Pomozme s novým začátkem mamince samoživitelce se třemi dětmi

Vybráno 0 Kč 2 200 Kč
19 400 Kč
35 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Bc. Denisa Doležalová (sociální pracovnice SAS)
Datum přidání
30. 6. 2021

Touto sbírkou pomůžeme mamince samoživitelce, která žije se svými třemi dětmi. Maminka je nyní bez financí. Maminka s dětmi by velmi ocenila finanční pomoc, která by pomohla mamince a dětem s jejich novým začátkem.

Komu pomůžeme?

Maminka samoživitelka žije od 24. 5. 2021 bez svého manžela se svými třemi dětmi – pětiletým Tadeáškem, osmiletým Tomáškem a devítiletou Adélkou v pronajatém bytě.

V rodině probíhalo domácí násilí ze strany otce a maminka se rozhodla, že v tomto vztahu již pokračovat nechce, domácímu násilí totiž přihlížely také děti. Maminka požádala o rozvod a také o svěření dětí do své péče. Zatím soud ještě neproběhl, takže otec zatím výživné na děti neplatí. Maminka má zažádáno o dávky hmotné nouze, mimořádnou okamžitou pomoc, příspěvek na bydlení, příspěvky na děti a také o příspěvek na péči o syna Tadeáška. Na příspěvek na bydlení a na děti maminka zatím nemá nárok, protože bez manžela žije teprve jeden měsíc a je třeba, aby spolu rodiče nežili minimálně tři měsíce. Syn Tadeášek trpí epilepsií a bojí se chodit do školky, protože jeho první epileptický záchvat proběhl právě ve školce, maminka zůstává kvůli nemoci s Tadeáškem doma a nechodí do práce. Práci si maminka bude hledat od září, až Tadeášek nastoupí do školky, pokud to bude alespoň trochu možné.

Maminka v tuto chvíli zatím bohužel nemá žádný příjem peněz. Z posledních peněz zaplatila nájem, ale na zaplacení energií už mamince peníze nezbývají. Tato sbírka bude použita na zaplacení dvou měsíčních záloh elektřiny a plynu, a jednoho měsíčního nájmu. Mamince by tato finanční pomoc moc pomohla pro její nový začátek bez manžela, než se zvládne postavit na vlastní nohy.

Pomozme s novým začátkem mamince samoživitelce se třemi dětmi

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na zaplacení dvou měsíčních záloh energií (plynu + elektřiny) – celkem 6 000 Kč a také jednoho měsíčního nájmu 13 400 Kč maminky samoživitelky a jejích tří dětí.

Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  8. 7. 2021 18:54
Laskavý dárce
200 Kč  •  5. 7. 2021 21:19

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  8. 7. 2021 18:54
Laskavý dárce
200 Kč  •  5. 7. 2021 21:19

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám