Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na veterinární ošetření kočičky Dolly

Vybráno 0 Kč 8 200 Kč
1 500 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
1 025 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na veterinární ošetření kočičky Dolly

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kristýna Urbanová
Datum přidání
12. 11. 2021

Mé nové jméno je DOLLY. Přesně ani nevím, kde mám začít. Dne 30.října mě našli hodní lidé, kteří poznali, že nejsem zrovna zdravá. Byla jsem od krve. Sehnali mi spaní na jednu noc v teplíčku. V neděli jsem byla dovezena k panu veterináři, kde mi bohužel zjistil, že mám zlomenou spodní čelist, jsem zablešená a mám svrab. Ta zlomenina podle pana doktora je bohužel příčina od lidské duše. Odhadl mi věk, že mi může být přibližně 3–4 měsíce, datum mého narození si tipl, ale bohužel jméno to nikdo z nás nevěděl.

Komu pomůžeme?

Zůstala jsem tam přes noc, kdy jsem další den šla hned ráno na operaci, která byla bohužel finančně náročná. Během operace pan doktor zjistil, že v té pusince mi udělal někdo mnohem více zlomenin, proto volal, aby se domluvil co semnou. Navrhoval další operaci v Brně, kdy by mé dočasné páníčči museli zaplatit dalších 15 000 Kč, bohužel to finančně nejde.

Budu mít do životní následky, ale jsem ráda, že teď už můžu konečně jíst. Když si pro mě dojeli dočasní pániččci, tak pan  veterinář zjistil, že se mi bohužel ten drát v pusince povolil, jelikož mě tam překážel a jazýčkem jsem se snažila ho odstranit. Další den mě čekala operace, kdy mi to pan veterinář vyztužil mnohem více. A hurá mohla jsem jet do nového domova, kde na mě čekali.

Přivítali mě s radostí, i s tím, že semnou bude mnoha práce. Budou mi muset bohužel dávat léky ještě chvíli, ale věřím, že to spolu zvládneme. Za 14 dní jedu na kontrolu, kdy mi budou odstraňovat 2 stehy co mám pod bradičkou a snad už i ochranný límec. Za dalších 6 týdnů jedu pod narkózu, kdy mi bude odstraněn drát, který mi tu čelist drží. Teď už věřím v tom, že hodní lidi existují, už teď se cítím mnohem lépe a v bezpečí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na vytažení fixačního aparátu, který má Dolly nyní v tlamičce. Pokud by se vybrala nižší částka, tak k částečné úhradě zákroku. Pokud by se vybralo více, tak vybrané peníze použijeme na kastraci Dolly, doplňky stravy a krmivo. 

Moc děkuji za každou pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  9. 1. 2022 22:20
Milý dárce
3 000 Kč  •  9. 12. 2021 21:54
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 11. 2021 3:02
Olga N.
1 000 Kč  •  23. 11. 2021 8:47
moc držím pěsti!
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  13. 11. 2021 12:51
Velkorysý dárce
200 Kč  •  13. 11. 2021 12:24
Milý dárce
300 Kč  •  12. 11. 2021 19:46
Velkorysý dárce
200 Kč  •  12. 11. 2021 17:25

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat