Rozhýbejme Sebastiánka

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
58 000 Kč
51 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Lucie Mannová
Datum přidání
7. 10. 2021

Rozhýbejme Sebastiánka

Vážení,

jménem našeho báječného syna Sebastiánka a celé naší rodiny bychom Vás chtěli požádat o pomoc a to dopřát našemu synovi možnost rozhýbat své zlobivé nožičky a zase o kousek dál poskočit ve vývoji kupředu.

Sebík má těžké vývojové opoždění a díky trupové hipotonii a spasticitě dolních končetin se prozatím nedokáže postavit na nožičky. Má svůj způsob lezení a pohybu po vnitřních prostorech. Veškerá komunikace probíhá formou ukazování a posunků, ve které se krásně zdokonaluje. Velký problém je v oslabeném svalstvu, které musíme každodenně posilovat a neustále procvičovat nožičky, aby nebyly ztuhlé a dosáhli jsme uvolněnosti.  Proto každý den dojíždíme na fyzioterapie a ergoterapie, které nám pomáhají.

Komu pomůžeme?

Sebíkovi je 5 let a narodil se s kombinovaným postižením. Je to úžasný, životem nabitý chlapec, který by strašně rád běhal za svými kamarády a hrál si s nimi, jak to ostatní dětičky dělají. Bohužel zdravotní stav a postižení nám nedovolí lumpačit, jako všichni ostatní. Od narození Sebíčka trápí trupová hipotonie (oslabení svalů), spasticita dolních končetin (forma dětské mozkové obrny) a oční vada. Celkové těžké vývojové opoždění. Po vykouzlení toho nejkrásnějšího úsměvu na tváři našeho syna, jdou všechny problémy stranou a jsme nejšťastnějšími rodiči. Sebík prozatím nechodí a nemluví, má svůj specifický způsob lezení, díky kterému se dostane všude a vše může pozorovat. Naše dny se neobejdou bez intenzivního cvičení a neustálého posilování a procvičování neposedného tělíčka.

Musíme hlavně dbát i na zasloužený odpočinek, aby mohl Sebík načerpat nové síly a dál posiloval své tělíčko. Skvělého parťáka má ve svém desetiletém bráškovi Oliverovi. Tráví spolu mnoho času, učí se jeden od druhého a mají mezi sebou krásný vztah, plný lásky a porozumění.

Pro posílení a zlepšení Sebíčkovo stavu dojíždíme dvakrát týdně na ergoterapii do Centra na Dvorku v Plzni, kde procvičují jak jemnou, tak i hrubou motoriku a dále se učí větší samostatnosti ve vykonávání denních potřeb. Prozatím je Sebík odkázaný na pomoc druhé osoby.

Každé úterý a pátek dojíždíme do denního stacionáře u Rokycan, kde je celý den nabytý fyzioterapií, ergoterapií, speciální pedagogikou a vodoléčbou. Je zde velmi spokojený a dělá úžasné, byť malé, ale o to důležitější pokroky.

Jednou týdně dojíždíme na Feldekrice metodu (metoda měkkých tkání, zafixování správných pohybových vzorců) a pokud čas a fyzický stav dovolí jezdíme na hipoterapii. Intenzivní cvičení je pro nás velmi důležité a proto se snažíme alespoň čtyřikrát do roka jezdit na neurorehabilitace TheraSuit, které díky usilovnému cvičení a velkému rozsahu terapií pomáhají Sebíkovi posílit svalíky v těle. Po každém pobytu nás Sebík překvapí nějakou novou dovedností z které má obrovskou radost, což je na tom to nejkrásnější, ta snaha něco zvládnout.

Pro našeho syna chceme jen to nejlepší a snažíme se mu zajistit veškeré možné terapie, které mu budou ku prospěchu a které mu pomohou na jeho cestě za vysněným snem. Veškeré rehabilitace, ergoterapie a již nejdůležitější zmíněné neurorehabilitace jsou velmi finančně nákladné (14 dní neurorehabilitace stojí 58 000,-) a bohužel na nic nepřispívá zdravotní pojišťovna.

Z tohoto důvodu si Vás dovolujeme oslovit a požádat o pomoc pro našeho syna Sebastiánka a dopřát mu další neurorehabilitaci TheraSuit v hájku u Rokycan, která mu pomáhá a posouvá vpřed. Díky prostředí, které je zde Sebíkovi známe a díky úžasným terapeutům je zde uvolněný a o to více se soustředí na cvičení.

Velice děkujeme za Váš čas a přečtení našeho příběhu.

Sebík a rodiče Mannovi

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na čtrnáctidenní intenzivní neurorehabilitační pobyt v Hájku u Rokycan. Celkové náklady na pobyt jsou 58 000 Kč. Centrum Hájek je pro Sebíka známým prostředím. Dojíždíme do Hájku každé úterý a pátek do denního stacionáře. Díky pro Sebíka známému prostředí, je zde velmi uvolněný a spokojený, což je velmi znát při náročném cvičení.

Dárce, který je pro každou dobrost
20 000 Kč  •  8. 10. 2021 15:29

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
20 000 Kč  •  8. 10. 2021 15:29

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám