Sbírka ukončena:

Aby se Adámkovi lépe dýchalo

Vybráno 0 Kč 800 Kč
10 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Aby se Adámkovi lépe dýchalo

Vybráno 0 Kč 800 Kč
10 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
maminka
Datum přidání
29. 7. 2021

Adámek Večerka se potýká s vážným onemocněním, které na první pohled nepoznáte.

Cystická fibróza je onemocnění, které postihuje především dýchací a trávicí soustavu. V důsledku zvýšené tvorby hlenu, jehož se organismus sám neumí zbavit, trpí pacienti častými záchvaty kašle a jsou velmi náchylní na jakékoli respirační onemocnění, které se vždy musí přeléčit antibiotiky.

Cystická fibróza se nedá vyléčit. Její projevy se ale dají díky lékařské péči a důslednému dodržování všech opatření zmírnit.

Adámkův příběh

Adámkovi byla zjištěna hned po narození v rámci novorozeneckého screeningu. Byl to nás velký šok a říkali si zda se nespletli, ale pravda byla jiná.

Léčba spočívá v pravidelné každodenní inhalaci, následně rehabilitaci a odsátí hlenu. Adámek inhaluje i rehabilituje 2krat denně, což je časově náročné. Nemocní také špatně tráví potravu, protože jim nefunguje správně slinivka břišní, vylučující trávicí enzymy. Proto ke každodenní péči patří také vysokokalorická dieta, s každým jídlem dostatečné dávkování trávicích enzymů, a také třeba pravidelné podávání vitamínů a doplňování soli (proto se používá pojem „slané děti“). Pravidelně také musíme desinfikovat odpady a dbát na čistotu.

Nejdůležitější je pro nás udržet plíce co nejdéle čisté, aby Adámek byl spokojený a dobře se mu dýchalo.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na cestovní inhalátor, aby mohl Adámek inhalovat i mimo domov. Část peněz by byla také použita na čističku vzduchu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Vladislava N.
500 Kč  •  21. 9. 2021 9:21
Držte se!
Hanka
300 Kč  •  8. 9. 2021 14:32
🍀

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat