Sbírka ukončena:

Reclaim Pride.cz – Pochod za Rovnost

Vybráno 0 Kč 4 200 Kč
30 000 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
420 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Reclaim Pride.cz – Pochod za Rovnost

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kryštof Stupka
Datum přidání
22. 7. 2021

Jsme skupina mladých, queer aktivistů. Společně jsme se rozhodli uspořádat pochod na podporu LGBTQI+ komunity, která se v Česku dlouhodobě necítí bezpečně. Chceme tak vytvořit inkluzivní, nekomerční platformu, která bude otevřená všem.

Již 7. 8. se uskuteční Reclaim Pride – Pochod za Rovnost!

Komu pomůžeme?

Reclaim Pride původně vznikl v New Yorku jako sdružení několika LGBTQI+ skupin a aktivistů. V nesouhlasu s předchozím zaměřením Pridu hlavně na gaye a lesby vytvořili Pochod, který podporuje queer osoby. Vytvořili tak bezpečné a nekomerční místo pro všechny. Iniciativou připomněli také 50. výročí Stonewallských nepokojů, které daly za vznik úplně prvnímu Pridu.

Neochota rozšířit zkratku „LGBT“ alespoň na zkratku „LGBTQ+“, upuštění od původní protestní podstaty Pridu, nesouhlas s jeho komerční povahou – i proto zakládáme českou verzi iniciativy RECLAIM PRIDE.

Události posledních měsíců ukazují, že uskutečnění protestního průvodu za rovnost je potřeba. Hate speech nejen na ulicích, ale i od nejvyšší hlavy státu, napadení Jakub Starého z LUI, útok v Tbilisi nebo vražda Samuela Luise ve Španělsku nás nesmí nechat klidnými. Braňme se proti nenávistným projevům i diskriminační legislativě. Nemlčme, pracujme na společenské i právní změně. LGBTQI+ komunita si to zaslouží.

Vytváříme inkluzivní, feministickou, ekologickou a především queer platformu. Přidejte se k nám v sobotu 7. 8. na Reclaim Pride – Pochod za Rovnost!

Jsme ReclaimPride.cz

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vše děláme dobrovolně. Uspořádání akce ale není zadarmo. Vybrané peněžní prostředky chceme použít na zajištění po technické stránce, především na vypůjčení pódia, mikrofonů a reproduktorů, na zajištění další techniky a cestovného hostům.

Pokud se vybere více financí, využijeme je na technické zajištění dalších akcí.

Budeme vděční za jakoukoliv finanční podporu!

Další odkazy

Facebooková událost Reclaim Pride – Pochod za Rovnost

Instagram Reclaim Pride

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Petr Doubravský
300 Kč  •  8. 8. 2021 21:04
díky <3
Milý dárce
1 000 Kč  •  6. 8. 2021 13:44
DobroDárce
300 Kč  •  3. 8. 2021 15:05
DobroDárce
500 Kč  •  3. 8. 2021 10:17
Milý dárce
200 Kč  •  29. 7. 2021 14:28
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  28. 7. 2021 23:34
let's gooo!🏳️‍🌈
Velkorysý dárce
300 Kč  •  28. 7. 2021 14:53
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 7. 2021 10:05
DobroDárce
500 Kč  •  26. 7. 2021 22:12
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 7. 2021 20:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat