸
Dárce, který je pro každou dobrost
521 Kč  •  8. 9. 2021 13:32
Milý dárce
1 000 Kč  •  8. 9. 2021 13:13
DobroDárce
200 Kč  •  8. 9. 2021 13:08
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  8. 9. 2021 12:50
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  8. 9. 2021 12:43
Milý dárce
500 Kč  •  8. 9. 2021 12:33
Milý dárce
100 Kč  •  8. 9. 2021 12:32
Kamila K.
300 Kč  •  8. 9. 2021 12:18
Nelo, jste neuvěřitelně silná žena! Patří Vám můj obdiv! Přeji Vám, ať je Váš život naplněn štěstím, láskou a radostí.
Nika
200 Kč  •  8. 9. 2021 10:02
Držím moc palce v dalším živote!
Květa Hinnerová
500 Kč  •  8. 9. 2021 5:55
:-)
Sever
500 Kč  •  7. 9. 2021 22:10
Držíme palce do další etapy života...
David Záruba
1 000 Kč  •  7. 9. 2021 20:16
Milá Nelo,
Jitka
1 000 Kč  •  7. 9. 2021 20:14
Přeji Vám vše dobré, Nelo. :-)
Jana H.
500 Kč  •  7. 9. 2021 20:08
Přeji hodně zdraví, klid na duši a ať se podaří vše, co si přejete!
Nikol s Natynkou a Lukim
50 Kč  •  7. 9. 2021 20:03
Neli hned jak mi situace dovolí tak ti pošlu určitě více... Tvůj příběh mě hodně trápí a věřím, že se ti brzo splní sen a budeš šťastná!! Měj se krásně a nezapomeň, že nespočet lidí, kteří ti fandí :)
Petr
2 000 Kč  •  7. 9. 2021 18:03
Hodně štěstí.
Mariana
300 Kč  •  7. 9. 2021 17:25
Viděla jsem rozhovor s tebou v pořadu Lifee, který se mě velmi dotkl, a moc ti přeju, aby se ti splnily všechny plány, o kterých jsi mluvila a abys v životě zažívala už jen krásné věci!!
Kristýna
300 Kč  •  7. 9. 2021 17:10
Přeji ti krásnou budoucnost♥️
Jonáš
1 000 Kč  •  7. 9. 2021 16:21
Ať se Vám vše vydaří
Markéta
444 Kč  •  7. 9. 2021 16:20
Nelo, jste nádherná žena, posíláme s dětmi moře energie :-)e e
Marek
1 500 Kč  •  7. 9. 2021 16:06
Přeji mnoho štěstí !
Alena
300 Kč  •  7. 9. 2021 15:57
Nelo, jste bojovnice a úžasná žena. Držím palce.
dárce - Vinohrady
500 Kč  •  7. 9. 2021 15:51
Finanční dar = důvěra v Nelu, že peníze použije na zlepšení svého zdravotního stavu (jídlo, léky, terapie), aby se splnil její sen a organismus měl sílu na těhotenství. :)
Alena
300 Kč  •  7. 9. 2021 15:44
Nelo držím palce!
Petra
500 Kč  •  7. 9. 2021 14:49
Neuvěřitelná statečnost.
Helča
500 Kč  •  7. 9. 2021 13:50
Nele držím pěsti, ať se drží a vše jí vyjde jak si přeje. Mnoho štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti.
P
500 Kč  •  7. 9. 2021 13:47
Jste neuvěřitelně statečná žena, Nelo. Držím palce. Ať jste v životě už jenom štastná...
Lucie
300 Kč  •  7. 9. 2021 13:41
Obulela jsem ten vas sileny pribeh. Jste uzasna, kdybych mohla ten byt bezbarierovy byt bych vam koupila :)
Jana
1 000 Kč  •  7. 9. 2021 13:25
Máte moc krásné tetování :-)
dárce - Vinohrady
500 Kč  •  7. 9. 2021 13:23
Finanční dar = důvěra a šance pro Nelu, že peníze rozumně použije na koupi bytu (a ne na další tetování), financování vlastního bydlení a tím zajištění své lepší budoucnosti. :)
Lena
500 Kč  •  7. 9. 2021 12:33
Jste hrdinka. Obdivuji vaši odvahu a sílu jít dál i když si vůbec nedovedu představit, co všechno jste podstoupila. Přeji moc štěstí do života a už jen samá hezká překvapení.
Tomáš N.
2 000 Kč  •  7. 9. 2021 11:43
At se práší za kočárem :) A už žádné překážky po cestě ;) Drž se....T.
Jarka
500 Kč  •  7. 9. 2021 11:26
Nelo držím palce abys zvládla vše co máš naplánované.
Marek
250 Kč  •  7. 9. 2021 11:25
Moc ti přeju štěstí a aby se tvé touhy a přání staly skutečností...
Lenka
5 000 Kč  •  7. 9. 2021 11:16
Zdravím Neli. Jste velice silná žena. Přeji Vám, ať obrazně i doopravdy brzy stojíte zas na svých nohou a Vaše sny se Vám splní ještě lépe, než si sama dokážete představit.
Tereza
500 Kč  •  7. 9. 2021 10:51
Nelo, drzte se! Drzim vam palce.
Evik
500 Kč  •  7. 9. 2021 10:48
Přeji Vám už jen samé krásné chvíle a aby jste potkávala už jen dobré lidi, kterých je přeci na světě víc, než těch špatných..... objímám....
Honza
500 Kč  •  7. 9. 2021 10:46
Ať se konečně daří! Přeji hodně sil a spokojený a šťastný život :)
Evča
200 Kč  •  7. 9. 2021 10:32
Nelčo, moc tě obdivuju a myslim na tebe! Drž se
Honza
500 Kč  •  7. 9. 2021 10:29
Ať už jsi jenom šťastná Nelo a plní se ti krásné sny...
Andrea
500 Kč  •  7. 9. 2021 10:20
Držím Vám palce a prajem nech sa Vám darí vo všetkom.
Barbora S.
500 Kč  •  7. 9. 2021 10:09
Ahoj Nelo. Pláču, chce se mi křičet vzteky. Od srdce Ti přeji, ať už se jenom směješ a brzy se zase postavíš na vlastní nohy. Zdravím na dálku a doufám, že vše klapne jak si přeješ :xx
Renča
300 Kč  •  7. 9. 2021 9:40
Jsem ráda, že tady někdo pomáhá a dává naději na lepší život
Helena
500 Kč  •  7. 9. 2021 9:22
přeju hodně síly a pozitivní energie do dalšího boje ♥
Kristýna
500 Kč  •  7. 9. 2021 9:21
Drž se! Jsi neuvěřitelně silná osobnost!
Eliska
300 Kč  •  7. 9. 2021 9:05
Hodne sil, jsi statecna!
Radka V.
1 000 Kč  •  7. 9. 2021 8:23
Hodně síly, pozitivní energie, lásky .....
Vít C.
2 000 Kč  •  7. 9. 2021 8:13
Držte se!
Annie
500 Kč  •  7. 9. 2021 8:04
Moc bych Vám přála, aby už od teď bylo vše jen krásné...
Tomáš
1 000 Kč  •  7. 9. 2021 8:00
Jsi bojovnice! Drzim palce :-)
Ivca
500 Kč  •  7. 9. 2021 7:58
Jste neuvěřitelná bojovnice. Vaše životní síla je opravdu vzorem pro nás všechny. Přeji Vám, ať se sny vyplní :)
Petra P.
2 000 Kč  •  7. 9. 2021 7:50
držte se
Marek O.
3 000 Kč  •  7. 9. 2021 3:31
držím palce a věřím, že bude lépe Marek
Pavla K.
1 000 Kč  •  7. 9. 2021 1:20
Věřím, že dokážeš všechno, co chceš, i kdyby to nebylo jednoduché. Přeji Ti vše dobré, zdraví, sílu a lásku.
Zuzka
200 Kč  •  7. 9. 2021 0:20
Nelo, jste velká bojovnice. Držím Vám palce, hodně štěstí a teď už jen to dobré.
Radim
500 Kč  •  6. 9. 2021 23:40
Teď už jen a jen dobré světlo.
Jana
500 Kč  •  6. 9. 2021 23:35
Nelo, přeju hodně síly a pozitivní energie!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat