Reclaim Pride.cz – Pochod za Rovnost

Vybráno 0 Kč 0 Kč
30 000 Kč
57 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Kryštof Stupka
Datum přidání
22. 7. 2021

Jsme skupina mladých, queer aktivistů. Společně jsme se rozhodli uspořádat pochod na podporu LGBTQI+ komunity, která se v Česku dlouhodobě necítí bezpečně. Chceme tak vytvořit inkluzivní, nekomerční platformu, která bude otevřená všem.

Již 7. 8. se uskuteční Reclaim Pride – Pochod za Rovnost!

Komu pomůžeme?

Reclaim Pride původně vznikl v New Yorku jako sdružení několika LGBTQI+ skupin a aktivistů. V nesouhlasu s předchozím zaměřením Pridu hlavně na gaye a lesby vytvořili Pochod, který podporuje queer osoby. Vytvořili tak bezpečné a nekomerční místo pro všechny. Iniciativou připomněli také 50. výročí Stonewallských nepokojů, které daly za vznik úplně prvnímu Pridu.

Neochota rozšířit zkratku „LGBT“ alespoň na zkratku „LGBTQ+“, upuštění od původní protestní podstaty Pridu, nesouhlas s jeho komerční povahou – i proto zakládáme českou verzi iniciativy RECLAIM PRIDE.

Události posledních měsíců ukazují, že uskutečnění protestního průvodu za rovnost je potřeba. Hate speech nejen na ulicích, ale i od nejvyšší hlavy státu, napadení Jakub Starého z LUI, útok v Tbilisi nebo vražda Samuela Luise ve Španělsku nás nesmí nechat klidnými. Braňme se proti nenávistným projevům i diskriminační legislativě. Nemlčme, pracujme na společenské i právní změně. LGBTQI+ komunita si to zaslouží.

Vytváříme inkluzivní, feministickou, ekologickou a především queer platformu. Přidejte se k nám v sobotu 7. 8. na Reclaim Pride – Pochod za Rovnost!

Jsme ReclaimPride.cz

Reclaim Pride.cz - Pochod za Rovnost

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vše děláme dobrovolně. Uspořádání akce ale není zadarmo. Vybrané peněžní prostředky chceme použít na zajištění po technické stránce, především na vypůjčení pódia, mikrofonů a reproduktorů, na zajištění další techniky a cestovného hostům.

Pokud se vybere více financí, využijeme je na technické zajištění dalších akcí.

Budeme vděční za jakoukoliv finanční podporu!

Další odkazy

Facebooková událost Reclaim Pride – Pochod za Rovnost

Instagram Reclaim Pride

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám