Bezpečná postel pro Matěje

Vybráno 0 Kč 0 Kč
45 000 Kč
47 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Markéta Švubová Kutláková
Datum přidání
15. 11. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den,

Mé jméno je Markéta, mám 48 let. Mám manžela Radka a dvě děti – Ondru (28 let) a Matěje (16 let). Náš syn Matěj se narodil s jednou ledvinou. Bohužel ta fungovala nedostatečně, což si vynutilo potřebu syna dialýzovat. V souvislosti s léčbou sepse pak Matěj nevratně ztratil sluch.  To sice mělo být řešeno kochleárním implantátem, ten však Matěj navzdory sebevětší snaze nosit odmítal. Matějovi sice byla tranplantována ledvina, tato je však ohrožena EBV virem.

Počet zdravotních problémů se zvyšoval v průběhu času. Kromě ztráty sluchu vytváří obrovskou propast v komunikaci mezi Matějem a jeho, byť i nejbližším okolím, přítomnost autismu, a to v atypické nízkofunkční formě. O Matěje musí být stále pečováno, přičemž pečující osoba musí být dostatečně fyzicky a hlavně psychicky odolná.

Komu pomůžeme?

S Matějem žijeme v rodinném domku. Náš život kopíruje den po dni podobnou šablonu. Čili Matěj se věnuje stále stejným aktivitám jako sledování několika televizorů současně, v obdobné hodiny se odebírá ke spánku apod. Můj život je spojen s mnohými omezeními. Musím se nacházet především na pohovce v obývacím pokoji a také bych se měla vyvarovat telefonátům, o nichž by syn věděl. Ty by jinak mohly vést k velkému záchvatu hněvu, rozbíjení předmětů apod.

Jakoby toho nebylo málo, osud nám naložil i další zdravotní problém v podobě epilepsie, která je však koneckonců pro osoby postižené poruchami autistického spektra spíše pravděpodobná než pro ostatní lidi. Matějovo chování je hodně problémové, a kromě sklonů k agresi u něj jde často pozorovat i autoagresivní chování, kdy ubližuje sám sobě. Samozřejmostí je, že v našem bydlišti upřednostňujeme nábytek se zakulacenými, neostrými hranami. Ostré hrany pak vybavujeme chrániči rohů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Matěj by vzhledem ke svému přirozenému vývoji potřeboval novou postel. Výběr vhodné postele je ale mnohem složitější, než kdyby šlo o postel určenou pro zdravého kluka z jeho věkové kategorie. Postel musí poskytnout záruku, že se z ní Matěj nedostane a neudělá v nestřežené chvíli něco, co by mělo pro jeho či naše zdraví, případně majetek, fatální následky.

Dosud se například opakovaně stalo, že Matěj rozbil televizor, který současně vzhledem ke svým návykům vyžadoval. To si vyžádalo nemalé finanční nároky na už tak velmi zatížený rodinný rozpočet. Aby bylo zajištěno bezpečí Matěje, ostatních členů domácnosti i našich věcí, je třeba, aby měl Matěj postel vysokou, z tvrdého dřeva, vypolstrovanou. Aby šlo o postel, která kromě možnosti si kvalitně odpočinout poskytne záruku před útěkem z ní, a v níž si Matěj nebude moci sám nějak ublížit.

Je pro nás těžké odhadovat finanční náklady spojené s pořízením takové postele. Mělo by však jít, jak už bylo uvedeno výše, o postel z tvrdého dřeva, vysokou, vypolstrovanou. Očekáváme, že její cena se může pohybovat kolem 45.000,- Kč.

Pokud by se vybralo méně peněz, tak je použijeme na částečné financování postele. Pokud by se vybralo více peněz, tyto bychom použili na dovybavení pokoje speciálním nábytkem se zbroušenými hranami a dalšími vlastnostmi, které zaručí maximální bezpečí syna Matěje.

Budeme vděční za příspěvek jakékoli výše, která by nám pomohla financovat výše popsané účely.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám